Férfi kézi El: a Tatabánya nyolcgólos veresége Athénban

V. SZ.V. SZ.
2021.10.19. 21:01
Vladan Matics együttese vereséggel kezdte a csoportkört (Fotó: Zantleitner Ingrid/Komárom-Esztergom Megyei)
A Grundfos Tatabánya nyolcgólos vereséget szenvedett az AEK Athén vendégeként a férfi kézilabda Európa-liga csoportkörének első fordulójában.

Végül vállalta a játékot Zdolik Bence és Ancsin Gábor, így kicsivel több variálási lehetősége volt Vladan Maticsnak, a Grundfos Tatabánya edzőjének az AEK Athén elleni férfi kézilabda Európa-liga első csoportmérkőzésén.

A Bányász nem esélyesként utazott ki Görögországba, de igyekezett tartani magát, és bár nem kezdett jól, az első félidőben csak négygólos hátrányt szedett össze.

Az első harminc percben kapott tizenhat gól azonban kicsit soknak tűnt, és a szünet után megint meghúzta az elejét a hazai csapat, amely öt perc alatt hatgólosra növelte az előnyét, a Bányász pedig egyre kisebb hatékonysággal használta ki a helyzeteit.

Mikor a második félidő közepén először volt tízgólos az athéni együttes előnye (27–17), már csak a tisztes helytállás lehetett a célja a szinte teljesen új védőfallal kísérletező magyar csapatnak.

A vége sima, nyolcgólos vereség lett, de mint Vladan Matics is elmondta, ebben a szezonban újra kell építeni a nyáron alaposan meggyengült Bányászt, így kezeljük a helyén az ilyen vereségeket, egy esetleges El-továbbjutás ugyanis a jelenlegi kerettel bravúr lenne.

KÉZILABDA
FÉRFI EURÓPA-LIGA, CSOPORTKÖR
1. FORDULÓ
D-CSOPORT
AEK Athén (görög)–Tatabánya 34–26
(16–12)
Kalkísz, 500néző.V:Jurinovic, Mrvica (horvátok)
AEK:Bukovinasz – DZIRASZ6 (3),Beriah2,MOYA6,Plaza3,Nikolaidisz1,UGALDE3. Csere:Andjelics (kapus), Arampadzisz3,MILONASZ7,Lemos1,Iliopulosz, Papadionisziu, Briatka2,Kalomirosz, Bendzsilali. Edző:Szpiridon Balomenosz
TATABÁNYA:Bartucz – Hornyák B.1,Ancsin G.3,Stojnic2,Sunajko S. 2, Fotache 1, Zdolik3. Csere: Juhász Á.3,Tóth B.2,Usal1,Urban2,Balogh Zs.5 (3),Molnár B.1,Bálint B.Edző:Vladan Matics
Az eredmény alakulása. 8. perc:4–1.16. p.:11–7.21. p.:13–9.33. p.:17–14.37. p.:21–14.45. p.:27–17.54. p.:30–23
Kiállítások:6, ill. 4 perc
Hétméteresek:3/3, ill. 4/3