Férfi kézi NB I: az Eger Dobó vezérletével nyert Super Bowlt

2016.02.07. 19:42
Az Eger 30–29-re nyert otthon a PLER ellen, míg a Komló 25–19-re múlta felül a Gyöngyöst szintén hazai pályán a férfi kézilabda NB I 20. fordulójában. Az Orosháza–Balatonfüred mérkőzés döntetlennel végződött, a Szeged pedig simán nyert Vácon.

Az Eger néhány napja igazolt három új játékosa, Radoslav Antl, Andrej Petro és Alekszandr Radcsenko összesen 11 gólt szerzett a PLER ellen, a hevesiek legjobbja viszont Dobó Zsolt volt kilenc találattal.

EGER SBS ESZTERHÁZY–PLER–BUDAPEST 30–29 (15–16)
Eger, 800
néző. V.: Horváth P., Molnár B.
EGER: Kovács J. – Vancsics 1, DOBÓ 9, Radcsenko 3, BAJORHEGYI, Petro 2, ANTL 6 (2). Csere: Radulescu (kapus), SZABÓ P. 5 (1), PADLA 1, Kiss G., Takács B. 1, Szűcs B., Lezák 2, Kocsis. Edző: Rosta István
PLER: Kránitz – Bujdosó 1, Leimeter 4, BAKOS GY. 3, Kocsi, LÓKODI 5, Radjenovics 10 (3). Csere: BENMILOUD 5, Oláh T., Farkas, Sinkovits 1, Nagy Sz. Edző: Hutvágner István
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–3. 12. p.: 6–7. 18. p.: 10–10. 24. p.: 11–13. 36. p.: 20–18. 42. p.: 23–21. 48. p.: 26–23. 54. p.: 28–26
Kiállítások: 8, ill. 12 perc
Hétméteresek: 5/3, ill. 3/3
Rosta István:
– Megnyertük a magunk kis Super Bowlját, de remélem, ez nem az utolsó meccs volt, hanem az út eleje.
Hutvágner István: – Tisztességesen dolgoztunk, bíztunk a pontszerzésben. Az ellenfél szlovák légiója meghatározta a mérkőzés képét.

SPORT 36 KOMLÓ–B.BRAUN GYÖNGYÖS 25–19 (12–8)
Komló, 900
néző. V: Bonifert, Oláh
KOMLÓ: GRANIC – SZANAD 6, Sebestyén 1, Trkulja 1, JERKOVICS 5, Szöllősi B. 2, MARKOVICS 6 (2). Csere: Kiss B. (kapus), Nagy Z., Sunajko, MARCSEK 3, SZÖGI 1. Edző: Ratko Djurkovics
GYÖNGYÖS: Tamási – Ménfői 2, BALI 3, NAGY B. 3 (1), Debreczeni 2, Juhász K. 1, Kovacsics 3 (1). Csere: Hudák (kapus), Bezirovic, Oliveira 1, Koller 1, Jovetic 1, Nigrinyi, Rédai 2, Sándor Á. Edző: Debre Viktor
Az eredmény alakulása. 8. perc: 4–1. 13. p.: 4–4. 23. p.: 8–4. 40. p.: 16–12. 49. p.: 21–15
Kiállítások: 8, ill. 4 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 3/2
Ratko Djurkovics:
– Taktikailag kitűnően irányítottuk a mérkőzést, a játékosok tudták, mit akarunk. Már az ősszel is megmutattuk, hogy jól tudunk védekezni, ezt igazolta, hogy tizenkilenc gólon tartottuk a Gyöngyöst.
Debre Viktor: – A Komló kihasználta a hazai pálya minden előnyét, de ebben mi is sokat segítettünk.

OROSHÁZI FKSE-LINAMAR–BALATONFÜREDI KSE 23–23 (15–13)
Orosháza, 350
néző. V: Hargitai I., Markó
OROSHÁZA: Herjeczki – Komporály 1, Németh G. 2, MILAS 6, ZABIC 4, Mazics 1, Tárkányi 1. Csere: Miklós (kapus), BUDAY 6 (5), Varsandán Á., Radojevics 1, Cemas, Knezevics, Suhonjic 1. Edző: Vladan Jordovics
BALATONFÜRED: FAZEKAS – Gábori 1, Kasparek 2, Bánhidi 2, SZÖLLŐSI BALÁZS 7, LIGETVÁRI 4, Bóka 1. Csere: Rózsavölgyi (kapus), Gerdán, Kemény 3, Zdolik 3 (1), Győri, Németh B., Gyene. Edző: Csoknyai István
Az eredmény alakulása. 4. p.: 2—3. 9. p.: 5—4. 14. p.: 7—7. 18. p.: 10—8. 24. p.: 14—10. 34. p.: 17—14. 42. p.: 19—16. 46. p.: 20—19. 49. p.: 20—20. 57. p.: 21—22
Hétméteresek: 5/4, ill. 2/1
Vladan Jordovics:
– Elismerésem a játékosaimnak, hiszen szoros, harcos mérkőzést játszottunk az összeszokott Balatonfüreddel. Az első félidőben nagyon jól játszottunk, de a másodikban sajnos a lövéseknél türelmetlenek voltunk.
Csoknyai István: – Az Orosháza szerdán már játszott egy magas hőfokú mérkőzést, míg nálunk érződött a csapaton a másfél hónapos tét nélküliség. Ellenfelünk erőszakosan játszott, mi viszont támadásban és védekezésben is sokat hibáztunk.

VÁCI KSE–MOL-PICK SZEGED 21–33 (10-15)
Vác, 480
néző. V: Bacs, Bóna
VÁC: VITÁRIS – Vasic 3, BARTÓK 6 (3), Lendvay 3, Vucsicsevics 2, Pál 1, Császár F. 2. Csere: Tóth M. (kapus), Csisztobajev, Kökény, D. Pavlovics, Fekete D., Asztrasapkin 3, Tyiskov 1, Terenyi. Edző: Zsiga Gyula
SZEGED: SIERRA – Prodanovics 3, Zubai 2, Blazevic, KÄLLMAN 4, Ilyés 1, Bombac 2. Csere: Wyszomirski (kapus), Fekete B., Thiagus Petrus 2, Vranjes 2, ANCSIN 5, Mindegía 2, Csuruvija 4 (3), GARCÍA ROBLEDO 4, Hegedüs M. 2. Edző: Carlos Pastor
Az eredmény alakulása: 10. perc: 1-6. 21. p.: 8-9. 25. p.: 8-12. 38. p.: 14-20. 51. p.: 19-29.
Kiállítások: 8 perc, ill.10 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 5/3
Zsiga Gyula:
– Tempós, jó meccset szerettünk volna játszani. Mentünk, amíg bírtuk erővel. Sajnos a második félidőben a fáradtság miatt már több volt a fegyelmezetlenség, ezért több könnyű gólt kaptunk.
Carlos Pastor: – Jól kezdtük a találkozót, majd visszaestünk és a hazaiak felzárkóztak. Ezt követően ismét jól védekeztünk, jó ritmusban támadtunk, így sikerült kialakítanunk ezt a különbséget.

1. Grundfos Tatabánya KC 19 16 2 1 510–426 +84 34
2. Pick Szeged 18 17 1 590–436 +154 34
3. Balatonfüredi KSE 19 13 2 4 522–445 +77 28
4. Csurgói KK 18 11 2 5 469–439 +30 24
5. Váci KSE 19 8 2 9 522–552 –30 18
6. Balmazújváros KK 18 7 2 9 439–443 –4 16
7. Komló 19 7 1 11 451–504 –53 15
8. Orosházi FKSE 18 4 5 9 435–452 –17 13