Férfi kézi NB I: a 2. félidővel nyert az FTC, a Füred hozta az El-csapatok csatáját

2023.03.04. 20:11
Nagy Bence 10 góllal segítette az FTC-t (Fotó: Földi Imre, archív)
A Ferencváros második félidei játékával húzta be a Gyöngyös elleni meccsét, míg a Balatonfüred nyerte az Európa-ligában szerepelt csapatok csatáját a férfi kézilabda NB I 17. fordulójában. A Szeged tíz góllal volt jobb a Dabasnál, a Csurgó a Komlót múlta felül.

Kilencedik meccsét játszotta az elmúlt alig több mint egy hónapban a Ferencváros férfi kézilabdacsapata, az Európa-liga-továbbjutás után nagyon fontos bajnokin lépett pályára Gyöngyösön, és a jelek szerint még mindig jól bírja az erőltetett menetet. Sérülés miatt ezúttal hiányzott Füzi Dániel és Bohács Sándor, majd az első félidőben szoros csatát vívott a Fradi a szünetben még egy góllal vezető hazaiakkal.

A 13 védést bemutató, és a fonalat főleg a hajrában elkapó Borbély Ádám bravúrjaival a Fradi el tudott szakadni a második félidőben, Nagy Bence szokás szerint ezúttal is szórta a gólokat, a zöld-fehér klub pedig feljavult játékával végül megszerezte a két pontot. Már hat góllal is vezetett, amiből négyet meg tudott tartani a végéig, így jöhet a válogatott szünet, hogy aztán két hét múlva a bajnoki címvédő OTP Bank-Pick Szegedet fogadja az Elek Gyula Arénában.

A Szeged hazai pályán tízgólos győzelmet aratott a Dabas felett. A Tisza-partiaktól Rosta Miklós, a vendégektől Zdolik Bence egyformán nyolc gólt lőtt. A szegediek kapujában a horvát Mirko Alilovic 11 védést mutatott be.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
17. FORDULÓ
HE-DO B. BRAUN GYÖNGYÖS–FERENCVÁROSI TC 25–29 (11–10)
Gyöngyös,
1100 néző. V: Sándor L., Szikszay
GYÖNGYÖS: Bartucz – Gábori 1, Schäffer 5, POTISK 4, HEGEDŰS M. 5, Halász 2, VARSANDÁN M. 5 (3). Csere: A. Tomics (kapus), Jaros, Lakosy 1, Schmid 1, Gerdán, Gráf 1, Jóga, Menyhárt. Edző: Bíró Balázs
FTC: BORBÉLY 1 – Imre B. 2, ÓNODI-JÁNOSKÚTI 4, DEBRECZENI 2, BOGNÁR A. 5, NAGY BENCE 10 (7), KOVACSICS 4. Csere: Győri K. (kapus), Balogh Zs., Pordán, Török Á., Prainer, Lékai 1, J. Mikita. Edző: Pásztor István
Az eredmény alakulása. 6. perc: 1–2. 12. p.: 5–5. 18. p.: 8–7. 24. p.: 10–8. 36. p.: 15–16. 42. p.: 16–20. 48. p.: 19–24. 54. p.: 24–27
Kiállítások: 16, ill. 14 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 9/7
Bíró Balázs:
– Ilyen szintű csapat ellen nekünk hibátlanul kellene kézilabdázni. Ez a harmadik olyan mérkőzésünk, amikor azt érzem, mintha egy félidős csapat lennénk. Keressük az okokat, sok munka áll még előttünk.
Pásztor István: – A második félidőben a támadójátékunk agresszívebbé vált, és ezáltal jóval eredményesebbek lettünk. Onnantól, hogy a védelmünk is szintet lépett, megállítottuk a Gyöngyöst. A sorozatterhelésben is álljuk a sarat, amiért jár a dicséret a csapatnak.

OTP BANK-PICK SZEGED–DABAS KC 42–32 (19–16)
Szeged,
1707 néző. V: Sándor Gy., Szabó B.
SZEGED: Alilovic – B. RADIVOJEVICS 7 (1), TÖNNESSEN 7, Martins 2, ROSTA M. 8, Mackovsek 4, BLONZ 7. Csere: Mikler, L. Krivokapics (kapusok), Szita 4, Garciandía 2, Varga M., Radvánszki 1. Edző: Juan Carlos Pastor
DABAS: Nagy T. – Ács T. 3, Fekete B. 3, Garajszki 1, Koller 3, Szöllősi Sz. 2, Tarabochia 2. Csere: ZDOLIK 8, Katona 2, Laurinyecz, BÁLINT B. 5 (2), Bognár N. 3, Hutvágner. Edző: Tomori Győző
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–2. 8. p.: 4–3. 12. p.: 8–5. 18. p.: 12–9. 23. p.: 15–12. 27. p.: 17–15. 33. p.: 20–18. 39. p.: 26–21. 44. p.: 31–23. 52. p.: 35–26. 57. p.: 40–29
Kiállítások: –, ill. 2 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 3/2
Juan Carlos Pastor:
– Az első félidőben gyenge teljesítményt nyújtottunk. Szünet után a feljavult védekezésünknek is köszönhetően sok könnyű gólt szereztünk, ekkor kinyílt az olló. A mérkőzés örömteli eseménye, hogy sérült játékosaink száma nem nőtt.
Tomori Győző: – A Szeged megtisztelt minket, mert végig komolyan vette a mérkőzést. A negyvenkét kapott gól soknak tűnik, a lőtt harminckettő viszont örömteli. Néhány részfeladatot jól oldottunk meg, ami biztató a jövőre nézve.

FEJÉR-B.Á.L. VESZPRÉM–BALATONFÜREDI KSE 26–31 (13–13)
Veszprém,
500 néző. V: Horváth P., Marton.
VESZPRÉM:
Balogh T. – Tóth P. 1, Pulay 3, Éles B. 3, SZRNKA 4, Ludmán 3, HÁRI 6 (1). Csere: Miklós G. (kapus), Szmetán P. 1, Machác 1, Vetési 3, Bugyáki, Gál D. 1. Edző: Konkoly Csaba
BALATONFÜRED: Andó – HORNYÁK P. 7 (3), Németh B. 2, Szűcs Bence 3, SZRETENOVICS 4, Kemény, Bóka 4. Csere: SZMETÁN M. 9 (5), Varga M. 1, Dénes J., Vajda, Brandt 1. Edző: György László
Az eredmény alakulása. 7. perc: 4–2. 17. p.: 9–9. 27. p.: 12–10. 36. p.: 13–17. 43. p.: 19–20. 51. p.: 21–25. 57. p.: 23–29.
Kiállítások: 4, ill. 12 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 10/8
Konkoly Csaba:
– Ellenfelünk megérdemelt győzelmet aratott, ám úgy érzem, mintha kiénekelték volna a sajtot a szánkból. Jól kezdtünk, de az első félidő végét elrontottuk, ami ilyen rutinos vetélytárs ellen nem fér bele. A második játékrészben is sok elkapkodott lövésünk volt, hiába jöttünk fel, a fürediek megbosszulták a hibáinkat. Fájó a vereség, mert próbálunk pontokat gyűjteni, és titkon, a szomszédvár ellen is reménykedtünk benne.
György László: – Nehéz időszak van mögöttünk, ahogy a veszprémiek, mi is lassan melegedtünk bele a mérkőzésbe, amely később sem volt igazán pörgős. Tudtuk, hogy nehéz találkozó vár ránk, az elején enerváltak voltunk, ami betudható az elmúlt hónapok nagyobb terhelésének. A szünet után előnybe kerültünk, ami előrevetítette, hogy a végjátékban nem engedjük ki a győzelmet a kezünkből. Nagyon fontos két pontot szereztünk.

CSURGÓI KK–SPORT36 KOMLÓ 26–19 (12–10)
Csurgó,
650 néző. V: Paska, Vastag.
CSURGÓ: HOLLÓ – Krszmancsics 3, VASVÁRI, Borsos, Rotim 2, HERCEG 5, Spruk 2. Csere: Füstös Á. (kapus), Gebhardt 3, Szeitl E., Bazsó 1, MARKEZ 7 (3), Tóth Á., Skol, Krecic 2, Szeitl L. Edző: Baranyai Norbert
KOMLÓ: GRANIC – Vaskó, MELNYICSUK 5 (1), Vekic, GRÜNFELDER 2, Jerkovic 2, Orbán 1. Csere: Pásztor I. Szilágyi Benjamin (kapusok), Szöllősi O. 2, Urbán 3, Szunajko F. 1, Takács B. 3 (1), Csányi, Bazsa, Vranac. Edző: Marosán György
Az eredmény alakulása. 6. perc: 5–1. 12. p.: 7–3. 21. p.: 9-7. 28. p.: 12-9. 35. p.: 13–11. 41. p.: 16-13. 47 p.: 17–15. 52. p.: 20–17. 56. p.: 23–18
Kiállítások: 14, ill. 12 perc.
Hétméteresek: 5/3, ill. 2/2
Baranyai Norbert:
– Nem úgy indult a tavasz, ahogy szerettük volna, nehéz időszakon vagyunk túl, de bizonyított a csapat, sikerült megvalósítani amire készültünk, jó volt a védekezésünk, ami megalapozta a mai győzelmet. A támadásainkon van még javítanivalónk, de a legfontosabb, hogy sikerült itthon tartanunk a pontokat.
Marosán György: – Jobb volt a Csurgó, sajnos nem úgy sikerültek a támadásaink ahogy szerettük volna, Holló jól teljesített a kapuban. A védekezésünk egész jól működött, dolgozunk tovább, még nagyon sok munka van előttünk.

1. Szeged 18 17 1 655–494 +161 34
2. Veszprém 16 16 649–454 +195 32
3. Tatabánya 16 12 1 3 506–443 +63 25
4. FTC 17 10 1 6 568–528 +40 21
5. Csurgó 17 10 1 6 477–473 +4 21
6. Balatonfüred 17 8 2 7 482–479 +3 18
7. NEKA 17 8 2 7 462–465 –3 18
8. Gyöngyös 17 7 2 8 469–481 –12 16