Férfi kézi NB I: 90 gól! Elképesztő meccset nyert meg a Veszprém a Fradi ellen

R. P.R. P.
2022.11.17. 18:59
Andreas Nilsson 11 gólt szerzett (Fotó: Pesthy Márton, Veszprém Megyei Napló)
A férfi kézilabda NB I 3. fordulójából csütörtökre halasztott mérkőzésén a Telekom Veszprém hihetetlenül gólgazdag meccsen 50–40-re győzött az FTC ellen.

Remekül kezdte a mérkőzést a vendég Ferencváros, hiszen bő tíz percen át vagy a zöld-fehérek vezettek (néha három góllal), vagy döntetlen volt az állás. A hazaiak a 12. perc végén kerültek előnybe, és a félidőre stabil fórt építettek ki (25–21). Az évad végén a veszprémi csapattól távozó Petar Nenadics öt gólt szerzett, ezt öt lövésből hozta össze. A Fradi nem játszott rosszul, lövési hatékonysága az első 30 percben 68 százalék volt, de a Veszprém esetében ez az adat 83 százalék lett, ami egészen kiemelkedő.

A második félidőből mindössze öt perc telt el, és a Veszprém már tízzel vezetett. A csapatok nem fukarkodtak a gólokkal, extrém mennyiségben termeltek. A Telekom Veszprém végül 50–40-re győzött. Andreas Nilsson lett a meccs legeredményesebb játékosa 11 találattal (12 lövésből).

Nem sok csapat szerez 40 gólt a Veszprém ellen, ám Pásztor István együttesének így sem volt esélye… A gól/perc átlag pontosan 1.5 lett! A Veszprém 76, az FTC 63 százalékban értékesítette a helyzeteit. A két gárda összesen 129-szer lőtt kapura a meccsen. Az első félidőben 46, a másodikban 44 gól esett.

A kapusok védési mutatója a sok gól miatt nem volt a legjobb, de így is figyelemre méltó, hogy a hazaiaknál Rodrigo Corrales és Vladimir Cupara a lövések 26 százalékát védte, míg az FTC-nél Borbély Ádám és Győri Kristóf esetében ez az adat 18 százalék lett.

A magyar szövetség statisztikusa, Éliás Gábor a Nemzeti Sportnak elmondta, hogy a férfi NB I-ben ezzel megdőlt az egy mérkőzésen született legtöbb gól rekordja. Az eddigi csúcsot a 2012 szeptemberében játszott Veszprém–Csurgó találkozó tartotta, amelyen 58–28-as hazai siker született.

KÉZILABDA, FÉRFI NB I
3. FORDULÓ
Telekom Veszprém–Ferencváros 50–40
(25–21)
Veszprém Aréna, 2680 néző. V: Altmár, Horváth M.
VESZPRÉM: Corrales 1 – Marguc 4 (2), J. OMAR 6, ed-Dera 1, Ligetvári, NILSSON 11, Strlek 3. Csere: Cupara (kapus), Nenadics 7, Lauge 3, Mahé 3 (1), PESMALBEK 5, ELÍSSON 4 (1), Vajlupau 2 (1), Szabó T. Edző: Momir Ilics
FERENCVÁROS: Borbély 1 – Bujdosó 3, BALOGH ZS. 6 (1), Lékai 5, FÜZI 5, Prainer 5, Kovacsics 3. Csere: Győri K. (kapus), DEBRECZENI 5, J. Mikita, Bognár A. 4, BREDÁK 2, Török, Pordán, Bohács 1. Edző: Pásztor István
Az eredmény alakulása. 2. perc: 1–3. 6. p.: 3–6. 9. p.: 7–7. 12. p.: 10–9. 21. p.: 17–14. 29. p.: 24–18. 36. p.: 34–24. 46. p.: 43–31. 54. p.: 49–36. 57. p.: 49–39.
Kiállítások: 2, ill. 0 perc. Hétméteresek: 7/5, ill. 1/1
Momir Ilics: –
Jól küzdött a Ferencváros és rengeteg gól született. Nagy volt a tempó, sokat futottak a csapatok. Az ötven szerzett találattal elégedettnek kell lennem, a védekezéssel nem lehetek az. Gyakoroljuk az öt egyes védekezést, egyre jobb lesz, de sok munka vár még ránk.
Pásztor István: – Kitűnő gyakorlás volt ez a meccs mindkét csapatnak, nekünk mindenképpen. A Veszprém most is magas szinten kézilabdázott és végighajtotta a találkozót. Megmutatkozott, hogy ilyen erős beállósjáték ellen a védekezésünk egyelőre nem elég feszes. Nagyon örülök, hogy a serdülőválogatott Bredák Dominik jól mutatkozott be.