Férfi kézi NB I: a Füred otthon, a Veszprém idegenben nyert

2017.02.17. 19:46
A Veszprém 35–24-re nyert Gyöngyösön, míg a Balatonfüred otthon verte meg 26–24-re a Vácot a K&H férfi kézilabdaliga pénteki mérkőzésein.

K&H FÉRFI KÉZILABDALIGA
ALAPSZAKASZB.BRAUN GYÖNGYÖS–TELEKOM VESZPRÉM 24–35 (9–21)
Gyöngyös, 1200
néző. V: Pócz, Wiedemann
GYÖNGYÖS: Holló – Országh 1, REZNICEK 4 (1), Duris 1, HEGEDŰS M. 4, M. Mikita 2, Németh T. 1. Csere: Rózsavölgyi (kapus), LELE 5 (2), Becsirovics, JUHÁSZ K. 2, Kovacsics 3, Urbán 1, Jóga, Veres, Loncar. Edző: Debre Viktor
VESZPRÉM: BORBÉLY – MARGUC 11 (2), Gulyás 3, NILSSON 3, Ligetvári 1, Terzic 3, Ugalde 3. Csere: LÉKAI 5, Ancsin 3, Blagotinsek, Milasevic 2 (2), Tóth A., Ubornyák 1. Edző: Xavier Sabaté
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–3. 12. p.: 4–7. 18. p.: 7–9. 24. p.: 8–13. 36. p.: 11–24. 42. p.: 16–26. 48. p.: 19–30. 54. p.: 22–32
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteresek: 5/3, ill. 5/4
Debre Viktor:
– Húsz percig jól tartottuk magunkat, aztán leblokkoltunk. A Veszprém a szünetre eldöntötte a mérkőzést. A második félidővel inkább lehetünk elégedettek.
Javier Sabaté: – Kiváló első félidőt produkáltunk. Marguc révén nagyon sok könnyű gólt szereztünk. A második félidőben a fiatalokat is pályára küldhettem, akik jól teljesítettek.K&H FÉRFI KÉZILABDALIGA

BALATONFÜREDI KSE–VÁCI KSE 26–24 (14–12)
Balatonfüred, 500
néző. V: Bonifert, Oláh
BALATONFÜRED: FAZEKAS – Gábori 2, KEMÉNY 5, Debreczeni, Gerdán, Zdolik 1, VARSANDÁN 8 (1). Csere: Risztanovics (kapus), Németh B., Petrovszki 1, Szilágyi, Kancel, Ivanovics, Nemes, KASPAREK 8, Szemjonov 1. Edző: Csoknyai István
VÁC: Vitáris – VASICS 7, SZTANOJEVICS 5 (2), Lendvay 3, Topic 2, Koller 2, Popovics 3 (1). Csere: Drisszi (kapus), Ménfői 1, Császár, Tyiskov, Czene, Csicsikalo, Pavlovics 1. Edző: Gúnya Péter
Az eredmény alakulása. 7. perc: 2–3. 16. p.: 6–8. 21. p.: 9–9. 24. p.: 12–9. 27. p.: 14–10. 39. p.: 18–12. 49. p.: 21–19. 54. p.: 25–20. 59. p.: 25–24
Kiállítások: 12, ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/1, ill. 4/3
Csoknyai István:
– A második félidő közepén eldönthettük volna a két pont sorsát, de a Vác egy pillanatig sem adta fel, így végül izgalmas hajrában szereztünk nagyon értékes két bajnoki pontot.
Gúnya Péter: – Küzdelmes mérkőzés volt, csak szakaszokban tudtuk megvalósítani azt, amit elterveztünk. Ilyen szinten idegenben a győzelemhez száz százalék feletti teljesítmény kell, ez most nem sikerült.

1. Telekom Veszprém 18 17 1 573–410 +163 34
2. Mol-Pick Szeged 17 16 1 553–369 +184 33
3. Grundfos Tatabánya KC 17 12 2 3 432–402 +30 26
4. Csurgói KK 15 8 2 5 390–355 +35 18
5. Balatonfüredi KSE 17 8 1 8 428–419 +9 17
6. CYEB Budakalász 15 7 8 358–392 –34 14
7. Ceglédi KKSE 15 6 2 7 359–388 –29 14
8. Sport36-Komló 16 5 4 7 378–422 –44 14