Férfi kézi NB I: Füred elleni sikerrel vigasztalódott a Szeged

N. T.N. T.
2022.09.17. 20:32
Rosta Miklós hat gólt lőtt a Fürednek (Fotó: Török János/Délmagyarország, archív)
A hétközi Bajnokok Ligája-vereséget követően kilenc góllal nyert a Pick Szeged az előző kiírásban bronzérmes Balatonfüred ellen a férfi kézilabda NB I 3. fordulójában. A Gyöngyös minimális különbséggel győzött hazai pályán a Dabas ellen, a vendégekhez hasonlóan a Budai Farkasok és a Cegléd is még pont nélkül áll.

A Barcától kapott pofon után az előző idényben bronzérmes Balatonfüred érkezett Szegedre. A Tisza-partiak a hétközi BL-meccsen megsérülő Borut Mackovsek és Bánhidi Bence nélkül is magabiztosan kezdték a bajnokit, György Lászlónak a 11. percben már másodszor kellett időt kérnie, ugyanis a hazaiak már 10–2-re vezettek.

A szegedi kapuban Mikler Roland védett kiválóan, míg beállóban Rosta Miklós, a széleken pedig Sebastian Frimmel, Bogdan Radivojevics és Alexander Blonz szórták a gólokat. A második félidőben már 11 gól is volt a Pick előnye, a Füred nem tudta szorossá tenni a találkozót. A hazaiaknál első NB I-es gólját lőtte a fiatal beálló, Radvánszki Zsolt, nem véletlen, hogy a kispad felállva ünnepelte. A Szeged végül kilenccel nyert.

A Dabas végig tapadni tudott Gyöngyösön, a hazaiak azonban a hajrához érve 23–19-re el tudtak lépni. A hátra levő 12 percben azonban már csak egyszer voltak eredményesek, így a Dabas a legvégén az egyenlítésért is támadhatott, de végül maradt pont nélkül. Akárcsak a Komlótól vereséget szenvedő Budai Farkasok és a Fejér-B.Á.L. Veszprémtől kikapó Cegléd.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
3. FORDULÓ

PICK SZEGED–BALATONFÜREDI KSE 37–28 (20–12)
Szeged, 2000
néző. V: Fekete, Tóth D.
SZEGED: Mikler – B. RADIVOJEVICS 6 (1), Tönnesen 2, Bombac, ROSTA M. 6, Bodó 3, FRIMMEL 5. Csere: Alilovic (kapus), Gaber, Garciandía 2, BLONZ 6 (3), Martins 3, Szita 3, Ludmán, Radvánszki 1. Edző: Juan Carlos Pastor
BALATONFÜRED: Andó – Hornyák P. 2, Németh B. 4, Szűcs Bence 1, Szretenovics 4, Szöllősi B. 4 (2), Bóka 1. Csere: Tóth Mihály (kapus), Malinovic, VAJDA 4, Kemény, Dénes J., SZMETÁN M. 6, Brandt 1, Határ 1. Edző: György László
Az eredmény alakulása. 4. perc: 4–1. 8. p.: 7–1. 13. p.: 11–2. 17. p.: 11–5. 21. p.: 14–6. 24. p.: 17–8. 27. p.: 18–10. 33. p.: 21–13. 39. p.: 26–16. 44. p.: 27–18. 49. p.: 31–21. 56. p.: 36–25
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 2/2
Juan Carlos Pastor: – Az első félidőben az öt plusz egyes védekezést, míg a második harminc percben a hatos falas védekezést gyakoroltuk. A keret valamennyi tagja játéklehetőséget kapott, és az alapjátékosok terhelését is elosztottuk.
György László: – Az első félidőben sok technikai hibával, fegyelmezetlenül játszottunk, amit gólokkal büntetett meg a Szeged. A tizenöt perc alatt kialakult nagy különbséget végig toltuk magunk előtt. Szünet után Szmetán Máté beállításával felgyorsult a támadójátékunk, és a védekezésünk is agresszívebb lett, ebben a játékrészben sok pozitívumot mutattunk.

HE-DO B. BRAUN GYÖNGYÖS–DABAS KC 24–23 (14–13)
Gyöngyös, 900 néző. V:
Horváth P., Marton
GYÖNGYÖS: Bartucz – Lakosy 1, Bura 3, Hegedüs M. 2, Gerdán, VARSANDÁN M. 4, POTISK 6 (4). Csere: A. Tomics (kapus), Halász 3, Schäffer 1, Schmid, Hamidovic 2, Gráf 2, Jóga, Menyhárt. Edző: Bíró Balázs
DABAS: Pallag – Ács T. 3, Horvat 4 (4), TARABOCHIA 4, SZÖLLŐSI SZ. 4, Zdolik, Laurinyecz 1. Csere: Nagy T. (kapus), Garajszki, Bálint B., Bognár N. 1, Fekete B. 2, Koller 3, Katona 1, Hutvágner. Edző: Tomori Győző
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–2. 12. p.: 4–4. 18. p.: 7–6. 24. p.: 11–9. 36. p.: 16–16. 42.p.: 21–19. 48 p.: 22–19. 54. p.: 24–22
Hétméteresek: 4/4, ill. 4/4
Bíró Balázs:
– A védekezésünk stabilitását őrizzük, de továbbra is küzdünk a támadójátékkal. Amikor lehetőségünk adódott, hogy lezárjuk a mérkőzést, sajnos sokat hibáztunk. Nem vagyunk még kész, sok munka áll előttünk.
Tomori Győző: – A végjátékot nagyon jól oldotta meg a Gyöngyös. Kevesen vagyunk a sűrű menetrendhez. A második félidő közepén adódott olyan tíz perc, amikor a sok ki nem kényszerített hibánkat kihasználta a hazai csapat és ellépett. Egy pontra rászolgáltunk volna.

BUDAI FARKASOK-RÉV GROUP–SPORT36-KOMLÓ 29–38 (16–18)
Budaörs, 300 néző. V:
Bócz, Wiedemann
BUDAI FARKASOK: Merkovszki 1 – Kecskeméti T. 1, Enomoto 4, Németh A. 5 (2), Kvastek 1, Rédai 2, NURELDEN 6. Csere: Tóth N. (kapus), SZÖVÉRDFFY 3, Holdosi 1, Valler 1, Vuleta, Auer 2, Oláh T. 2, Bodon. Edző: Koi Endre
KOMLÓ: Pásztor I. – Urbán 2, ZOBEC 4, MELNYICSUK 11 (6), Szöllősi O. 1, JERKOVIC 6, Hoffmann 3. Csere: GRANIC, Szilágyi Benjamin (kapusok), Grünfelder 3, Szuharev 3, Takács B. 1, Orbán 2, Szunajko 1, Vaskó 1, Kovács D. Edző: Kilvinger Bálint
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–3. 9. p.: 7–5. 15. p.: 7–11. 21. p.: 11–13. 26. p.: 14–16. 33. p.: 17–21. 40. p.: 18–24. 45. p.: 21–27. 53. p.: 24–34. 57. p.: 28–36.
Kiállítások: 10, ill. 16 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 7/6
Koi Endre:
– Voltak jó pillanataink a mérkőzésen, főleg az elején, aztán nagyon sok kihagyott helyzetünk volt, ami természetesen megbosszulja magát. Egy ilyen jó csapat ellen nem lehet ennyi helyzetet kihagyni, remekül védett az ellenfél kapusa és ez megpecsételte a sorsunkat, hiába próbálkoztunk védekezésváltással, onnantól kezdve már nem volt kérdés, ki nyeri a mérkőzést.
Kilvinger Bálint: – Az első félidőben még kicsit idegesebben, több hibával játszottunk. Az előző hét azért nyomot hagyott bennünk, de a második félidőre összeszedtük azt a játékot, amivel eredményesek szeretnénk lenni, szépen el tudtunk lépni és magabiztos sikert tudtunk aratni idegenben.

HSA NEKA–CYEB–BUDAKALÁSZ 28–23 (15–8)
Balatonboglár, 200 néző. V:
Felhő, Öcsi
NEKA: DEMÉNYI – Krakovszki Zs. 1, DELY 4, Sztraka 3, PAPP T. 5, DRASKOVICS 4, Krakovszki B. 5 (4). Csere: Tárnoki, Fekete D., Ács P. 1, Karai 2, Dobi 1, Szilágyi Benjámin 2 (1). Edző: Sótonyi László
BUDAKALÁSZ: Váczi D. – Varjú 2, Kiss B., SINKOVITS 7, Mihalin 2, Juric-Grgic 2, Kovács D. 3. Csere: Djordjeszki (kapus), Dávid M., Tyiskov 4, Koncz 1, Tóth R., Maracskó 2. Edző: Csoknyai István
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–2. 9. p.: 5–2. 13. p.: 7–5. 17. p.: 11–5. 26. p.: 14–7. 33. p.: 16–8. 40. p.: 20–14. 46. p.: 20–17. 53. p.: 24–19. 57. p.: 27–22
Kiállítások: 6, ill. 14 perc
Hétméteresek: 6/5, ill. 1/0
Sótonyi László:
– Nagyon erősen és motiváltan kezdtünk, ez meghatározta a mérkőzés kimenetelét. A végeredménytől függetlenül el kell ismerni, hogy többször is holtpontra kerültünk, de mindig volt egy olyan játékos, aki ezen átlendítette a csapatot.
Csoknyai István: – Az első félidőben nem ízlett a hazaiak nyitott védekezése, nagyon pontatlanul játszottunk, rengeteg helyzetet kihagytunk. A nagyobb probléma viszont az volt, hogy a védekezésünk sem állt össze, számolatlanul kaptuk a gólokat. A második félidőben próbáltuk rendezni a sorokat, többször is visszajöttünk három gólra, de belehibáztunk, ezt pedig ellenfelünk kihasználta.

FEJÉR-B.Á.L. VESZPRÉM–HÉP-CEGLÉD 28–24 (13–14)
Veszprém, 400 néző. V:
Hargitai, Markó.
VESZPRÉM: PODOBA – SZMETÁN P. 4, Pulay 4, Vetési, Szrnka 1, ÉLES B. 6 (2), Hári 3. Csere: Bugyáki, Machác 3, Molnár B. 3, STRANIGG 4, Preszter, Széles, Fercsik, Szatmári. Edző: Konkoly Csaba
CEGLÉD: Tamási – Pásztor Á. 3 (1), Kende 1, SPEKHARDT 3, Bartha 3, Csomor, Tóth M. Csere: Kránitz (kapus), JUHÁSZ K. 4, Markovics 1, Szepesi I. 1, Mazák 2, KÁLLAI 4, Szűcs Balázs 2 (1). Edző: Nagy Károly
Az eredmény alakulása. 10. perc: 4–4. 15. p.: 8–6. 26. p.: 9–13. 29. p.: 12–13. 36. p.: 15–15. 41. p.: 16–19. 47. p.: 19–19. 55. p.: 26–21
Hétméteresek: 2/2, ill. 1/1
Konkoly Csaba:
– A Cegléd erős ellenfélnek bizonyult, csapatom nagy lelkierőről tett tanúbizonyságot, hogy többször is jelentős hátrányból jött vissza. Örülök Podoba kiemelkedő teljesítményének, illetve annak is, hogy a végjátékban minden úgy alakult, ahogy szerettük volna.
Nagy Károly: – A mérkőzés jelentős részében volt keresnivalónk, negyedórával a vége előtt még hittem a sikerünkben, de a gyöngyösi mérkőzés után bebizonyosodott, hogy kétszer is bele tudunk lépni ugyanabba a folyóba. A hajrába fáradtság és összeszokatlanság miatt gyengén mentünk bele, amit a hazaiak kihasználtak.

1. Szeged 3 3 116–78 +38 6
2. Tatabánya 3 3 97–80 +17 6
3. Gyöngyös 3 2 1 73–67 +6 5
4. Veszprém 2 2 65–45 +20 4
5. Komló 3 2 1 101–92 +9 4
6. Csurgó 3 2 1 85–80 +5 4
7. NEKA 3 2 1 82–80 +2 4
8. FTC 2 1 1 63–63 0 2