Férfi kézi NB I: a Dabas legyőzte a „kis” Veszprémet

R. P.R. P.
2022.10.01. 17:48
Fotó: Facebook/Dabasi Kézilabda Klub
A férfi kézilabda NB I 5. fordulójában a Dabas 33–30-ra nyert idegenben a Fejér B.Á.L.-Veszprém ellen, ezzel megszerezte első pontjait a bajnokságban.

A Dabas végig vezetett a mérkőzésen, de nem volt sima a csata, mert két-három gólnál nagyobb stabil előnyt nem nagyon tudott kiépíteni.

A meccs legeredményesebb játékosa a 38 éves Zlatko Horvat lett, aki tíz gólt dobott.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
5. FORDULÓ
FEJÉR-B.Á.L. VESZPRÉM–DABAS KC 30–33
Veszprém, 300 néző. V: Andorka, Hucker.
VESZPRÉM: Balogh – Szmetán P. 3, PULAY 7, Kristóf M., Szrnka, STRANIGG 7, Hári 2. Csere: Podoba, Miklós G. (kapusok), Machác 1, Molnár B. 6 (3), Preszter, Bugyáki, Vetési 3, Szatmári 1. Edző: Konkoly Csaba
DABAS: Pallag – Ács T. 1, SZÖLLŐSI SZ. 7, Garajszki, Koller 2, ZDOLIK 8, KATONA 3. Csere: Nagy T. (kapus), HORVAT 10 (3), Bálint B., Bognár N., Fekete B., Tarabochia 1, Hutvágner 1. Edző: Tomori Győző
Az eredmény alakulása. 6. perc: 1–4. 14. p.: 5–10. 25. p.: 12–14. 35. p.: 16–17. 43. p.: 21–22. 52 .p.: 25–29. 57. p.: 28–32. Kiállítások: 4, ill. 6 perc. Hétméteresek: 3/3, ill. 3/3
Konkoly Csaba: – Megérdemelten nyert a Dabas, úgy tűnik, nekünk ezúttal ez a szerep jutott. Ugyanúgy kezdtük a meccset, mint korábban, ugyanazokkal a hibákkal, így az ellenfél többgólos előnyre tett szert. Ami biztató, az az akarásunk.
Tomori Győző: – Örülök a fontos győzelemnek, miután nehéz sorsolásunk volt, mindent egy lapra feltéve készültünk erre a mérkőzésre. Szerencsére megvoltak csapatomban a kiemelkedő teljesítmények, amikre régóta vártunk. A végén higgadtak maradtunk.