Férfi kézi NB I: fontos mérkőzést nyert meg a Cegléd

N. T.N. T.
2023.03.17. 20:03
Fontos mérkőzést nyert meg a Cegléd (Fotó: HÉP-Cegléd, archív)
A Cegléd tíz góllal győzött a sereghajtó Budai Farkasok ellen a férfi kézilabda NB I 18. fordulójában. Császár Gáborék a bennmaradásért zajló harcban egyik közvetlen riválisukat múlták felül.

Idénybeli harmadik győzelmét aratta a Cegléd, amelyből Pásztor Ákos kilenc góllal (a két csapat szezonbeli első meccsén éppen a szélső lőtte a legvégén a győztes gólt), míg Kránitz Zoltán 15 védéssel vette ki a részét. A vendégeknél a japán Enomoto Juga jutott el kilenc találatig.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
18. FORDULÓ
HÉP-CEGLÉD–BUDAI FARKASOK 35–25 (14–11)
Abony, 500
néző. V: Bócz, Wiedemann
CEGLÉD: KRÁNITZ – PÁSZTOR 9 (1), Kállai 5, Spekhardt 3, Bartha 3, Juhász 2, SZEPESI 5. Csere: Mazák 1, Teleki 1, Kende 2, Császár 4, Tóth. Edző: Nagy Károly
BUDAI FARKASOK: Merkovszki – Valler 1, ENOMOTO 9, Vuleta 2, Nourelden 3, Szövérdffy 1, KVASTEK 4. Csere: Nánási (kapus) Puskás, Németh 2, Holdosi, Széles 2, Kovács, Holdosi, Nagy, Zenaddi 1. Edző: Korsós Ádám
Az eredmény alakulása: 4. perc: 2–3. 9. p.: 4–6. 14. p.: 9–6. 21. p.: 13–8. 25. p.: 13–11. 37. p.: 19–15. 40. p.: 21–15. 48. p.: 25–16. 53. p.: 27–21. 57. p.: 32–24
Kiállítások: 16, ill. 14 perc
Hétméteresek: 1/2, ill. 1/2
Nagy Károly:
– Sok problémával készültünk, voltak sérült és most visszatérő játékosok. A többiek felvették a kesztyűt. A Budai Farkasok ügyes kézilabdát játszik, de sikerült őket a védekezéssel megtörni. A második félidőben a kritikus szakaszokban is tudjuk tartani magunkat. Számunkra nagy volt most a tét ezzel a mérkőzéssel.
Korsós Ádám: – Egy élmény volt nekem a mérkőzés, a Karcsinál voltam először NB I-es játékos. Becsületesen felkészültünk, de sok minden nehezített minket. Nem voltunk méltó ellenfelei a Ceglédnek. A második félidőben mindent megpróbáltunk, de sajnos kevés volt.

1. Veszprém 17 17 677–481 +196 34
2. Szeged 18 17 1 655–494 +161 34
3. Tatabánya 17 12 1 4 533–471 +62 25
4. FTC 17 10 1 6 568–528 +40 21
5. Csurgó 17 10 1 6 477–473 +4 21
6. Balatonfüred 17 8 2 7 482–479 +3 18
7. NEKA 17 8 2 7 462–465 –3 18
8. Gyöngyös 17 7 2 8 469–481 –12 16