H. Á. 2021.05.08 20:22 Frissítve: 2021.05.08 23:39

Férfi kézi NB I: fölényesen győzött a Budakalász

A férfi kézilabda NB I szombati játéknapján a Budakalász fölényesen, 36–27-re győzött a Dabas ellen, a Tatabánya és a Csurgó is egy-egy góllal diadalmaskodott, míg a sereghajtó Orosháza sorsa megpecsételődni látszik az Egertől elszenvedett vereség után.

A Csurgó és a Tatabánya is egy góllal nyert a férfi kézilabda NB I szombati játéknapján. A somogyiak házigazdaként 25–24-re győzték le a Gyöngyöst, Grega Krecic 8 góllal, Tatai Péter pedig 16 védéssel járult hozzá a sikerhez.

A Tatabánya a Cegléd vendégeként Abonyban nyert 24–23-ra, a vendégeknél Győri Mátyás, a kiesőhelyen álló hazaiaknál Gyene Norbert jutott el 7 találatig.

A sereghajtó Orosháza helyzete egyre reménytelenebb, miután 31–25-re kikapott Egerben.

A nap első meccsén a Budakalász házigazdaként fölényesen, 36–27-re legyőzte a Dabast – a  hazaiaknál Matko Rotim és Koncza András egyaránt 9 góllal, Váczi Dániel pedig 14 védéssel járult hozzá a sikerhez.

VÁCZI D. – Varjú, PERISICS 6, RADNIC 2, ROTIM 9, KONCZ 9, HOLPERT 4
Csere: Boros (kapus), Tyiskov 1, Prokop, NAGY N. 4, Kiss B., Fórizs, Ceranic, Dávid M. 1, Maracskó
Edző: Csoknyai István
DABAS: Holló – Ács, Fekete B. 1, TÖRÖK 8, Szöllősi Sz. 3, Koller 3, Laurinyecz 3
Csere: Hermann (kapus), Váczi M. 5 (3), Antal Sz. 1, Kurucz 2, Horváth L. 1, Garajszki, Tóth Á., Katona, Kende
Edző: Tomori Győző
Az eredmény alakulása. 4. perc: 4–1. 11. p.: 9–5. 20. p.: 10–11. 27. p.: 14–13. 30. p.: 15–13. 35. p.: 20–16. 41. p.: 22–19. 45. p.: 26–20. 54. p.: 33–23
Kiállítások: 12, ill. 6 perc
Hétméteresek: –, ill. 4/3
Csoknyai István: – Jól kezdtünk, de a Dabas ránk ijesztett az első félidőben annak ellenére, hogy jó volt a kapusteljesítményünk, a védekezésünk és könnyű gólokat is tudtunk lőni. Nagyon nagy küzdelem folyt a pályán. A második félidőre sikerült rendezni a sorainkat, a lövőinknek is jól sült a keze. Hatvan percen keresztül fegyelmezetten, koncentráltan kell játszanunk.
Tomori Győző: – A mérkőzés háromnegyedében sikerült olyan küzdelemre késztetni a Budakalászt, amilyet egész meccsre terveztünk. Az első félidőben húsz-huszonöt percig jól kézilabdáztunk, összeállt a védekezésünk és elől is bátran vállaltuk a távoli lövéseket. A Budakalász ellen 60 percig jól kell játszani, sajnálom, hogy a végére szétestünk, és nagy gólkülönbségű vereséget szenvedtünk.

Csurgói KK–HE-DO B.Braun Gyöngyös 25–24 (12–13)
Csurgó, 300
 néző. V: Felhő, Öcsi
CSURGÓ: TATAI – Vaszics 1, KRECIC 8, Vasvári, GÁBOR M. 4, A. Kovacevic 4, Hanusz 3
Csere: Pallag, Füstös (kapusok), Bazsó, Krszmancsics 2 (2), Popovics, Ács P., Kerkovits, Borsos 2, Szeitl E., Gebhardt 1
Edző: Alem Toszkics
GYÖNGYÖS: MERKOVSZKI – Gábori 2, Markez 1, Duris, VILOVSZKI 4, Halász 1, Varsandán 4 (2)
Csere: Gyánti (kapus), Urbán, PAPP B. 4, UBORNYÁK 5, Hegedűs 2, Gulyás, Gerdán, Herceg 1, Gráf
Edző: Konkoly Csaba
Az eredmény alakulása. 5. perc: 1–1. 9. p.: 4–3. 12. p.: 5–5. 18. p.: 8–7. 24. p.:8–10. 27. p.: 10–11. 35. p.: 15–14. 41. p.: 17–16. 45. p.: 17–18. 52. p.: 19–20. 58. p.: 23–24
Kiállítások: 4, ill. 10 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 4/2
Alem Toszkics: – Nagy nyomás alatt voltunk, hiszen négyszer nagyon nehéz megverni egy ilyen kiváló csapatot. Ami nem sikerült a Balatonfüred és a Tatabánya ellen, az most igen, a végjátékban mellénk állt a szerencse, és itthon tartottuk a bajnoki pontokat.
Konkoly Csaba: – A nap pozitívuma a nézők jelenléte volt. Amit elterveztünk, azt megvalósítottuk, de a végjátékban a kapufa ellenünk volt. Többször nyerésre álltunk, de a végén a Csurgó örülhetett.

Ceglédi KKSE–Grundfos Tatabánya KC 23–24 (14–14)
Cegléd, 60 néző. V.: Andorka, Hucker
CEGLÉD: Kránitz – GYENE 7 (2), Kállai 1, JUHÁSZ K. 4, Spekhardt, Zakics 2, Németh B. 4
Csere: Tamási (kapus), Teleki 2, Vranac 1, Szepesi 1 (1), Kiss R., Tamási, Mazák 1
Edző: Nagy Károly
TATABÁNYA: BARTUCZ – Hornyák B. 2, Ancsin 2, Bozsovics 4, SIPOS 2, Debreczeni 1, Sunajko S. 3
Csere: Konecny (kapus), GYŐRI M. 7 (4), Ilyés, Balogh Zs. 1, Zdolik 2
Edző: Vladan Matics
Az eredmény alakulása. 7. perc: 3–3. 13. p.: 7–5. 22. p.: 11–8. 26. p.: 12–12. 38. p.: 17–15. 42. p.: 18–19. 49. p.: 21–23. 56. p.: 23–24
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek: 5/3, ill. 4/4
Nagy Károly: – Remekül játszottunk, de a végére elfogytunk, elfáradtunk, a rutinosabb Tatabánya felőrölt minket. A vereség ellenére maximálisan elégedett vagyok a játékosaimmal.
Vladan Matics: –
 A Cegléd az utolsó leheletéig küzdött, nagyon jól játszott. A második félidőben a remek kapusteljesítménynek és a jó védekezésnek köszönhetően tudtuk csak legyőzni őket egy nagyon jó mérkőzésen.

SBS-Eger–Orosházi FKSE-Linamar 31–25 (16–14)
Eger, 400 néző. V:
 Horváth P., Marton
EGER:
 Balogh T. – LEZÁK 7, SZUHAREV 4, TÓTH R. 8 (1), Machác, Schmid 2, HOLDOSI 5
Csere: Moscoso (kapus), KISS G., Száva, Rédei, Kovács M. 1, Tóvizi, Bernatonis 3, Szepesi N. 1
Edző: Tóth Edmond
OROSHÁZA: Özmusul – Kiss A. 1, Döme, USAL 8, Kancel, Tóth K. 3, Bella 3
Csere: Majdán (kapus), Peskov 2, LÁSZLAI 4, Sakic 1, Pásztor M. 3 (2)
Edző: Ratko Djurkovics
Kiállítások: 10, ill. 4 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 3/2
Tóth Edmond: – Óriási öröm, hogy végre nézők előtt jatszhattunk, még most is libabőrös vagyok tőle. A játékosok teljesìtményén is látszott a szurkolói jelenlét. A védekezésben ugyan adódtak hibák, de a támadójáték kiválóan működött.
Ratko Djurkovics: – A gyenge védekezés hozta magával a vereséget, ennél több kell a sikerhez. Az egriek magabiztosan győztek.

Kézilabda BOBORY BALÁZS

„Sok mindent pozitívabban láttam, ha hibáztam, kerestem, miként tudnék javítani.”

2021.06.13 17:29:12

Kézilabda RUSZNÁK GYÖRGY

Minden idők legnagyobb különbségű győzelme született az új lebonyolítás szerinti BL-döntőkben.

2021.06.09 09:42:45

Kézilabda BALLAI ATTILA

„...és onnantól, hogy erre képesek lettünk, jöttek az igazi sikerek.”

2021.06.07 23:17:52

Kézilabda MALONYAI PÉTER

ALAPVONAL. Kudarc után érdekesebb a helyzet, hosszabb elemzést is megérdemel, de fokozott figyelmet mindenképpen, hogyan reagálnak a vesztesek, mivel indokolnak, képesek-e hétköznapian megmagyarázni a sokszor megmagyarázhatatlant.