Férfi kézi NB I: 70 gólos meccsen nyert a Veszprém az FTC ellen

R. P.R. P.
2023.02.25. 20:53
Mahé tökéletesen célzott (Fotó: Penovác Károly/Veszprém Megyei Napló, archív)
A férfi kézilabda NB I 16. fordulójában a Telekom Veszprém 40–30-ra legyőzte a Ferencvárost. A Komló 74 gólos csatában múlta felül a Budai Farkasokat.

A Veszprém és a Ferencváros ezúttal is gólgazdag mérkőzést játszott egymással. Noha elmaradtak a tavaly novemberi ligacsúcstól, a 90 találattól, így is 70 gólt termelt a két együttes összesen.

Ahogy akkor, úgy a zöld-fehéreknek most sem volt esélyük a bakonyiak ellen. A Veszprémben Kentin Mahé száz százalékkal értékesítette a helyzeteit, és hat gólt dobott, de Nedim Remili és Sipos Adrián is lőtt ötöt a 40–30-as vendéggyőzelem során.

A nap gólcsúcsát a Komlót erősítő Melnicsuk Viktor állította fel, aki 14 alkalommal vette be a vendég Budai Farkasok kapuját.

KÉZILABDA
FÉRFI NB I
16. forduló
Ferencvárosi TC–Telekom Veszprém 30–40
(11–20)
Elek Gyula Aréna, 1200 néző. V: Bócz, Wiedemann.
FERENCVÁROS: Borbély – Imre B. 3, Ónodi-Jánoskúti, DEBRECZENI 4, Bognár A. 3, Nagy Bence 5 (1), Kovacsics 3. Csere: Győri K. (kapus), FÜZI 4, Pordán, Török Á. 2, Prainer 3, Lékai 3, Csörgő, Mikita, Bujdosó. Edző: Pásztor István
VESZPRÉM: Corrales – Marguc 3, REMILI 5, Pesmalbek 3, MAHÉ 6 (2), Lauge 3, Strlek 4. Csere: Cupara (kapus), Elísson 3, Ligetvári, Lukács P. 2, El-Dera 2, Ilic Z. 1, Vajlupau 3, SIPOS 5. Edző: Momir Ilics
Az eredmény alakulása. 10. perc: 6–6. 18. p.: 9–13. 26. p.: 13–18. 37. p.: 19–26. 48. p.: 26–34. 53. p.: 28–38. Kiállítások: 4, ill. 4 perc. Hétméteresek: 2/1, ill. 2/2
Pásztor István:
– Ekkora különbséggel is megérdemelten nyert a Veszprém. A második félidőben kevés volt a fault, a széles keresztmozgásokkal megvertek bennünket a vendégek. Látszik a fáradtság a csapaton, ami érthető a heti két kemény feladat ismeretében.
Momir Ilics: – A Porto elleni kemény mérkőzés után egy napunk volt felkészülni a jó erőkből álló FTC ellen, főleg a létszámfölény elleni védekezésre. A második félidőben feljavult a védekezésünk, és bizakodva készülünk a Párizs elleni mérkőzésre.

Csurgói KK–Mol Tatabánya KC 21–30 (9–15)
Csurgó, 700 néző. V: Hargitai, Markó.
CSURGÓ: Holló – Gebhardt, Markez 3 (1), Szeitl E. 2, Krszmancsics 2, Herceg 3, Spruk 3. Csere: Füstös Á. (kapus), Szeitl L. 2, Bazsó, Krecic 1, Skol 3, Borsos 1, Tóth Á. 1, Rotim. Edző: Baranyai Norbert
TATABÁNYA:  SZÉKELY – P. Rodríguez  3, Ancsin G. 4, Topic 1, Obradovics 1, Ubornyák 1, Ugalde 3. Csere:  Nagy Benedek (kapus), Bodor, Maras, PERIC 8 (3), Hornyák, Vilovszki 6, Edwards, Bodnár, Pergel 3. Edző: Tombor Csaba
Az eredmény alakulása. 6. perc: 1–4. 12. p.: 3–6. 20. p.: 6–11. 27. p.: 9–14. 35. p.: 9–18. 42. p.: 10–20. 47. p.: 13–22. 52. p.: 15–28. 56. p.: 18–29. Kiállítások: 4, ill. 8 perc. Hétméteresek: 2/1, ill. 3/3
Baranyai Norbert:
– Rendkívül csalódott vagyok, mert jobb mérkőzésre számítottam. A vendégcsapat egyértelműen fölénk nőtt. Sajnos a mérkőzés elejétől nagyon sok hibával játszottunk, és a rengeteg rossz passz megpecsételte a sorsunkat. Önbizalom nélkül nem lehet eredményesen játszani.
Tombor Csaba: – Nagyon örülök a győzelemnek. Csurgón mindig nehéz mérkőzésre számíthatunk, ezúttal a küzdeni tudásunk domborodott ki, megérdemelten nyertünk.

Sport36-Komló–Budai Farkasok-Rév Group 40–34 (17–16)
Komló, 600 néző. V: Bóna, Földesi.
KOMLÓ: Granic – Vaskó 2, Szuharev 1, MELNYICSUK 14 (6), SZÖLLŐSI O. 2, Jerkovic 4, HOFFMANN 7. Csere: Pásztor I. (kapus) 1, Vranac, Grünfelder, URBÁN 5, Vekic 2, Szunajko F. 2, Takács B., Orbán. Edző: Marosán György
BUDAI FARKASOK: Merkovszki – Valler 4, Vuleta 2, Auer 4, Rédai, NAGY SZ. 5, Enomoto 4. Csere: Nánási (kapus), NURELDEN 7 (4), Szövérdffy 1, Kvastek 2, Holdosi 3, Zennadi, Kovács Á. 1, Oldal 1, Puskás M. Edző: Koi Endre
Az eredmény alakulása. 8. perc: 5–2. 16. p.: 7–6. 18. p.: 10–6. 23. p.: 11–10. 35. p.: 22–19. 41. p.: 25–24. 45. p.: 29–25. Kiállítások: 12, ill. 12 perc. Hétméteresek: 6/6, ill. 4/4
Marosán György:
– Kimondhatatlanul boldog vagyok, hogy ebben az atmoszférában győztes mérkőzésen mutatkozhattam be. Dolgozunk tovább, hogy megvalósíthassuk álmainkat.
Koi Endre: – Nagyon jó mérkőzést játszottunk. A támadójátékunkkal elégedett vagyok, de a védekezésünkön sokat kell javítanunk – a negyven gól mindent elárul.

Korábban
Balatonfüredi KSE–OTP Bank-Pick Szeged 24–25 (12–11)
Balatonfüred, 600 néző. V: Andorka, Hucker.
BALATONFÜRED:
ANDÓ – HORNYÁK 4 (2), NÉMETH B. 2, SZMETÁN M. 4, SZŰCS B. 2, SZRETENOVICS 5, BÓKA 4. Csere: Tóth M. (kapus), KEMÉNY 1, Vajda, Varga M. 2, Brandt. Edző: György László
SZEGED: MIKLER – SOSTARIC 4, Stepancic 2, Garciandía 2, Mackovsek, FRIMMEL 5 (4), Bombac 2. Csere: Tönnesen, Martins, Radivojevics, SZITA 5, ROSTA M. 4, Blonz 1. Edző: Juan Carlos Pastor
Az eredmény alakulása. 5. perc. 2–2. 9. p.: 2–3. 13. p.: 5–4. 17. p.: 7–5. 22. p.: 8–7. 27. p.: 10–8. 33. p.: 13–13. 39. p.: 14–14. 46. p.: 18–16. 50. p.: 21–19. 53. p.: 21–22. 56. p.: 23–23. Kiállítások: 8, ill. 4 perc. Hétméteresek: 2/2, ill. 4/4
György László:
– Ezúttal nagyon jól teljesítettünk a kiváló Szeged ellen. Kicsit bosszús vagyok, mert a hajrát elszúrtuk. A hozzáállásunk és a védekezésünk kiváló volt, mégis fáj, hogy pont nélkül maradtunk.
Juan Carlos Pastor: – Sajnos támadásban nem játszottunk jól. A nagyszerűen kézilabdázó fürediek szinte végig vezettek, de a hajrában türelmesen játszottunk, és nagyon fontos, hogy nyerni tudtunk. Nagyon kellettek Mikler jó védései és Szita kiváló átlövőteljesítménye. Sokat kell még dolgoznunk, hogy eredményesebbek legyünk.

CYEB-Budakalász–HSA NEKA 24–29 (13–12)
Budakalász, 250 néző. V: Horváth P., Marton B.
BUDAKALÁSZ:
Váczi D. – Varjú 2, SINKOVITS 7, Dávid, Mihalin 4, Juric-Grgic 1 (1), Kovács D. 3. Csere: Djordjeszki (kapus), KISS B. 3, Maracskó, Koncz, Tóth Sz., PAPP B. 3, Vrhovina 1, Berényi. Edző: Csoknyai István
NEKA: Palasics – Krakovszki Zs. 1, Temesvári, SZTRAKA 5, Papp T. 3, Kovács T. 2, Krakovszki B. 2 (1). Csere: Deményi (kapus), Sisa 3, Tárnoki, Ács, DELY 7, Viski, Dobi, Karai 1, SZILÁGYI B. 5 (4). Edző: Sótonyi László
Csoknyai István:
– Óriási csata volt, az első félidőben hellyel-közzel jól is játszottunk, volt sanszunk, hogy nagyobb különbséget alakítsunk ki, de hibáztunk. A második félidő abszolút nem úgy alakult, ahogy szerettük volna, sok gyenge egyéni teljesítmény volt, amivel még hazai pályán is nehéz győzni. Nagyon szerettünk volna bizonyítani és megnyerni a mérkőzést, mert fájó vereséget szenvedtünk az ellenféltől a Magyar Kupában.
Sótonyi László: – Örülök, hogy ilyen kiegyensúlyozott meccsen is erősek voltunk mentálisan. Büszke vagyok a fiúkra, hogy hétről hétre bravúros teljesítményt nyújtanak.