Lidl az FTC Gyémántfokozatú támogatója
MTI/V. J. 2020.11.25 20:32 Frissítve: 2020.11.25 22:34

Férfi kézi NB I: kikapott a Ceglédtől a Ferencváros

Az Eger házigazdaként hét góllal legyőzte a Komlót a férfi kézilabda NB I szerdai játéknapján, megszerezve első győzelmét. Az FTC a Ceglédtől, a Gyöngyös pedig hazai pályán a Veszprémi KKFT ellen kapott ki.

Kovacsics Péter hat gólt lőtt, de az FTC kikapott a Ceglédtől (Fotó: fradi.hu – archív)

A hevesiek négy vereség után először nyertek a mostani bajnoki idényben, így már csak a Dabas és a Balatonfüred nyeretlen a mezőnyben. Az újonc Cegléd második alkalommal győzött, ezúttal a Ferencvárost verte két góllal, Abonyban. Az ugyancsak újonc Veszprémi KKFT a harmadik sikerét aratta, mivel három találattal jobbnak bizonyult a Gyöngyösnél.

KÉZILABDA
FÉRFI NB I

CEGLÉDI KKSE–FTC 26–24 (13–9)
Abony,
zárt kapuk mögött. V: Bujdosó M., Horváth V.
CEGLÉD: TAMÁSI – PÁSZTOR Á. 5, Kállai 1, Mazák, Németh B. 1, VRANAC 7, SZEPESI I. 5 (4)
Csere:
Deményi, Győri K. (kapusok), Bognár A. 1, Schäffer 1 (1), Ónodi 1, Pordán 1, ANDJELICS 3, Bohács
Edző:
Horváth Attila
Az eredmény alakulása. 10. perc:
1–2. 19. p.: 7–6. 27. p.: 10–8. 39. p.: 16–16. 45. p.: 18–19. 51. p.: 28–19. 56. p.: 23–22
Kiállítások:
12, ill. 8 perc
Hétméteresek:
4/4, ill. 1/1
Nagy Károly:
– Tudtuk, hogy nem mi vagyunk a mérkőzés esélyesei, ezért megpróbáltuk lassítani a játékot, és nem könnyű gólokat kapni. Volt tartásunk és szerencsénk. Örülök ennek a két pontnak.
Horváth Attila:
– Bekerültünk egy spirálba, amiből nem tudtunk kijönni. Lassúak és körülményesek voltunk, rossz döntéseket hoztunk, sorsdöntő helyzetekben nem azt játszottuk, amire képesek vagyunk. Nem érzem azt a csapategységet, ami eddig jellemző volt ránk. Azt nem mondhatom, hogy nem akartunk, de nyögés lett belőle.

SBS-EGER–SPORT36-KOMLÓ 33–26 (15–15)
Eger, zárt kapuk mögött. V: Felhő F., Öcsi T.
EGER: BALOGH T. – Tóth R. 3 (2), Szuharev 1, MACHÁC 7, Kiss G. 1, Schmid, Holdosi 3
Csere: LEZÁK 5, BERNATONIS 7, Rédei 4, Kovács M. 2
Edző: Tóth Edmond
KOMLÓ: Granic – Szkokán 1, ZOBEC 4 (1), TAKÁCS B. 6 (3), Grünfelder 2, Jerkovic 3, Hoffmann 2
Csere: Djurdevics (kapus), Balázs S. 1, Oláh T., Szunajko F. 2, Jóga 1, Csomor 1, Melnyicsuk 2, Metcz, Vaskó 1
Edző: Kilvinger Bálint
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–4. 12. p.: 5–7. 18. p.: 7–10. 24. p.: 10–12. 36. p.: 19–15. 42. p.: 22–18. 48. p.: 24–21., 54. p.: 26–22
Kiállítások: 14, ill. 2 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 4/4
Tóth Edmond: – Végre győzelem! – nagyon régóta vártunk már erre az érzésre. Minden áron bizonyítani akartunk, ám nézők nélkül nem tudjuk elérni azt a hőfokot, amit korábban.
Kilvinger Bálint: – Húsz percig jól játszottunk, utána egyre többet hibáztunk. A második félidő elején olyan előnyt adtunk az Egernek, ami elegendő volt számukra a győzelemhez, a folytatásban már nem tudtunk megújulni.

HE-DO B. BRAUN GYÖNGYÖS–VESZPRÉMI KKFT 24–27 (13–16)
Gyöngyös, zárt kapuk mögött. V: Medve, Südi
GYÖNGYÖS: Merkovszki – Gábori 1, Markez 2, Duris, VILOVSZKI 6, Herceg 2, NÉMETH T. 6 (2)
Csere: Tóth Mihály (kapus), Urbán, HALÁSZ 4, Papp B. 1, Varsandán M. 1, Ubornyák, Hegedűs 1, Gerdán, Gráf
Edző: Konkoly Csaba
VESZPRÉMI KKFT: Borbély – Tóth P. 2, Tóth A. 3, Bugyáki, VAJDA 3, FAZEKAS G. 6, Hári 1
Csere: Miklós, Ágoston (kapusok), SZEITL L. 4, Füleki, Szmetán P., Kovács Gy., Kristóf 2, Seregi 4 (3), Tóth Márton 2
Edző: Tombor Csaba
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–2. 12. p.: 6–5. 18. p.: 8–7. 24. p.: 12–12. 36. p.: 17–18. 42. p.: 18–20. 48. p.: 19–24. 54. p.: 23–24
Kiállítások: 14, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 4/3
Konkoly Csaba: – Próbáltunk okulni az ellenfél FTC elleni mérkőzéséből, ami csak időnként sikerült. Sok labdát eladtunk, hibáztunk. Ez egy tanulságos mérkőzés volt...
Tombor Csaba: – Ezer sebből vérző csapatot győztünk le, a játékosaim szívüket-lelküket kitették a pályára. A fiatalok a kritikus időszakokban is meg tudtak újulni, ettől függetlenül csalóka a végeredmény.

Kézilabda MONCZ ATTILA

ALAPVONAL. Metropoliszok esetében is ritka, hogy rövid időn belül két népszerű csapatsport képviselője az egész világ figyelmét kivívó eredményt érjen el, nemhogy egy 246 ezres településnél.