Férfi kézi NB I: nagyon megverte a Veszprémi KKFT a Fradit

2020.11.21. 19:30
Bodó Richárd hét gólig jutott a Budakalász ellen (Fotó: Kuklis István/Délmagyarország)
A férfi kézilabda NB I szombati játéknapján a Mol-Pick Szeged idegenben 33–24-re legyőzte a Budakalászt.

Jól kezdett a Budakalász, Ivan Perisics vezérletével 2–0-ra és 5–3-ra is vezetett, de még a 28. percben is csak eggyel álltak jobban Bodó Richárdék (15–16).

A második félidőben aztán már elkezdett kinyílni az olló, a 38. és a 44. perc közötti hazai gólcsendet egy 4–0-s szériával büntette a Szeged, a következő ínséget pedig 5–0-val (20–30). A végén már csak az volt a kérdés, tízen belül tud-e maradni a házigazda, ami az utolsó másodpercekben összejött neki (24–33).

A mérkőzésen a mind a hat büntetőjét értékesítő Bogdan Radivojevics tíz gólig jutott, Bodó Richárd pedig hétnél állt meg.

A bajnokságot remekül kezdő ferencvárosiak borzalmasan belealudtak a veszprémi mérkőzésbe, a 11. percben Szmetán Péter már 8–2-re alakította az állást, az öt-hatgólos differencia fogyása helyett pedig a szünetre 17–9-cel mehettek a felek.

A Fradi ezt követően sem tudott érdemben közeledni, sőt, amikor eljutott mínusz hatig, akkor újra meglépett a Veszprém, és végül nagyon simán nyert (33–25).

FÉRFI KÉZILABDA NB I

BUDAKALÁSZ KZRT–MOL-PICK SZEGED 24–33 (15–17)
Budakalász,
zárt kapuk mögött. V: Felhő, Öcsi
BUDAKALÁSZ: BOROS – NAGY N. 3 (1), PERISICS 5 (2), Radnic 1, ROTIM 4, Koncz 5, Holpert 1. Csere: Váczi D. (kapus), Tyiskov 1, Prokop 1, Hrabák 1, Maracskó, Kiss B. 2, Simányi, Ceranic, Fórizs. Edző: Csoknyai István
SZEGED: MIKLER – RADIVOJEVICS 10 (6), Kaspárek 3, Bombac 3, BÁNHIDI 2, BODÓ 7, Stranovsky 2. Csere: Nagy T., L. Krivokapics (kapusok) – Rea 1, Kecskés, Canellas, Gaber 1, Bajus, ifj. Rosta M. 1, Mackovsek 3. Edző: Juan Carlos Pastor
Az eredmény alakulása. 7. perc: 5–3. 14. p.: 7–9. 19. p.: 10–11. 26. p.: 15–16. 30. p.: 15–17. 35. p.: 16–18. 43. p.: 17–23. 51. p.: 20–29. 57. p.: 22–32
Kiállítások: 4, ill. 4 perc
Hétméteresek: 5/3, ill. 6/6
Csoknyai István:
– Számítottunk a nyitott védekezésre, amit az első félidőben aránylag jól sikerült megoldanunk. A második félidő közepén elfáradtunk, és akkor a Szeged eldöntötte a mérkőzést. Elégedettek vagyunk, hiszen régen játszottunk már.
Juan Carlos Pastor: – Nagyon fontos találkozó volt, mivel mérkőzéshiányban szenvedünk. Két különböző félidőt játszottunk, a nyitott védekezést gyakoroltuk, amit a Budakalász jól tudott támadni, ezzel segítettek nekünk. Jól jött nekünk ez a meccs.

VESZPRÉMI KKFT–FERENCVÁROSI TC 33–24 (17–9)
Veszprém,
zárt kapuk mögött. V: Altmár, Horváth
VESZPRÉM: ÁGOSTON Á. – SZMETÁN 9, Tóth A. 1, Kristóf M. 3, Vajda 2, FAZEKAS G. 5, HÁRI 7 (2). Csere: Miklós G. (kapus), Tóth M. 2, Seregi, Bugyáki, SZEITL 4. Edző: Tombor Csaba
FERENCVÁROS: Zernovic – Bujdosó 1, Pordán 1, Schuch, Mikita 2, Kovacsics P. 1, Nagy B. 3. Csere: Győri K., Deményi (kapusok), ANDJELICS 7, Schäffer 5 (3), Füzi 2, Bognár A. 1, Ónodi-Jánoskúti 1, Imre, Bohács. Edző: Horváth Attila
Az eredmény alakulása. 2. perc: 3–0. 9. p.: 7–2. 14. p.: 9–5. 20. p.: 12–5. 25. p.: 15–8. 35. p.: 19–12. 37. p.: 20–4. 44. p.: 24–16. 51. p.: 28–19. 54. p.: 30–22. 55. p.: 32–22
Kiállítások: 10, ill. 12 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 3/3
Tombor Csaba:
– Biztos voltam benne, hogy kiváló játékkal rukkolunk elő, de ennyire jóra én sem számítottam. Készültünk a Fradira, a srácok rutinos játékot mutattak, szinte hiba nélkül kézilabdáztak, mindenki nagyszerű formában volt. Remélem, a folytatásban sem sérül meg senki, mert akkor már tényleg nem tudom, mihez kezdek.
Horváth Attila: – Nagyon jól játszott a Veszprém, jobban akarta a győzelmet, mint mi. Ha három napig játszunk, akkor sem nyerünk. Kidolgoztunk sok helyzetet, de nem lőttük be azokat, benne maradtunk a szerdai meccsben, nem jött össze semmi. Fejben nem voltunk a pályán.

SBS-EGER–HE-DO B. BRAUN GYÖNGYÖS 25–26 (9–11)
Eger,
zárt kapuk mögött. V: Paska D., Vastag S.
EGER: BALOGH T. – LEZÁK 7 (1), Szuharev 2, Tóth R. 1, MACHÁC 5, Schmid 3, Holdosi 1. Csere: Kiss G., Kovács M. 1, Bernatonis 3, Rédei 1, Száva 1. Edző: Tóth Edmond
GYÖNGYÖS: Tóth M. – Jaros 2, Gábori 1, Vilovszki 2, GERDÁN, HERCEG 7, Gráf 3 (2). Csere: Merkovszki (kapus), NÉMETH T. 5 (2), Halász 3, Hegedüs 2, Varga K., Urbán 1. Edző: Konkoly Csaba
Az eredmény alakulása. 6. perc: 1–1. 12. p.: 4–5. 18. p.: 7–8. 24. p.: 7–10. 36. p.: 10–12. 42. p.: 12–14. 48. p.: 14–18. 54. p.: 19–20
Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 6/4
Tóth Edmond:
– A küzdeni tudásért dicséret illeti a csapatot, de támadásban nagyon nem ment a játék. A végjátékban nem volt szerencsénk, de mint tudjuk, a szerencse forgandó.
Konkoly Csaba: – A hajrában óriási izgalmak közepette sikerült kiharcolni a győzelmet. Többször is megnyerhettük volna a mérkőzést, de nem tudtunk olyan előnyt kiharcolni, amivel megtörtük volna az Egert. Hullámzó volt a játékunk, olyan szerkezetekben játszottunk, amit a kényszer szült.

CEGLÉDI KKSE–SPORT36-KOMLÓ 25–27 (10–17)
Abony,
zárt kapuk mögött. V: Hargitai, Markó
CEGLÉD: TAMÁSI – Pásztor Á. 5 (3), Kállai 1, MAZÁK 2, Juhász K. 2, Vranac 4, SZEPESI 4 (1). Csere: Kránitz (kapus), Teleki, Sinkovits 3, Spekhardt 1, Gyene, Zakics 2, Kiss R. 1, Németh B. Edző: Nagy Károly
KOMLÓ: GRANIC – Szkokán 1, ZOBEC 6 (4), Takács B. 3 (1), GRÜNFELDER 6, Jerkovic 3, Csomor 2. Csere: Djurdevics (kapus), Jóga 2, Vaskó, Szunajko, Oláh T., Melnyicsuk, HOFFMANN 3, Balázs S. 1, Metcz. Edző: Kilvinger Bálint
Az eredmény alakulása. 5. perc: 2–3. 10. p.: 4–5. 15. p.: 7–7. 20. p.: 10–9. 25. p.: 10–13. 35. p.: 13–18. 40. p.: 15–21. 45. p.: 21–24. 50. p.: 23–24. 55. p.: 23–27
Kiállítások: 16, ill. 8 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 6/5