Férfi kézi El: a végére elfogyott a Fejér-B.Á.L. Veszprém

L. M.L. M.
2023.02.28. 18:38
Tóth Péter (2) két gólt szerzett (Fotó: Facebook/Fejér-B.Á.L. Veszprém)
Szoros első félidő után győzte le a Benfica a Fejér-B.Á.L. Veszprémet a férfi kézilabda Európa-liga csoportkörének utolsó fordulójában. A Balatonfüred sem tudott nyerni, György Lászlóék Dániában 32–26-ra kaptak ki a Skjerntől.

A mérkőzés előtt még nem volt biztos a Benfica továbbjutása és ugyan kisebb csoda kellett volna Chema Rodríguez csapatának a kieséséhez, a vendég portugálok nem kezdtek erősen. A 25. percig a Fejér-B.Á.L. Veszprém tartotta egygólos előnyét, a Benfica csak ikszre tudott feljönni. A félidő hajráját azonban jobban bírta a portugál csapat és sorozatban négy gólt szerezve előnnyel mehetett szünetre.

A második játékrészben tovább növelte előnyét a vendég együttes és végül kilenc góllal győzte le a veszprémieket. A magyar csapat legeredményesebb játékosa Stranigg János volt, aki hétszer vette be a kaput. A Benfica a győzelmével továbbjutott a csoportból, míg a Fejér-B.Á.L. Veszprém az utolsó helyen végzett az A-jelű hatosban.

KÉZILABDA
FÉRFI EURÓPA-LIGA, CSOPORTKÖR
10. FORDULÓ
A-CSOPORT

FEJÉR-B.Á.L. VESZPRÉM–
SL BENFICA (portugál) 26–35 (14–17)
Veszprém, 600 néző. V: Boricsics, Markovics (szerbek)
VESZPRÉM: Balogh – Szmetán P. 2, Tóth P. 2, VETÉSI 4, Szrnka 2, STRANIGG 7, Molnár B. 3 (1). Csere: Miklós G. (kapus), Bugyáki, Gál 2, Ludmán 1, Machác, Hári 1, Fercsik 1, Rubos, Szatmári 1 (1). Edző: Konkoly Csaba
BENFICA: CAPDEVILLE – Izquierdo 4, García Barceló 1, Vranjes 1, Borges, GRIGORAS 5, Martins 3. Csere: S. Hernández (kapus), DJORDJICS 7 (2), Semedo 2, BINGO 4, Moreira 3, Moreno 3, Kljun 2, Rahmel, Ferraz. Edző: Chema Rodríguez
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–3. 16. p.: 10–10. 22. p.: 13–13. 31. p.: 14–19. 42. p.: 20–23. 50. p.: 23–30. 56. p.: 25–32. Kiállítások: 8, ill. 10 perc. Hétméteresek: 4/2, ill. 2/2
Konkoly Csaba: – Noha kilencgólos vereséget szenvedtünk, összességében tetszett a mérkőzés. Egy darabig fegyelmezetten és taktikusan támadtunk, aztán jöttek a buta hibáink, sok kidolgozott helyzetet elpuskáztunk, aminek ezúttal is megfizettük az árát. A szép nemzetközi utazásunk ellenére látnunk kell, hogy még messze vagyunk ettől a szinttől, de az első félidei játékunk arra utal, hogy van bennünk spiritusz.

109282–3542

Vereséggel zárta a csoportkört a Balatonfüred is, a György László együttese hat góllal kapott ki a dán Skjerntől. A találkozó első pár percében még vezetett is a Füred, azonban a félidő derekán megkezdte az előny kiépítését a hazai csapat. A Skjern négy góllal vezetett a szünetben, a fordulás után nem tudtak kapaszkodni a vendégek, egészen a hajráig. 30–23-as állásnál háromszor is betaláltak a fürediek úgy, hogy nem kaptak gólt, erre azonban volt válasza a dánoknak és két gyors találattal beállították a végeredményt.

C-CSOPORT
SKJERN HANDBOLD (dán)–BALATONFÜREDI KSE 32–26 (18–14)
Skjern, 2000 néző. V: Jerlecki, Labun (lengyelek)
SKJERN: BONDE – Norlyk, TANGEN 7, JÖNSSON 6 (2), BERGHOLT 4, Pettersen 4, Uth 1. Csere: PAULSEN (kapus), BURIC 6, R. Rasmussen, J. Rasmussen 1, T. Rasmussen, Würtz 2, Soutoul 1. Edző: Henrik Kronborg
BALATONFÜRED: Andó – Hornyák P. 2 (2), Németh B. 3, Szücs B. 2, Dénes J., VARGA M. 10, Ág. Csere: Tóth M. (kapus), Kemény 3, SZMETÁN 4, Vári M. 1 (1), Vajda, Brandt 1, Határ. Edző: György lászló
Az eredmény alakulása. 5. perc: 1–2. 11. p.: 4–5. 15. p.: 8–5. 19. p.: 10–8. 25. p.: 14–10. 33. p.: 20–15. 39. p.: 23–17. 44. p.: 24–19. 50. p.: 28–21. 58. p.: 30–26. Kiállítások: 4, ill. 6 perc. Hétméteresek: 2/2, ill. 3/3
György László: – Sajnos sérülések miatt hét alapemberünk nem tudott velünk utazni. A jelenlegi játékoskeretünk állapotát figyelembe véve jobb eredményt értünk el, mint amire számítottunk. Harcoltunk, küzdöttünk, a körülményekhez képest tisztességesen helytálltunk. Gratulálunk a Skjernnek, a továbbjutásához.