Férfi kézi NB I: ijedt nyuszik – Egerben nyert a Vác

A Vác 30–21-re nyert Egerben a férfi kézilabda NB I vasárnapi mérkőzésén.

EGER SBS ESZTERHÁZY–VÁCI KSE 21–30 (5–12)
Eger, körcsarnok, 600
néző. V: Nagy F., Túróczy J.
EGER: Kovács J. – Vancsics, Padla 3 (2), Bajorhegyi, Kiss G., Takács 2, Szabó P. Csere: RADULESCU (kapus), Kocsis Cs., Dobó 5, Halász 4, Iváncsik Á. 4, Szűcs 1, Szilágyi D. 1, Lezák 1. Edző: Rosta István.
VÁC: TÓTH M. – VASICS 4, ASTRASHAPKIN 6, LENDVAY 7, Tyiskov, PAVLOVICS 2 (1), Császár. Csere: Vitáris (kapus), Bartók 3, Vucsicsevics, Fekete 1, Kökény, Pál G., Munkácsi R., Terenyi. Edző: Zsiga Gyula
Az eredmény alakulása. 6. perc: 0–4. 12. p.: 0–7. 18. p.: 2–10. 24. p.: 3–10. 36. p.: 7–15. 42. p.: 12–21. 54. p.: 17–26
Kiállítások: 6, ill. 4 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 1/1
Rosta István:
– Olyanok voltunk, mint egy ijedt kis nyuszi, ráadásul hazai pályán. Ennél rosszabb kezdést el sem tud képzelni egy edző. Rengeteg technikai hiba, csupa rossz megoldás. A rutinos Vác pedig ezt jól kihasználta.
Zsiga Gyula: – Az elején sok hibára kényszerítettük az ellenfelet, s ezekből könnyen nagy előnyt szereztünk. Később stabilizálta védekezését az Eger, de a támadójátékuk nem javult. A második félidőben már nem tudtak megszorítani bennünket.EGER SBS ESZTERHÁZY–VÁCI KSE 21–30 (5–12)

1. Mol-Pick Szeged 10 10 331–249 +82 20
2. Grundfos Tatabánya KC 10 7 2 1 264–216 +48 16
3. Csurgói KK 11 7 1 3 278–258 +20 15
4. Balatonfüredi KSE 10 6 1 3 267–235 +32 13
5. Váci KSE 11 5 2 4 296–313 –17 12
6. Ceglédi KKSE 10 3 3 4 269–272 –3 9
7. Balmazújváros KK 10 4 1 5 234–238 –4 9
8. Mezőkövesdi KC 10 3 2 5 240–250 –10 8