Férfi kézi NB I: a Szegedet nem tudta megszorongatni a Fradi

M. D.M. D.
2019.12.13. 17:28
A hétgólos Mario Sostaric volt a Szeged legeredményesebb játékosa (Fotó: Frank Yvette/Délmagyarország, archív)
A Mol-Pick Szeged 38–25-re legyőzte hazai környezetben a Ferencvárost a férfi kézilabda NB I pénteki mérkőzésén.

Valamivel több mint két héttel ezelőtt az FTC hazai pályán szoros meccset játszott a bajnoki cím legfőbb várományosával, a Veszprémmel (30–35), Szegeden azonban esélye sem volt a pontszerzésre, hiszen a Tisza-partiak már bő negyedóra után tíz góllal vezettek (15–5).

A szegediek a folytatásban sem álltak le, tovább nőtt a különbség a két csapat között (23–9), az első félidő végén aztán a Ferencváros egy 3–0-s szériával kihasználta a hazaiak ötperces gólcsendjét (23–12).

A második játékrész elejét a Szeged ismét megnyomta, 40 perc játék után már 30 szerzett gólnál járt (30–15), a hajrában azonban már ki-kihagyott a hazaiak koncentrációja, így a fővárosiak picit tudtak faragni a különbségen – de a Szeged így is nagyon sima, fölényes győzelemmel fejezte be a bajnokságot erre az évre (38–25).

Érdekesség, hogy a Szeged és az FTC épp pénteken került össze egymással a Magyar Kupa negyeddöntőjében.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
MOL-PICK SZEGED–FTC-HUNGAROCONTROL 38–25 (23–12)
Szeged, 2000
néző. V: Medve, Südi
SZEGED: ALILOVIC – SOSTARIC 7 (1), KASPÁREK 5, Maqueda 4, Bánhidi 2, HENIGMAN 5, Bombac 2. Csere: Mikler, Nagy M. (kapusok), RADIVOJEVICS 6 (3), J. Canellas 1, Zsitnyikov 3, ifj. Rosta M. 1, Bajus 1 (1), Stepancic 1, Csiki. Edző: Juan Carlos Pastor
FTC: Zernovic – Bujdosó, Ivanovics, ANDJELICS 5, Debreczeni 2, NAGY B. 7, Kovacsics 1. Csere: Merkovszki 1, Győri K. (kapusok), Schuch, Bohács 1, Bognár A. 3, Burony 2, PRAINER 3, Szakály. Edző: Horváth Attila
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–2. 9. p.: 5–3. 13. p.: 9–4. 19. p.: 16–6. 24. p.: 21–8. 27. p.: 23–10. 34. p.: 25–13. 40. p.: 29–15. 47. p.: 33–17. 56. p.: 36–23
Kiállítások: 10, ill. 10 perc
Hétméteresek: 6/5, ill. 1/0
Juan Carlos Pastor:
– Miként az egész idényben, ezúttal is jó teljesítményt nyújtottunk. Tekintélyes előnnyel zártuk az első félidőt, ezért a folytatásban fiataljainknak is lehetőséget adva, nyugodtan játszottunk.
Horváth Attila: – Azt kaptuk, amire számítottunk a klasszis Szeged ellen. Játékosaim elmúlt negyedévben nyújtott játékára büszke vagyok, és bízom a hasonló folytatásban.

1. Szeged 14 13 1 512–343 +169 26
2. Veszprém 13 13 467–324 +143 26
3. Tatabánya 12 8 4 343–312 +31 16
4. FTC 13 8 5 364–361 +3 16
5. Gyöngyös 12 7 1 4 364–337 +27 15
6. Balatonfüred 12 7 1 4 342–333 +9 15
7. Komló 13 6 2 5 343–345 –2 14
8. Csurgó 12 6 1 5 296–303 –7 13