Férfi kézi El: a svájci éllovas ellen nyert először a Tatabánya

M. D.M. D.
2021.11.16. 20:20
Bartucz László fantasztikus teljesítményt nyújtott a Schaffhausen ellen (Fotó: Facebook/Grundfos Tatabánya)
A Tatabánya 31–23-ra legyőzte a svájci bajnokság éllovasát, a Kadetten Schaffhausent a férfi kézilabda Európa-liga csoportkörének harmadik fordulójában.

Két sima vereség (AEK Athén 26–34, Sporting CP 23–37) után a Tatabánya a svájci bajnokságban 11 meccs után hibátlan mutatóval éllovas Kadetten Schaffhausent fogadta Győrben az Európa-ligában. Mondhatni, hogy az első félidőben minden jól alakult a magyar csapat számára, amely a hatékony védekezésére és Bartucz László fantasztikus teljesítményére építve 30 perc játék után négy góllal vezetett. Elöl Győri Mátyás volt a „tigrisek” vezére, ő a szünetig hat gólig jutott (15–11).

A második játékrész elején a Tatabánya nő tíz perc alatt nyolcra növelte az előnyét (21–13), ám utána megakadt a támadójáték, a hazaiak perceken át nem dobtak gólt, és a svájciak egy 5–0-s szériával felzárkóztak három találatra (21–18).

Az utolsó negyedórára aztán ismét megváltozott a játék képe, Bartucz László gyakorlatilag lehúzta a rolót, és a Tatabánya könnyű gólokat szerezve fokozatosan elszakadt ellenfelétől – az 56. percben, tízgólos különbségnél a hazai szurkolók már rá is számoltak a svájciakra (29–19).

A vége nyolcgólos diadal (31–23), a tízszer eredményes Győri és a 48.48 százalékos hatékonysággal (16/33) védő Bartucz vezérletével.

FÉRFI KÉZILABDA EURÓPA-LIGA, CSOPORTKÖR
D-CSOPORT, 3. FORDULÓ
GRUNDFOS TATABÁNYA KC–KADETTEN SCHAFFHAUSEN (svájci) 31–23 (15–11)
Győr, 800
néző. V: D. Loncar, Z. Loncar (horvátok)
TATABÁNYA: BARTUCZ – Hornyák B. 3, Ancsin G. 3, Stojnic 3, Urban 1, GYŐRI M. 10 (2), Sunajko S. 5 (1). Csere: Wyszomirski (kapus), Balogh Zs. 1, JUHÁSZ Á. 4, Usal, Molnár B., Tóth B. 1, Bognár N. Edző: Dragan Djukics
SCHAFFHAUSEN: Pilipovic – Tominec 4, KÜTTEL 4, Herburger 1, Jerry 2, Zehnder 3, Schelker 3. Csere: Biosca García (kapus), Schmidt 1, Matzken 2, Novak, Lier 3 (1). Edző: Adalsteinn Eyjólfsson
Az eredmény alakulása. 7. perc: 3–1. 16. p.: 8–5. 21. p.: 9–8. 25. p.: 11–9. 33. p.: 17–11. 40. p.: 21–13. 46. p.: 21–18. 56. p.: 29–19
Kiállítások: 12, ill. 4 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 5/1
Dragan Djukics:
– Régóta ismerem a Schaffhausent, jó kézilabdát játszik. Sok hiányzója volt, de mi is kicsit kevesebben voltunk. A védekezésünk és a kapusteljesítményünk kiváló volt, támadásban is előreléptünk, és szurkolóink is kitettek magukért.
Adalsteinn Eyjólfsson: – A védekezésünkkel nagyjából elégedett vagyok, támadásban viszont sok labdát eladtunk, és több rossz lövésünk volt, miközben a tatabányai kapus remekelt. A hiányzóink mellett több játékosunk sem volt százszázalékos állapotban.