Férfi kézi NB I: a Balatonfüred nyerte az év utolsó mérkőzését

2022.12.18. 20:15
Hat góllal nyert a Balatonfüred (Fotó: Veszprém Megyei Napló/Nagy Lajos)
A Balatonfüred hat góllal legyőzte a vendég Ferencvárost vasárnap a férfi kézilabda NB I idei utolsó mérkőzésén.

A bajnokság a januári olimpiai kvalifikációs világbajnokságot követően, február 3-án folytatódik.

KÉZILABDA
FÉRFI NB I
Balatonfüredi KSE–Ferencvárosi TC 38–32 (18–16)
Balatonfüred, 300 néző. V: Fekete, Tóth D.
BALATONFÜRED: ANDÓ – BRANDT 4, GOSZTOVICS 7 (5), NÉMETH B. 6, SZŰCS BENCE 5, SZRETENOVICS 8, Bóka 2. Csere: Kemény 2, Varga M. 3, Szmetán M. 1, Dénes J., Ág. Edző: György László
FTC: Győri K. – Imre B. 1, Ónodi-Jánoskúti 3, Csörgő 3, DEBRECZENI 4, NAGY BENCE 6, Kovacsics 2. Csere: Borbély (kapus), Bognár A. 1, Füzi 3, Balogh Zs. 1, Pordán, Török 2, PRAINER 4, J. Mikita, Bujdosó 2. Edző: Pásztor István
Az eredmény alakulása. 5. perc: 5–1. 10. p.: 6–5. 16. p.: 11–7. 23. p.: 16–11. 29. p.: 17–15. 35. p.: 20–20. 38. p.: 25–22. 43. p.: 26–24. 48. p.: 28–27. 55. p.: 33–31. 58. p.: 36–31. Kiállítások: 10, ill. 4 perc. Hétméteresek: 6/5, ill. 3/0
György László: – Az akarat és a szív diadala volt ez a fontos győzelem. Nagyon sokat dolgoztunk ezért a diadalért, és meglepően sok gólt tudtunk lőni a jól játszó, erős Fradinak. Szurkolóink is sokat segítettek, köszönjük a buzdításukat.
Pásztor István: – A jobb kapusteljesítmény és a sokkal jobb helyzetkihasználás miatt nyert a Füred. Mi túl sokat hibáztunk védekezésben is, így a hazaiak győzelme teljesen megérdemelt.