Férfi kézi El: Szita és csapata jött ki jobban a „magyaros” csatából

Cs. B.Cs. B.
2022.05.03. 22:19
Bejutott a final fourba Szita Zoltán és csapata (Fotó: AFP)
A Szita Zoltánt foglalkoztató, a magyar válogatott korábbi szövetségi kapitánya, Javier Sabaté által irányított Wisla Plock a férfi kézilabda Európa-liga negyeddöntőjének visszavágóján is legyőzte a Bartók Donáttal felálló Kadettent, így 68–53-as összesítéssel bejutott a final fourba. A lengyel gárda mellett a Nexe, a Benfica és a Magdeburg lesz a négyes döntő résztvevője.

Magyar szempontból igazi kuriózum volt a Wisla Plock–Kadetten párosítás, hiszen a lengyeleknél Szita Zoltán, a svájciaknál pedig Bartók Donát jutott szóhoz. A végén a 2 gólig jutó Szita örülhetett, hiszen csapatával a visszavágón is legyőzték a Kadettent, így bejutottak a final fourba. Bartók 5 lövésből 1 találatot szerzett.

A magyar válogatott jelenlegi szövetségi kapitánya, Chema Rodríguez klubcsapata, a Benfica előbb 36–29-re legyőzte a Gorenje Velenjét, amellyel a keddi visszavágón 27-27-es döntetlent játszott. A – régebben EHF-kupának nevezett – második számú európai kupasorozatban korábban csak két portugál együttes, a Braga és az FC Porto jutott el az elődöntőig egy-egy alkalommal.

A Nexe az első mérkőzésen 32–27-re legyőzte a GOG-ot, amellyel a visszavágón 37–37-es döntetlenre végzett. A második számú kupában legutóbb az Metkovic Jambo jutott el a legjobb négyig horvát csapatként, még 2001-ben. Az összes európai sorozatot figyelembe véve a Zagreb volt a legutóbbi horvát elődöntős, 2007-ben a KEK-ben.

Az idei Európa-liga négyes döntő – amelyre május 28-29-én kerül sor – negyedik résztvevője a címvédő Magdeburg lesz, amely kettős győzelemmel (28–25, 30–27) búcsúztatta a Nantes-t.