Férfi kézi NB I: gólgazdag meccset nyert meg otthon a Veszprém

2022.11.06. 21:00
Vajlupau tíz gólt dobott (Fotó: Török Attila, archív)
A férfi kézilabda-bajnokság 8. fordulójában a Telekom Veszprém 41–30-ra legyőzte a NEKA-t.

A Telekom Veszprém semmit sem bízott a véletlenre, és már az első félidőben alaposan megszórta a NEKA-t. Nem kevesebb mint 25 gólt dobott Momir Ilics csapata, Jahja Omar egymaga hatszor talált be.

A második félidőben a veszprémiek jelentősen visszavettek a tempóból, de a győzelmüket nem fenyegette veszély, és végül a második félidőt is megnyerték két góllal. A mezőny legeredményesebbje Mikita Vajlupau lett, a fehérorosz játékos tíz találattal vette ki a részét a sikerből.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
8. FORDULÓ
Telekom Veszprém–HSA NEKA 41–30 (25–16)
Veszprém, 1100 néző. V: Bujdosó, Horváth.
VESZPRÉM: CUPARA 1 – VAJLUPAU 10 (2), J. OMAR 7, ed-Dera 2, Nilsson 1, Lukács P.  2, Elísson 3. Csere: Sipos 1, Ligetvári 1, Strlek 5, ILIC Z. 5, Pesmalbek 3. Edző: Momir Ilics
NEKA: Deményi – Krakovszki Zs. 2, Kathi 4, Dely 3, Karai  2, Bajus, Dobi  3. Csere: PALASICS (kapus), PAPP T. 5, KRAKOVSZKI B. 4 (2), Sztraka 2, Tárnoki 1, Ács P. 1, Kovács T. 3, Szilágyi Benjámin, Bodócs. Edző: Sótonyi László
Az eredmény alakulása. 5. perc: 2–2. 11. p.: 7–6. 17. p.: 14–9. 25. p.: 20–11. 35. p.: 29–17. 43. p.: 32–24. 51. p.: 35–25. 56. p.: 37–28.  Kiállítások: 2, ill. 2 perc.
Hétméteresek: 3/2, ill. 3/2
Momir Ilics:
– Örülök, hogy sikerült folytatnunk győzelmi sorozatunkat a bajnokságban. A fiatal NEKA jól harcolt, jól játszott. Mi sokat hibáztunk támadásban és védekezésben egyaránt. Néhány játékos hozzáállásával nem vagyok elégedett, ennél sokkal több kell a veszprémi szinthez.
Sótonyi László: – Küzdöttünk, hajtottunk végig, de van egy kis hiányérzet bennem, mert sok helyzetet hagytunk ki, sok labdát adtunk el. Megpróbáltuk a legjobb oldalunkat mutatni, kicsivel jobban kell koncentrálnunk a folytatásban.

Balatonfüredi KSE–Sport36-Komló 27–26 (15–15)
Balatonfüred, 400 néző. V: Sándor L., Szikszay.
BALATONFÜRED: Andó – Hornyák P. 3 (1), GOSZTOVICS 8 (4), Szöllősi B. 4, Vajda 2, Szretenovics 2, Bóka. Csere: Tóth Mihály (kapus), KEMÉNY 2, Varga M. 1, Szmetán M., Németh B. 2, Ág 2, Malinovic, Szűcs Bence, BRANDT 1. Edző: György László
KOMLÓ: Granic – Vaskó, Zobec 4, Szunajko F. 3, MELNYICSUK 10 (3), JERKOVIC 4, Hoffmann. Csere: Pásztor I., Szilágyi Benjamin (kapusok), Szöllősi O., Grünfelder, Urbán 3, Csányi, Bazsa, Szuharev 1, Orbán 1. Edző: Kilvinger Bálint
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–4. 10. p.: 7–4. 18. p.: 10–6. 22. p.: 13–9. 27. p.: 13–12. 37. p.: 18–16. 45. p.: 20–20. 51. p.: 24–21. 58. p.: 26–23. Kiállítások: 6, ill. 8 perc.
Hétméteresek:  6/5, ill. 3/3
György László: –
Ezúttal is óriási csatát vívtunk az örök rivális Komlóval. Nagyon örülök, hogy ha csak egyetlen góllal is, de győztünk. Köszönet jár a csapatnak a küzdeni tudásáért, az akarásáért és a csupa szív játékáért.
Kilvinger Bálint: – Nagy csatára készültünk, az is lett. Sajnos túl sokat hibáztunk ahhoz, hogy pontot, pontokat szerezzünk, de becsülettel végigküzdöttük a mérkőzést.