Férfi kézi NB I: a Balatonfüred kikapott Egerben

2021.05.23. 20:52
Széles Ákos (balra) hét gólt lőtt a Komlónak (Fotó: Penovác Károly/Veszprém Megyei Napló, archív)
Az Eger hazai pályán 25–24-re legyőzte a Balatonfüredet a férfi kézilabda NB I 25. fordulójában, míg a Veszprémi KKFT a Komlót múlta felül négy találattal.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
25. FORDULÓ
SBS-EGER–BALATONFÜREDI KSE 25–24 (13–12)
Eger, Kemény Ferenc Sportcsarnok,
500 néző. V: Paska D., Vastag S.
EGER: BALOGH T. 1 – Lezák 3 (2), SZUHAREV 4, TÓTH R. 6 (3), MACHÁC 2, BERNATONIS 3, Száva 2. Csere: Kovács M., SCHMID 4, Tóvizi, SZEPESI N. Edző: Tóth Edmond
BALATONFÜRED: Andó 1 – Rodriguez P. 3, Kemény 2, TOPIC 4, Szűcs B. 1, SZÖLLŐSI B. 3, Bóka 3. Csere: Bősz (kapus), Kőhegyi 2, MALINOVIC 4, Brandt 1, Pulay, Draskovics. Edző: György László
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–2, 12. p.: 6–5, 18. p.: 9–6, 24. p.: 11–8, 36. p.: 15–15, 42. p.: 17–17, 48. p.: 21–20, 54. p.: 22–23
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 6/5, ill. –
Tóth Edmond:
– Nagyon akartuk a sikert. Ez a két pont még sokat érhet a végelszámolásnál. Szerettük volna kiszolgálni a közönséget, akik a különböző fórumokon egész évben támogattak bennünket.
György László: – Egy góllal kikapni nagyon fájó, de nem érdemtelen az Eger győzelme. A hajrában két góllal is vezettünk, mégsem tudtunk élni a lehetőséggel. A biztos negyedik hely talán túlzottan is megnyugtatta a csapatot.

VESZPRÉMI KKFT–SPORT36-KOMLÓ 32–28 (14–13)
Veszprém Aréna, 300 néző. V:
Altmár, Horváth K.
VESZPRÉMI KKFT: Borbély – Tóth P. 3, SZÉLES 7, FAZEKAS G. 4, VAJDA 7, Éles B. 2 (1), Seregi 2 (1). Csere: MIKLÓS (kapus), Szeitl L., SOMOGYI B. 3, Szmetán P., Hári 1, Kristóf M. 3, Tóth Márton, BUGYÁKI. Edző: Tombor Csaba
SPORT36-KOMLÓ: Granic – SZUNAJKO F. 4 , Grünfelder, Balázs S., JÓGA 5, Zobec 3, Vaskó 1. Csere: Djurdjevics (kapus), Oláh 2, Balázs, Jerkovics 1, Takács B. 2, Szkokán 3, Csomor, Melnyicsuk 3 (3), Metcz, HOFFMANN 4. Edző: Kilvinger Bálint
Az eredmény alakulása: 6. p.: 6–2. 9. p.: 6–4. 12. p.: 9–5. 16. p.: 9–9. 19. p.: 12–9. 23. p.: 12–12. 28. p.: 14–13. 35. p.: 15–16. 41. p.: 20–19. 44. p.: 23–20. 50. p.: 26–23. 55. p.: 27–24. 58. p.: 30–27
Kiállítások: 10, ill. 14 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 4/3
Tombor Csaba:
– A Komló rutinos játékosai ellen hiába építettünk jó kis előnyt, ezt az első félidőben kétszer le is adtuk. Aztán a második felvonásban már feszesebbé vált a védekezésünk, bár a kapusok teljesítménye elmaradt a korábbi meccsen látottól, de a hátsó alakzat jól tette a dolgát. Amikor nem rohantunk esztelenül, hanem fegyelmezetten kézilabdáztunk, akkor működtek a dolgaink. Mindkét csapat már a végét járja ebben az őrült szezonban. Bízom benne, hogy Jerkovics sérülése nem komoly és hamarosan ismét a pályán láthatjuk.
Kilvinger Bálint: – Megérdemelten nyert a Veszprém. Nekünk csak fellángolásaink voltak, amiből az első félidőben vissza tudtunk jönni, de a második játékrészben már túl sokat hibáztunk. Főleg a védelmünk nem volt kellően feszes, így a hazaiak többször jutottak előnyhöz a gyors cseleikből. Szerintem ez döntött a mai mérkőzésen.

1. Veszprém 25 24 1 906–591 +315 49
2. Szeged 25 22 3 858–625 +233 44
3. Tatabánya 25 17 2 6 708–636 +72 36
4. Balatonfüred 25 14 4 7 711–666 +45 32
5. Csurgó 25 12 6 7 676–678 –2 30
6. FTC 24 12 1 11 675–665 +10 25
7. Veszprémi KKFT 25 11 1 13 668–697 –29 23
8. Eger 25 10 3 12 677–758 –81 23