Férfi kézi NB I: a Veszprém gólgazdag meccsen verte az FTC-t

N. T.N. T.
2023.10.04. 20:38
Ludovic Fabregas kilenc gólig jutott (Fotó: Dömötör Csaba)<br /><strong>A GALÉRIÁÉRT KATTINTSON A KÉPRE!</strong><br />
A Telekom Veszprém tizenegy góllal felülmúlta a Ferencvárost a férfi kézilabda NB I 10. fordulójából előrehozott mérkőzésen.

A Veszprémben Bjarki Már Elísson sérülését követően először volt kerettag, Andreas Nilsson viszont betegség, Jahja Omar kisebb térd-, míg Kentin Mahé pedig kisebb vállsérülés miatt hiányzott. Ferencvárosi oldalon Jakub Mikita és Ónodi-Jánoskúti Máté nem volt bevethető.

A Szeged–Tatabánya meccshez hasonlóan itt is a vendégek vezettek az elején, a Veszprém először a 11. percben, 9–8-nál tudott előnybe kerülni. A szünet előtt többször is átrohant a Fradin a hazai csapat, és hétgólos fórra tett szert.

A találkozó inkább hasonlított egy barátságos meccshez, mint egy bajnoki rangadóhoz, a góltermelés ennek megfelelően folytatódott. A 42. percben időt kért Momir Ilics, miután ötre zárkózott az FTC, amely ezután négyre is megközelítette a Veszprémet, a hajrában azonban többet hibázott, így végül 11-gyel kapott ki a majdnem 80 gólt hozó meccsen.

Ludovic Fabregas kilenc, Hugo Descat hét gólt szerzett a bakonyiaknál, Rodrigo Corrales pedig 12 védéssel zárt. A fővárosiaknál Füzi Dániel hatszor, Nagy Bence ötször talált be.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
A 10. FORDULÓBÓL ELŐREHOZOTT MÉRKŐZÉS
TELEKOM VESZPRÉM–FTC-GREEN COLLECT 45–34 (25–18)
Veszprém,
2200 néző. V: Nagy, Túróczy.
VESZPRÉM: Corrales – VAJLUPAU 5, Remili 2, FABREGAS 9, Ligetvári, Casado 2, DESCAT 7 (1). Csere: SANDELL 6, KOSZOROTOV 4, el-Dera 2, Elísson 1, MARGUC 4 (1), Pesmalbek 3. Edző: Momir Ilics
FTC: Borbély – Imre 4 (1), BALOGH ZS. 4, BOGNÁR A.. 4, Debreczeni 4, Nagy B. 5 (2), Kovacsics 3. Csere: Győri K. (kapus), Lékai 4, FÜZI 6, Pordán, Prainer, Csörgő, Szepesi. Edző: Pásztor István
Az eredmény alakulása. 7. perc: 2–4. 15. p.: 9–10. 21. p.: 15–10. 31.p.: 26–18. 40. p.: 29–23. 47.p.: 34–30. 55. p.: 39–32. 58. p.: 41–34
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 3/3
Momir Ilics:
– A 45 lőtt gól nagyon jó, támadásban megfelelően produkált a csapat. Védekezésben még van javítani való, lépésről lépésre haladunk, minden meccsen szeretnénk fejlődni.
Pásztor István: – Megérdemelten nyert a Veszprém, sajnos a meccs vége nem sikerült, pedig az utolsó percekig jól tartottuk a tempót. A védekezésünk a második félidőben sokszor megállította a hazai csapatot, amit nagy dolognak tartok. Gratulálok a beállósaiknak, betartották a begyakoroltakat, készülünk a fontos bajnoki mérkőzésekre.