Férfi kézi NB I: jó védekezéssel nyert a Szeged

2017.09.01. 20:01
Második előrehozott bajnokiját is megnyerte a Mol-Pick Szeged a férfi kézilabda NB I-ben: Juan Carlos Pastor együttese jó védekezésének köszönhetően csak 15 találatot engedélyezett az Egernek, és 32 gólt lőve győzött.

A találkozón még nem játszhatott a hasfalhúzódással bajlódó Zubai Szabolcs, Szergej Gorbok pedig Pastortól kapott pihenőt. Ott volt viszont a betegségéből felépülő Pedro Rodríguez.

K&H FÉRFI KÉZILABDALIGA
6. FORDULÓBÓL ELŐREHOZOTT MÉRKŐZÉS

MOL PICK SZEGED–EGER SBS ESZTERHÁZY 32–15 (19–8)
Szeged,
1000 néző. V: Nagy F., Túróczy
SZEGED: SEGO – Rodríguez, Balogh Zs. 5 (3), Skube, Gaber 3, BODÓ 4, KÄLLMAN 6. Csere: SIERRA (kapus), Blazevic, Goncalves 2, Buntic 1, Sigurmansson 4 (1), Sostaric 3 (1), Bánhidi 2, Zsitnyikov 1, Fekete B. 1. Edző: Carlos Pastor
EGER: Stochl – Vaskó 2, Dobó Zs. 1, Bajorhegyi, Petro, Kiss G., Antl 2. Csere: Repóth (kapus), Füzi 2, Takács B. 1, AFLITULIN 5 (1), Szepesi 2, Szabó P., Lezák. Edző: Tóth Edmond
Az eredmény alakulása. 5. perc: 4–0. 10. p.: 7–2. 16. p.: 11–3. 20. p.: 12–5. 24. p.: 15–5. 34. p.: 19–9. 39. p.: 21–10. 45. p.: 24–12. 51. p.: 27–13. 56. p.: 30–15
Kiállítások: 2, ill. 4 perc
Hétméteresek: 7/5, ill. 1/1
Carlos Pastor:
– Feszes védekezésünknek is köszönhetően sok labdát szereztünk, és különösen az első félidőben ellenállhatatlanul támadtunk. Szünet után némileg visszavettünk a tempóból, összességében azonban elégedett vagyok a látottakkal.
Tóth Edmond: – A kitűnő erőkből álló Szeged ellen mérsékelt teljesítményt nyújtottunk, különösen a helyzetkihasználásunkkal vagyok elégedetlen. Az eredmény hűen tükrözi az erőviszonyokat.