Férfi kézi El: először győzött a Balatonfüred, nagyon kikapott a Fradi

2022.12.13. 22:18
Bóka Bendegúz (labdával) öt góllal vette ki a részét a sikerből (Fotó: Pesthy Márton / Veszprém Megyei Napló)
Megszerezte első győzelmét a férfi kézilabda Európa-liga csoportkörének ötödik fordulójában a Balatonfüredi KSE, miután 27–26-ra legyőzte az osztrák Alpla HC-t. A Fejér B.Á.L.-Veszprém az egy héttel ezelőtti győzelme után a „visszavágón” kétgólos vereséget szenvedett Eperjesen a Tatran Presov otthonában. A Ferencváros nagy verést kapott Flensburgban: 12 góllal, 42–30-ra maradt alul.

FÉRFI KÉZILABDA EURÓPA-LIGA
CSOPORTKÖR, 6. FORDULÓ
C-CSOPORT
BALATONFÜREDI KSE–ALPLA HC HARD (osztrák) 27–26
(13–15)
Veszprém, 300 néző. V: Mandak, Rudinsky (szlovákok).
BALATONFÜRED: Andó – Ág, Németh B., Szűcs Bence, Dénes J., SZRETENOVICS 6, BÓKA 5. Csere: Tóth Mihály (kapus), Kemény 2, VARGA M. 4, Szmetán M. 2 (1), GOSZTOVICS 6 (3), Brandt 2. Edző: György László
Hard: DOKNIC 1 – Predragovic 1, Stevanovic 2, SCHNABL 10, Stojanovic 2, I. HORVAT 5, RASCHLE 3 (1). Csere: Maier, Schmid 1, Mischi, Schwärzler, Schweighofer, Rúnarsson 1 (1). Edző: Hannes Jónsson
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–1. 10. p.: 6–3. 16. p.: 6–7. 20. p.: 9–10. 25. p.: 9–12. 34. p.: 14–17. 41. p.: 18–19. 46. p.: 21–21. 52. p.: 23–22. 58. p.: 25–25.
Kiállítások:
16, ill. 16 perc.
Hétméteresek:
6/4, ill. 2/2
György László: – Úgy éreztem, ezúttal kissé tompább volt a csapatunk, mégis jól kezdtünk. Hat–három után azonban sok ziccert kihagytunk, és a védekezésünk sem állt össze. Fordulás után négygólos hátránynál sem adtuk fel, nem játszottunk ugyan jól, de óriásit küzdöttünk, s ez meghozta az első győzelmünket. Remélem, ez jót tesz majd a csapatunknak.
Hannes Jónsson: – Nagyon szoros mérkőzés volt az elejétől fogva. Sajnos a második félidőben sokat hibáztunk, az utolsó támadás előtt időt kértünk, de egy gyermeteg labdaeladás a vesztünket okozta.

Bóka Bendegúzék a szünetben még kétgólos hátrányban voltak, ám a második játékrész végére egygólos előnybe kerülve 27–26-ra nyertek – a győztes gólt fél perccel a dudaszó előtt a hat gólig jutó Milan Gostovic szerezte.

(12–11)
Presov, 301 néző. V: Pandzsics, Moszorinszki (szerbek)
PRESOV: Csuprina – Fech, Ivanovics 2, Urban 2, KASZATKIN 4, RÁBEK 8 (2), LÓPEZ GARCÍA 4. Csere: Colodeti (kapus), Hernández 1, Csarapkin, Fenár 1, Davidovic. Edző: Marek Gernat
FEJÉR-B.Á.L.: Podoba – Szmetán P. 2, GÁL 3, Szrnka 2, Ludmán, STRANIGG J. 5, Éles B. 4 (1). Csere: BALOGH T. (kapus), Hári 2, Pulay 1, Vetési 1, Bugyáki, Preszter, Molnár B., Szatmári. Edző: Konkoly Csaba
Az eredmény alakulása. 6. p.:
4–1. 12. p.: 4–5. 18. p.: 7–5. 25. p.: 10–7. 28. p.: 11–11. 34. p.: 13–14. 42. p.: 16–17. 46. p.: 18–18. 56. p.: 22–18
4, ill. 6 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 2/1
Konkoly Csaba:
– Motiváltan játszottunk két ellentétes félidőt. Az elsőben a védelemmel nem voltam megelégedve, de a másodikra feljavultunk, viszont támadásban nem sikerültek a lövéseink, és volt egy hosszabb gólszünetünk is, húsz találattal pedig otthon sem nagyon lehet meccset nyerni. A végére azért szépen kozmetikáztuk az eredményt, és csak két góllal kaptunk ki, kicsit el is fáradtunk középen, üres kapunál is volt eladott labdánk, de emelt fővel jöhetünk haza, és hasonló motiváltsággal kell pályára lépnünk a magyar bajnokságban is.

Egy héttel ezelőtt a szlovákok ellen a „kis Veszprém” két góllal nyerni tudott, megszerezve első győzelmét a csoportkörben, ezúttal viszont nem sikerült Eperjesen. A bakonyaiak ugyan az első félidőben csupán egyszer, 5–4-nél voltak előnyben, a másodikban viszont többször is megszerezték a vezetést, ám egy tíz percig tartó gólcsend megpecsételte a sorsukat, s végül 22–20-ra kikaptak a Tatran Presovtól.

(23–15)
Flensburg, 1429 néző. V: Bolic, Hurich (osztrákok)
FLENSBURG: K. MÖLLER 1 – Einarsson 3, Semper 1, MENSING 6, GOLLA 9, Mensah 1, PEDERSEN 4. Csere: Lindskog, Jakobsen 5 (3), Kirschberger 2, L. MÖLLER 5, Gottfridsson 1, Hald Jensen 3, Sögard 1.Edző: Maik Machulla
FTC: Borbély Á. – Bujdosó 4 (1), Pordán, Debreczeni 2, J. Mikita, Nagy Bence 5, Kovacsics 3. Csere: Győri K. (kapus), Balogh Zs. 4 (1), Bognár A. 2, Füzi 4, Prainer 2, Ónodi Jánoskúti, CSÖRGŐ 4, Török Á. Edző: Pásztor István
Az eredmény alakulása. 4. p.: 3–3. 12. p.: 10–4. 16. p.: 13–6. 22. p.: 15–10. 26. p.: 19–11. 35. p.: 25–19. 40. p: 29–20. 43. p.: 29–23. 46. p.: 33–24. 50. p.: 35–25. 58. p.: 40–29.
Kiállítások: –, ill. 10 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 3/2

A Ferencvárosnak nem sikerült a bravúr a csoportja élén álló Flensburg otthonában, és már az első félidőt nyolcgólos hátránnyal zárta. A különbség a második felvonásban is tovább nőtt, és 12 gólig hízott. Az FTC legsúlyosabb vereségét szenvedte el a sorozat jelenlegi kiírásában.