Férfi kézi BL: ez pecsételte meg a Szeged sorsát a Barca ellen Szita Zoltán szerint

2022.09.15. 07:35
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája B-csoportjának 1. fordulójában a Pick Szeged hazai pályán 35–28-ra kikapott a sorozat egyik esélyesétől, a Barcától. A találkozó után a szegedi színekben a BL-ben először szereplő és gólt is szerző Szita Zoltánnal beszélgetett az NSO Tv stábja.

Szita Zoltánt először is arról kérdeztük: mit jelentett neki, hogy először léphetett pályára szegedi színekben a BL-ben a telt házas arénában gólt is szerezve.

„A meccs végkimenetele miatt most nehéz erről beszélni, nyilván jó dolog beállni, megszerezni az első gólt, de jobb lett volna, ha másképp alakul a vége.”

Videónkban elmeséli, hogy szerinte miért szaladtak bele a remek első félidő után a vereségbe, de arról is beszél, hogyan érzi magát Szegeden, felvette-e már a tempót.

KÉZILABDA
FÉRFI BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR
1. FORDULÓ
PICK SZEGED–
BARCA (spanyol) 28–35 (15–14)
Szeged, 8300néző.Vezette:Lah, Sok (szlovénok)
SZEGED:
ALILOVIC – Sostaric 4, Tönnesen 2, Bombac 3, BÁNHIDI 4, Mackovsek 2, Frimmel 3. Csere: MIKLER (kapus), Gaber, GARCIANDÍA 1, BODÓ 5, Martins 1, B. Radivojevics1 (1),Rosta M. 1, Szita 1. Edző: Juan Carlos Pastor
BARCA:
Pérez de Vargas – A. GÓMEZ5 (2),MEM7,FABREGAS7, Dos Santos 1, N'Guessan 3, Wanne. Csere: NIELSEN (kapus), RICHARDSON 7, Carlsbogard 1, Makuc 1, Frade, Janc 2, Arino, Langaro, Parera 1. Edző: Carlos Ortega
Az eredmény alakulása.
4. perc:3–2.8. p.:4–5.10. p.:7–5.16. p.:10–5.21. p.:11–9.25. p.: 14–12. 28. p.: 15–13. 33. p.:16–16.35. p.:19–17.38. p.:19–20.41. p.:20–23.44. p.:21–26.47. p.:22–29.51. p.: 23–32.56. p.:26–34
Kiállítások:2, ill. 6 perc
Hétméteresek:1/1, ill. 3/2

Juan Carlos Pastor:
–Jól kezdtük a mérkőzést, és bő negyedóra leforgása alatt ötgólos előnyre tettünk szert. Később fordult a kocka, elsősorban azért, mert jelentősen feljavult a Barca védekezése, mi pedig elkezdtünk pontatlanul játszani, és az eladott labdáinkat rendre góllal büntette meg ellenfelünk. Három-négy gólos előnyük birtokában a katalánok felszabadulva játszva növelték előnyüket. Rengeteget kell még dolgoznunk, hogy méltó vetélytársai legyünk a Bajnokok Ligája legjobb csapatainak.
Carlos Ortega:
–Elöljáróban egy régi emléket idéznék fel: 1977-ben az újszegedi sportcsarnokban találkozott először a két csapat, és emlékeim szerint a Barca nyert. Szeged megérdemli ezt a csodálatos arénát, jó kézilabdázni ilyen atmoszférában. Győzelmünknek két oka van, az egyik az, hogy irányítóposzton jókor cseréltünk, a másik, hogy jelentősen feljavult a védekezésünk. Amikor átvettük a vezetést, érvényre juttattuk akaratunkat.