Férfi kézi NB I: az utolsó percben mentett pontot az FTC

CS. M.CS. M.
2021.04.24. 19:33
Döntetlent játszott egymással az FTC és a Dabas (Fotó: Facebook, Dabasi Kézilabda Klub)
A férfi kézilabda NB I szombati játéknapján a Ferencvárosi TC az utolsó percben egyenlített, így 26–26-os döntetlent játszott hazai pályán a Dabas ellen.

A tabellán mindössze 12. helyen álló dabasiak a mérkőzés elején megszerezték a vezetést, s magabiztosan tartották előnyüket, a félidőben 15–13-ra vezettek. A második játékrészben feljavult az FTC támadójátéka, de a vendégek így is szinte végig tartották előnyüket. Végül az utolsó percben jött össze az egyenlítés az FTC-nek 26–26-nál, ezt követően pedig már nem esett több gól.

FÉRFI KÉZILABDA NB I

FERENCVÁROSI TC–DABASI KC VSE 26–26 (13–15)
Elek Gyula Aréna, zárt kapuk mögött. V:  Nagy F., Túróczy
FERENCVÁROS:
Deményi – Bujdosó 4 (3), Füzi, Schuch, Mikita 1,  NAGY B.  8, Kovacsics 3
Csere: Győri K. (kapus) – Bognár A.  1, Ónodi-Jánoskúti  2,  PRAINER 3, Pordán  1, Andjelics   3,  Karai 3
Az eredmény alakulása
. 6. perc: 0–1. 12. p.: 4–5. 18. p.:  6–9. 24. p.:  9–11.  28. p.: 11–13. 32. p.: 15–15. 40. p.:  18–18. 46. p.:  20–22.  52. p.:  23–24. 58. p.:  25–26
Kiállítások:
6, ill. 2 perc
Hétméteresek:
3/3, ill. 2/2

Horváth Attila:
–Mentálisan elfáradt a csapat, de nyolc hét kihagyás után várható volt, főleg a szerda–szombat ritmus miatt. Nem azt játszottuk, amit tudunk, egyénileg küzdöttünk, letoltuk a felelősséget, úgy voltunk vele, majd Nagy Bence megoldja.
Tomori Győző:
– A fegyelmezett védekezésünkkel a Fradi nagyszerű lövősorát semlegesítettük, támadásban viszont nem voltunk elég bátrak. Jó lenne tudni, melyik az igazi arcunk.

1. Veszprém 22 21 1 789–510 +279 43
2. Szeged 18 15 3 605–450 +155 30
3. Tatabánya 17 12 2 3 480–418 +62 26
4. Csurgó 21 10 4 7 571–578 –7 24
5. FTC 19 11 1 7 541–514 +27 23
6. Balatonfüred 19 10 3 6 526–513 +13 23
7. Gyöngyös 20 9 1 10 537–541 –4 19
8. Eger 21 8 2 11 569–653 –84 18