Győzött a Szeged, ám nem lesz magyar klub a BL negyeddöntőjében

2018.04.01. 17:00
Nem lesz magyar csapat a legjobb nyolc között a férfi kézilabda Bajnokok Ligája 2017–2018-as kiírásában. A Veszprém szombati kiesése után vasárnap a Mol-Pick Szegednek kellett volna bravúros fordítást bemutatnia a német THW Kiel ellen, de erre esély sem volt. A Szeged 28–27-re megnyerte a mérkőzést, ám a Kiel továbbjutását egy percig sem fenyegette veszély.
Nagy csatát hozott a szegedi visszavágó, de a Kiel továbbjutását nem fenyegette veszély – a galéria megnyitásához kattintson a képre! (Fotó: Török Attila)

KÉZILABDA
Férfi Bajnokok Ligája
NYOLCADDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
MOL-PICK SZEGED–THW KIEL (német) 28–27 (12–13)
Szeged, 3200
néző. V: Gjeding, Hansen (dánok)
SZEGED: SEGO – Sostaric 3 (1), Balogh Zs., Skube 2, Bánhidi 2, BODÓ 4, KÄLLMAN 6. Csere: Sierra (kapus), Sigurmannsson 4 (4), Zubai Sz., Gorbok, Goncalves 2, Blazevic, Srsen 3, Zsitnyikov 1, Rodríguez 1. Edző: Carlos Pastor
KIEL: LANDIN – Rahmel 2, VUJIN 6, WIENCEK 9, DUVNJAK, Dissinger 1, Santos. Csere: Wolff (kapus), Zarabec 1, BILYK 7, Firnhaber, Nilsson 1, Weinhold, Ekbert. Edző: Alfred Gíslason
Az eredmény alakulása. 5. perc: 2–1. 8. p.: 5–2. 12. p.: 5–5. 16. p.: 6–4. 19. p.: 9–8. 23. p.: 11–9. 27. p.: 12–11. 32. p.: 13–14. 38.p.: 19–17. 42. p.: 21–18. 46. p.: 22–20. 50. p.: 24–23. 55. p.: 25–26
Kiállítások: 8, ill. 10 perc
Hétméteresek: 7/5, ill. 1/0
Továbbjutott: Kiel (56–50)
Carlos Pastor:
– Több helyzetet kellett volna kialakítani, hogy növeljük az előnyünket, és legyen esélyünk összesítésben felzárkózni. Több taktikai variációt kipróbáltunk, kockáztattunk is, de a hétgólos hátrány ledolgozására nem volt esélyünk.
Alfred Gíslason: – Ahogy számítottunk is rá, borzalmasan nehéz volt Szegeden helytállni. Szerencsére Landin ezúttal is kiválóan védett mindkét félidőben. Ez fontos, sőt döntő volt a visszavágón.

A kieli hétgólos zakó után finoman fogalmazva sem volt könnyű helyzetben a Szeged, amely jól kezdett, és Bodó Richárd második gólja után már 5–2-re vezetett a 8. percben. Sokáig nem tartott, a házigazda ugyanis elhibázott néhány akciót, a Kiel meg minden támadását befejezte, Ole Rahmel megugrása után már 5–5-öt mutatott az eredményjelző.

Hamarosan már a Kiel vezetett egy kihagyott szegedi hétméteres és Marko Vujin találata után (6–7), ám ezt követően ismét a magyar csapat következett, és visszaszerezte a kezdeményezést. Igaz, közben nem sikerült megállítania Patrick Wienceket, aki egyrészt rengeteg munkát végzett, másrészt nem hibázott, ha helyzetbe került beállóban – 20 perc után 9–9 volt az állás.

A félidő hajrájára a Szeged elment két góllal, és kitört a pályán a teljes káosz – ebben az időszakban a hazaiaknak több lehetőségük is volt a háromgólos előny megszerzésére, ám egyikkel sem éltek. A Kiel köszönte a váratlan szívességet, és kíméletlenül büntette az elhibázott magyar támadásokat: 12–10-re 12–11, 12–12, majd egy újabb Vujin-góllal 12–13 következett, így szünetre még távolabb került a Szeged a továbbjutástól. A játék képét nem feltétlenül tükrözte a kieli fór, ám tegyük hozzá, a THW félelmetes rutinnal és kegyetlenséggel csapott le minden elkapkodott szegedi akció után.

A hátránnyal és az idővel is versenyt futott a Szeged, amely kapust cserélt, de ez sem segített – a Kiel jó támadásokat vezetett precíz befejezésekkel. Ezzel nehéz volt mit kezdeni, bár néhány német hiba után a 38. percben (először 12–11 után) visszavette a vezetést a házigazda. Sőt, egy 3–0-s miniroham után kieli időkérés következett, a Szeged pedig meg tudott lépni 21–18-ra.

A még az addiginál is jobban felpörgő közönség bánatára ennél közelebb egyszer sem került a Szeged a hátrány ledolgozásához. A Wiencek, Vujin, Bilyk trió gólerősségére építő Kiel megfogta a meccset, a hajrába pedig már csak egygólos magyar vezetéssel mentek a csapatok – még a legoptimistábbaknak is be kellett látniuk, itt már csak az a tét, nyer-e a Szeged. A válasz igen – a vége 28–27 lett –, de a továbbjutásra egy pillanatig sem volt reménye a hazaiaknak. Nem lesz magyar klub a Bajnokok Ligája negyeddöntőjében, a Kiel továbbjutása megérdemelt a párharcban.

2. FÉLIDŐ

60. perc. Lehozza a kapust a THW, hátha sikerül egyenlíteni. Nem sikerül, a Szeged 28–27-re megnyeri a mérkőzést, ám a THW Kiel simán továbbjut. Nincs magyar csapat a férfi Bajnokok Ligája negyeddöntőjében.

60. perc. Ekberg lövését védi Sego, a gyors lerohanást Thiagus Petrus befejezi, 28–27.

59. perc. Källman 6. gólja, 27–27.

58. perc. Vujin most nem céloz pontosan. Zsitnyikov sem. Önbizalomromboló módon Landin lazán lábbal kipöcköli a lövést.

57. perc. Srsen lövésének ereje betántorítja Landint a kapuba, de a labda nem kerül oda, a dán kapus 10. védése.

57. perc. Skube nagy fájdalmak közepette a földön marad. A továbbjutás már elúszott, sérülés pont nem hiányzik.

57. perc. Bilyk dob egy piszok nagy gólt, a 7. találata. 26–27.

56. perc. Bodó szép passzal megtalálja Bánhidit, aki kiharcol egy hetest. Sostaric bevágja, 26–26.

55. perc. Ha Wiencek megállítható, a szegedi védelem még nem jött rá, hogyan. 25–26.

54. perc. Srsen puffant el egy labdát. A szegedi kapu jó sokáig üres, de a Kiel inkább passzolgat, az idő telik-múlik. Sego véd egyet, Källman indul, Landin védi a tiszta ziccert.

53. perc. Időt kér a Szeged.

53. perc. Pedro a szélről Landinba lő, Wiencek meg a kapuba, már a 8. találata. Wiencek a mezőny legjobbja, semmi kétség. 25–25.

52. perc. Blazevic kap 2 percet, emberelőnyben a Kiel. Ekberg lövést hibázik.

51. perc. Ápolás! Zsitnyikov kínaira tesz fel egy labdát, Srsen lő, a lövés elakad a kilépő Landinban, a két játékos összecsattan. Szerencsére senkinek sem esett baja, a labda a Kielé.

50. perc. Zarabec bemutat egy cselt, a védő elszáll, 25–24.

49. perc. Bodó, 25–23.

49. perc. Weinhold begyűjti második kiállítását is. Fórban a Szeged.

49. perc. Mehetne a Szeged, de jön egy hiba, Wiencek, 24–23. A továbbjutás már szinte biztosan elment.

48. perc. Wiencek góljára meg Skube felel, 24–22.

47. perc. Gól ott, gól itt, Nilsson és Thiagus Petrus, 23–21. Utóbbi üres kapus találat.

46. perc. Hetest kap a Szeged. Sigurmannsson érkezik szokás szerint. Landin védi a hétméterest!

46. perc. Steffen Weinholdot kiállítják.

45. perc. Lejátsszák a fórt a szélre a kieliek, Ekberg kapufát lő. Jöhet a Szeged, immár kiegészülve.

44. perc. Kap egy kicsit könnyű síppal befújt hetest a Szeged. Sigurmannsson érkezik és beemeli, 22–20.

44. perc. Bilyk kegyetlen, 21–20.

43. perc. Stas Skube meg kap 2 percet. A szegediek elégedetlenek.

43. perc. Vujin végez kríziselhárító munkát, 21–19.

42. perc. Megkapja a labdát a Szeged, Landin kijön az indításra, de az elsüvít felette, Källman üres kapus gólt lő, 21–18. A közönség tombol!

41. perc. Blazevic lecsapja Bilyket, de szerencsére nincs kiállítás. Aztán Bilyk lövését védi Sierra. Thiagus Petrus indít, Pedro Rodríguez valahogy összeszedi és bedobja, 20–18.

40. perc. Bodó hibázik lövést. A hangulat visszaesik kicsit.

39. perc. Összeszedték... Bilyk, 19–18.

38. perc. Időt kér a Kiel, mert 3–0-s sorozatban a Szeged, a THW támadójátéka pedig kicsit szétesett.

38. perc. Bumm! Vujin lövése a lécről a gólvonal elé vágódik, Srsen lövése a másik oldalon becsúszik valahogy, 19–17.

38. perc. Visszaveszi a vezetést a Szeged, Srsen góljával 18–17! 12–11 óta először vezet a Szeged.

37. perc. Kiegyenlítődik a létszám, Nikola Bilyk megy ki, bár ártatlannak tetteti magát.

36. perc. Skube egyéni akciója után 17–17.

36. perc. Kettős bosszúság. Az első mérkőzésen is remekelő Wienczek gólt lő, és Bánhidit kiállítják, 16–17.

35. perc. Zsitnyikov rossz sorozata végre megtörik, szép átlövésgól, 16–16. Az idő fogy.

35. perc. Vujin szétugrasztja a szegedi védekezést, majd kvázi begyalogol, 15–16.

34. perc. Källman azonnal felel, 15–15.

34. perc. Bilyk, 14–15.

33. perc. Sigurmannsson belövi, 14–14.

33. perc. Hosszú, hangos sípszó. Domagoj Duvnjakot állítják ki 2 percre, ez a második kiállítása már. Hetes.

32. perc. Wienczek felel, 13–14.

31. perc. Källman rohan, 13–13!

31. perc. Folytatjuk! Sierra a szegedi kapuban, a Kiel kezd. Passzív játék.

1. FÉLIDŐ

30. perc. Nem segít. Félidőben 13–12-re, összesítésben pedig 8 góllal vezet a THW Kiel. Ez a hajó sebesen úszik elfelé...

30. perc. Pastor időt kér.

30. perc. Vujin betalál, 2 másodperc van még hátra, 12–13.

30. perc. Újabb sikertelen szegedi akció. 12–10 után a káoszban megléphetett volna a magyar csapat, ehelyett a THW kiegyenlített, és támadhat a vezetésért. Még akkor is, ha a játékvezetői ítélet, amely megelőzte az akciójukat, kétes volt.

29. perc. Bilyk ki is lövi a jobb alsót, 12–12, egyenlít a THW.

28. perc. Zsitnyikovnak továbbra sincs sikerélménye, a Kielé a labda.

27. perc. Rahmel sunnyog befelé, meg is találják a passzal, ki is használja a ziccert. Szép játék, 12–11.

27. perc. A szegedi akció vége egy tripla ápolás, meg az, hogy jöhet a Kiel...

26. perc. Ismét támadhat a +3-ért a Szeged. Zsintnyikov felteszi a labdát kínaira Sostaricnak, nem jó! A kieli akció sem, szerencsére, Vujin lövését Sego védi.

25. perc. Duvnjak lövése rossz, jöhet a Szeged! Eladják! Rekontra, Wiencek ziccerben, Sego véd! Rohan a Szeged, Zsitnyikov hibázik! Ááááááá...

25. perc. Bánhidi betalál, 12–10.

24. perc. Nikola Bilyk megfogadja az elhangzottakat, 11–10.

24. perc. Időt kér a Kiel.

23. perc. Ivan Srsen váratlanul közbelő, meg is lepi Landint, 11–9!

22. perc. Zsitnyikov és Rahmel találkozik, jó nagy csattanás. Marad a labda a Szegednél.

22. perc. Vujin színitanoda, mesterkurzus. Nagy ordítással összeesik, akkor a védő még ott sem volt. Dissinger lövi el a labdát a kieli támadás végén, nem jár sikerrel.

21. perc. Vujin lövését Sego a lécre nyomja. Bodó egyéni akciót vállal, 10–9!

20. perc. Bodó lövését „olvassa” Landin.

20. perc. Wiencek tisztára játssza magát, és szép gólt lő. 3/3-nál tart a beálló, 9–9.

19. perc. Wiencek belefordul a falba, belemenés! Gyors indulás, labdaeladás... Egy jó, egy rossz, mondhatni. Az a baj, hogy ezzel nem lehet ledolgozni a hátrányt.

18. perc. Sego véd, Källman robog, 9–8 a lerohanás végén!

18. perc. Landin annyira még nem pörgött fel, most viszont hatalmasat véd Sostaric lövésénél. Kiegészülnek a csapatok.

17. perc. Bilyk azonnal felel, 8–8.

17. perc. Üres kapura támad a Kiel, ám eladja a labdát, Sostaric egész pályás gólt lő! 8–7.

16. perc. Nem sokáig, mert Bánhidi egyenlít, ráadásul kiállítás is lesz, Duvnjak is kimegy, 7–7!

16. perc. Az egy dolog, hogy átveszi Vujin góljával a Kiel a vezetést, de még Alen Blazevicet ki is állítják. Először előnyben a vendégek, 6–7.

15. perc. Landin véd egyet, de marad a labda a Szegednél. Sikerül bevarázsolnia Källmannak, de már szó a síp, hetes. Sigurmannsson most kihagyja. Nem hiányzott! A kapufáról jött ki a hetes.

14. perc. Már majdnem passzív játékba fordul a kieli akció, amikor egy remek passz megtalálja Wienceket, a beálló a kapuba ejt, 6–6.

13. perc. Most a kieliek adnak el egy labdát, Källman erőszakos, nem törődik azzal, hogy jól megtépik, és igaza van, mert a végén ő nevet, 6–5 a Szegednek.

12. perc. Rahmel kap egy sárga lapot, majd jót mulat. Balogh lövése kapu mellé megy.

11. perc. Eladja a labdát a Szeged, Ole Rahmel meglép, végigviszi, egyenlít. 5–5.

11. perc.Dissinger lövi át jó távolról a szegedi falat, 5–4.

9. perc. Vujin azonnal szépít, 5–3.

8. perc. Ráadásul Bodó lesújt, lövése a jobb alsóban akad meg, 5–2! Jó kezdés.

8. perc. Zarabec egyéni akciót indít, kiharcol egy hetest. Vujin büntetőjét Sego védi!

7. perc. Hosszan és rosszul támad a Kiel, blokk, majd jöhet a Szeged, a rohanás végén Mario Sostaric talál be. 4–2!

6. perc. DURR!!! Bodó, 3–2, szép gól.

5. perc. Vujin ott folytatja, ahol Kielben abbahagyta, 2–2.

5. perc. Sigurmannsson belövi a fölsőbe, 2–1 a Szegednek! A kiállítás letelik.

4. perc. Szergej Gorbok is kierőszakol egy hetest.

3. perc. Wiencek befordul, bedől, 1–1.

3. perc. Na, ez gyors volt. Bodót szórják ki 2 percre.

2. perc. Sigurmannsson nem hibázik, 1–0.

1. perc. A Szeged vezetheti az első támadást. Landin irányítja védelmét. Passzív játékért emelik a kezüket a bírók, Balogh betör, de Landin a röviden véd. A labda a Szegednél marad, és sikerül is kiharcolni egy hétméterest.

Zsúfolt ház Szegeden, látunk-e nagy fordítást? Juan Carlos Pastor utolsó eligazítást tart. Kékben a Szeged, fehérben a Kiel, mindjárt kezdünk!

Kielben a Szeged egy félidőn keresztül igen jól játszott, aztán a második félidőben összezuhant, és kikapott 29–22-re a THW-től, finoman fogalmazva sem lesz könnyű fordítani. A német csapat már csak a Bajnokok Ligájában tudja menteni nem túl fényes szezonját, motivációban nem lesz hiány.

SZÉP NAPOT, KELLEMES HÚSVÉTI ÜNNEPEKET KÍVÁNUNK! Tegnap lejátszottak már három mérkőzést a férfi kézilabda BL-ben a nyolc közé jutásért. A Skjern két gólt megőrzött a Veszprém ellen hazai pályán megszerzett előnyéből, így az eddigi legnagyobb meglepetést okozva kiejtette a magyar sztárcsapatot. Elbukott a Barcelona is, mely összesítésben egy góllal maradt alul a Montpellier csapatával szemben. Szintén nyolc között a német Flensburg, mely kettős győzelemmel lépett át a svéd Kristianstadon. A PSG és a Vardar Szkopje csoportelsőként automatikusan negyeddöntős.