H. Á. 2020.11.18 19:53 Frissítve: 2020.11.18 21:21

Férfi kézi NB I: hússzal nyert a Szeged, hattal a Gyöngyös, kettővel az FTC

A férfi kézilabda NB I szerdai játéknapján magabiztos győzelmet aratott hazai pályán a Szeged és a Gyöngyös, az FTC azonban megszenvedett a Csurgót fogadva.

Canellas (labdával) 3 góllal járult hozzá a gólzáporos szegedi sikerhez (Fotó: Kuklis István/Délmagyarország)

FTC:
 Zernovic – Bujdosó 3 (1), Schuch, Mikita, Pordán 2, KOVACSICS P. 8, Nagy Bence 3. Csere: Győri K., Deményi (kapusok), SCHÄFFER 5 (2), Andjelics, Füzi 2, BOGNÁR A. 3, Imre B. 2. Edző: Horváth Attila
CSURGÓ: Pallag – Gebhardt 1, Leimeter 2, MLADEN KRSZMANCSICS 6 (1), Szeitl E. 1, Borsos, Hanusz 5 (2). Csere: TATAI (kapus), Vasvári, Krecic 1, VASZICS 6, Gábor M., Nagy Sz. 1, Popovics 3. Edző: Alem Toszkics
Az eredmény alakulása. 8. perc: 4–2. 16. p.: 10–6. 22. p.: 11–9. 28. p.: 14–12. 38. p.: 17–19. 42. p.: 20–20. 49. p.: 25–21. 58. p.: 27–26
Kiállítások: 6, ill. 10 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 4/3
Horváth Attila: – Bár az első félidőben szerzett előnyünket nem tudtuk megtartani, de később a Csurgó hibáit kihasználva nyerni tudtunk, ami főleg a második félidei védekezésünknek, és az ebből lőtt gyors góljainknak volt köszönhető.
Alem Toszkics: – Meg volt a lehetőségünk a győzelemre, ám a saját hibáink miatt nem tudtunk élni ezzel. Nehéz úgy mérkőzést nyerni, hogy a bal oldalról nem szerzünk átlövésgólt. Balszélsőink hiányában a két irányítónk végigjátszotta a meccset, akik a végjátékra nagyon elfáradtak.

HE-DO B.Braun Gyöngyös–Ceglédi KKSE 30–24 (16–10)
Gyöngyös,
 zárt kapuk mögött. V: Réti, Szedmák
GYÖNGYÖS: Tóth Mihály – Gábori 4, JAROS 5, Gráf 1 (1), Vilovszki 1, HERCEG 4, NÉMETH T. 4. Csere: Merkovszki (kapus), Urbán, HALÁSZ 10, Varsandán M., Hegedűs 1, Gerdán. Edző: Konkoly Csaba
CEGLÉD: Tamási – PÁSZTOR Á. 4, KÁLLAI 4, Mazák 2, Juhász K. 2, VRANAC 5, Szepesi I. 2. Csere: KRÁNITZ (kapus), Kiss R. 2, Zakics 2, Sinkovits 1, Teleki
Edző: Nagy Károly
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–1. 12. p.: 5–2. 18. p.: 9–4. 24. p.: 13–7. 36. p.: 19–13. 42. p.:21–17. 48. p.: 25–20. 54. p.: 27–22
Kiállítások: 4, ill. 4 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. –
Konkoly Csaba: – Ilyen szerkezetben még soha nem léptünk pályára, ezért óriási fegyvertény ez a siker. Ezúttal is megmutattuk, hogy csapatként mekkora erő van bennünk.
Nagy Károly: – Már az elején megmutatkozott, hogy a két csapat között óriási a sebességkülönbség. A gyöngyösiek lerohanásaival szemben tehetetlennek bizonyultunk. A tisztes vereségen kívül más nem nagyon volt ebben a mérkőzésben. Harcoltunk, küzdöttünk, nem kell szégyellni ezt a vereséget.

Mol-Pick Szeged–SBS-Eger 47–27 (23–14)
Szeged,
zárt kapuk mögött. V: Bujdosó, Horváth V.
SZEGED:
 Mikler – B. RADIVOJEVICS 12 (3), KASPÁREK 8, J. Canellas 3, BÁNHIDI 4, Bodó 2, M. Stranovszky 1. Csere: Nagy T. (kapus), MACKOVSEK 7, Bombac 1, ifj. Rosta M. 1, Henigman 1, Gaber 1, Kecskés 2 (2), Bajus 2, Rea 2. Edző: Juan Carlos Pastor
EGER: Balogh T. – LEZÁK 4 (1), Szuharev 4, Kiss G., MACHÁC 4, Schmid 1, Holdosi. Csere: Muscoso (kapus), Tóth R. 2, BERNATONIS 5, Kovács M. 1, Rédei 3, Száva 1, Mándy, Tóvizi T. 1, Szepesi M. 1. Edző: Tóth Edmond
Az eredmény alakulása. 4. perc: 3–1. 7. p.: 7–2. 12. p.: 11–4. 17. p.: 13–9. 21. p.: 17–11. 27. p.: 19–14. 34. p.: 25–16. 40. p.: 29–19. 45. p.: 33–21. 52. p.: 39–24. 57. p.: 42–26
Kiállítások: 2, ill. 4 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 1/1
Juan Carlos Pastor: – Mindkét csapaton látszott a meccshiány. A sérülések miatt néhány meghatározó játékosunk nem a posztján szerepelt, azon kívül a fiatalok is sok játékpercet kaptak. Összességében jól teljesítettünk, a gólkülönbséget viszont túlzónak tartom.
Tóth Edmond: – Örülünk, hogy pályán lehettünk, noha az utóbbi két bajnokinkon az ország két legjobb csapatától, a Veszprémtől és a Szegedtől alapos leckét kaptunk. Támadásban voltak jó időszakaink, védekezésben még van hova fejlődnünk. Próbáltam rotálni, mert szombaton újabb komoly erőpróba következik a Gyöngyös ellen.

2021.01.27 10:38:59

Kézilabda NEDELYKOV TAMÁS (összefoglaló), HATÁR DÁVID (percről percre)

Szenzációs kezdést követően a hosszabbításban dőlt el a hatszoros győztes elleni negyeddöntő.

2021.01.26 23:43:19

Kézilabda MONCZ ATTILA

ALAPVONAL. Metropoliszok esetében is ritka, hogy rövid időn belül két népszerű csapatsport képviselője az egész világ figyelmét kivívó eredményt érjen el, nemhogy egy 246 ezres településnél.