Férfi kézi BL: a Montpellier a Porto kiütésével negyeddöntős

N. T.N. T.
2022.04.06. 22:58
A Montpellier biztos győzelemmel ment tovább (Fotó: EHF)
A Montpellier hazai pályán nyolc góllal felülmúlta a Portót, ezzel bejutott a nyolc közé a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában.

Az első meccsen látott 29–29-es döntetlen után a visszavágón is kiélezett küzdelemre lehetett számítani, ehhez képest 5–5 után a Montpellier a szünetig nyolccal elhúzott, eldöntve a párharc sorsát.

A Veszprémmel is hírbe hozott Hugo Descat hét gólig jutott, míg Kevin Bonnefoi az első félidőben majdnem ötven százalékkal védett. Míg a hazaiak 86 százalékkal lőttek az első harminc percben, addig a vendégek mindössze 41 százalékkal.

A Montpellier láthatóan visszavett az iramból a folytatásra, de megtehette, mert a továbbjutása nem forgott veszélyben. A 2003-ban és 2018-ban a csúcsra felérő francia csapat négy év után jutott be újra a legjobb nyolcba, ahol a Kielcével találkozik.