Férfi kézi NB I: egy félidőn át bírta a Komló a Szeged tempóját

I. M.I. M.
2020.02.04. 19:28
Dean Bombac hét góllal vette ki a részét a Szeged komlói sikeréből (Fotó: Karnok Csaba/Délmagyarország)
A Mol-Pick Szeged tíz góllal, 33–23-ra legyőzte idegenben a Komlót a férfi kézilabda NB I keddi játéknapján. A hazaiak az első félidőben tartották a lépést a Bajnokok Ligájában szereplő Tisza-partiakkal, akik a szünet előtt hatgólosra növelték előnyüket, a fordulás után pedig még rátettek egy lapáttal.

A Komló remekül kezdte a mérkőzést, a negyedik perc végén 3–0-ra vezetett, ami józanító hatással volt a Szegedre: a Tisza-partiak a 10. percben egyenlítettek. Innentől viszont fordult a kocka, és a vendégek ragadták magukhoz a kezdeményezést. Juan Carlos Pastor 11 másodperccel a szünet előtt időt kért, a húzása pedig bejött, mert Luka Stepancic találatával zárult az első félidő – amelynek végén már a Szeged vezetett hat góllal.

A fordulás után növelte a fórt a Szeged, amelyet a 7-7 gólig jutó Stepancic és Dean Bombac húzott, de a kapusok közül Mikler Roland is lőtt egy gólt. A Szeged hozta a kötelezőt, és vezeti a bajnokságot, igaz, a Telekom Veszprém két meccsel kevesebbet játszott.

KÉZILABDA
FÉRFI NB I

SPORT 36 KOMLÓ–MOL PICK SZEGED 23–33 (12–18)
Komló, 1000
néző. V: Felhő, Öcsi
KOMLÓ: Granic – Vaskó 3, Balázs 2, F. Szunajko 2, Grünfelder 1, Jerkovic 2, MARKOVICS 6 (5). Csere: Djurdjevics, Selymes (kapusok), Katzirz D., Takács B. 3 (1), Jóga, Zobec 1, Szkokán, Csomor 1, Manojlovics 2. Edző: Kilvinger Bálint
SZEGED: Mikler 1 – SOSTARIC 5 (2), Kaspárek 3, Henigman 1, BÁNHIDI 3, J. Källman 1, BOMBAC 7. Csere: Alilovic, Nagy M. (kapusok), Bodó 2, STEPANCIC 7, Sigurmannsson 1 (1), Gaber, Blazevic, ifj. Rosta M. 2. Edző: Juan Carlos Pastor
Az eredmény alakulása. 5. perc: 4–1. 13. p.: 6–8. 39. p.: 14–24. 53. p.: 19–32
Kiállítások: 10, ill. 10 perc
Hétméteresek: 8/6, ill. 4/3
Kilvinger Bálint:
– Jól kezdtük a mérkőzést, jó ritmusban, de ahogy fáradtunk, egyre lassabban kézilabdáztunk, a szombati meccsünk után ólomlábakon mozogtunk. Annak örülök, hogy a végén tudtunk faragni a különbségből.
Juan Carlos Pastor: – Fontos volt, hogy a fáradtabb játékosok pihenhessenek, így most mindenki – köztük a fiatalokkal – kellő játékpercet kapott, amit meg is hálált. A válogatott szünet után vissza kell térni a saját rendszerünkre.

1. Szeged 16 15 1 571–389 +182 30
2. Veszprém 14 14 506–350 +156 28
3. Tatabánya 14 10 4 407–360 +47 20
4. Gyöngyös 14 8 1 5 417–382 +35 17
5. Balatonfüred 14 8 1 5 396–381 +15 17
6. FTC 14 8 6 386–384 +2 16
7. Komló 15 7 2 6 389–400 –11 16
8. Csurgó 14 7 1 6 345–354 –9 15