Férfi kézi NB I: a Szeged nyert Gyöngyösön, győzött a Fradi is

K. Zs.K. Zs.
2023.04.02. 19:38
Sebastian Frimmel hét gólt lőtt a szegedi csapatban (Fotó: Délmagyarország/Karnok Csaba – archív)
Egy hazai és egy vendéggyőzelem született a férfi kézilabda NB I vasárnapi játéknapján: a Szeged szinte végig vezetve nyert 32–26-ra Gyöngyösön, míg a Ferencváros úgy győzte le ugyancsak 32–26-ra a NEKA-t, hogy a második félidő első perceiben még háromgólos hátrányban volt. A fővárosi zöld-fehérek 16–19-ről egy 9–1-es szakasszal fordították a maguk javára a mérkőzést.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
20. FORDULÓ
HE-DO B. BRAUN GYÖNGYÖS–OTP BANK-PICK SZEGED 26–32 (12–16)
Gyöngyös, 1300
néző. Vezette: Altmár K., Horváth M.
GYÖNGYÖS: A. Tomics – Gábori, SCHÄFFER 7, Potisk 2, HEGEDŰS M. 2, Halász 2, VARSANDÁN M. 2. Csere: Gyánti (kapus), Jaros 2, Lakosy, Schmid, Gerdán, Hamidovic 1, GRÁF 6, Jóga 2, Menyhárt. Edző: Bíró Balázs
SZEGED: Mikler R. – B. RADIVOJEVICS 6 (1), GARCIANDÍA 6, BÁNHIDI 3, Bodó 2, FRIMMEL 7 (1), Bombac 3. Csere: ALILOVIC (kapus), Stepancic 2, Martins, Szita 1, Rosta M. 2, Mackovsek, Molnár R. Edző: Juan Carlos Pastor
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–2. 12. p.: 4–5. 18. p.: 6–7. 24. p.: 10–12. 36. p.: 16–19. 42. p.: 18–22. 48. p.: 21–26. 54. p.: 24–29
Kiállítások: 6, ill. 16 perc
Hétméteresek: 1/0, ill. 3/2
Bíró Balázs:
– Nagyon büszke vagyok a játékosaimra, a Szegednek alaposan meg kellett dolgoznia a győzelemért. Részsikereket értünk el, s bízom benne, hogy az igazán fontos meccseken le tudjuk majd aratni a babérokat.
Juan Carlos Pastor: – Nem szerettünk volna még egyszer abba a hibába esni, mint a tavalyi BL-kiesés után, amikor Gyöngyösön vereséget szenvedtünk. Az első félidő hajrájában dőlt el a mérkőzés, az akkor megszerzett előnnyel jól sáfárkodtunk a szünet után. Sok problémával küzdünk, ez a győzelem mentálisan segíthet a Magyar Kupa négyes döntőjében.

FERENCVÁROSI TC–HSA NEKA 32–26 (13–16)
Budapest,
Elek Gyula Aréna, 600 néző. Vezette: Bujdosó, Horváth V.
FTC: Győri K. – IMRE B. 6, Balogh Zs. 2, DEBRECZENI 6, Bognár A. 2, Nagy Bence 3 (1), Kovacsics 3. Csere: Borbély (kapus), TÖRÖK 4, Csörgő, Juhász Á., J. Mikita, Pordán 3, LÉKAI 3. Edző: Pásztor István
NEKA: DEMÉNYI – Krakovszki Zs. 3, Papp T. 3, Dely 2, Temesvári 2, Ács P. 1, SZTRAKA 6. Csere: Palasics (kapus), Sisa, Szilágyi Benjámin 1, Krakovszki B. 3 (2), Karai, Tárnoki, KOVÁCS T. 4, Dobi 1. Edző: Sótonyi László
Az eredmény alakulása. 6. perc: 4–1. 15. p.: 5–7. 23. p.: 11–14. 38. p.: 20–19. 48. p.: 25–20. 55. p.: 30–24
Kiállítások: 16, ill. 10 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 4/2
Pásztor István:
– Szörnyű első félidő után jobb második következett. Elismerésem a NEKA Veszprém elleni bravúrjához, és e mérkőzés első félidejéhez is. Az, hogy az Európa-ligában szerepeltünk, nem jelenti, hogy a védekezés magától megy. A második játékrésszel már elégedett vagyok, visszajöttünk a bajnokságba.
Sótonyi László: – A második félidő alapján megérdemelten nyert a Fradi. A Veszprém elleni bravúr után kíváncsi voltam, a bajnoki elit másik csapata ellen mit tudunk játszani. Az első félidő jól sikerült, a másodikban olyan hibákat követtünk el, amilyeneket nem lett volna szabad. Olyan érzésem volt, hogy „ráültünk” az előző forduló bravúrjára.