Férfi kézi: 4. helyen zárta a magyar válogatott az U18-as Eb-t

2022.08.14. 17:14
A magyar válogatott (Fotó: MKSZ)<br />
A magyar U18-as férfi kézilabda-válogatott hét góllal, 29–22-re kikapott a montenegrói U18-as kézilabda Európa-bajnokság harmadik helyéért játszott mérkőzésén Németországtól, így Kárpáti Krisztián csapata a negyedik helyen végzett.

A magyar válogatott a németek elleni győzelemmel kezdte a montenegrói U18-as Európa-bajnokságot, s ellenük is fejezte be, ám a bronzmeccsen nem sikerült az ismételt győzelem a németek ellen.

A mieink az első negyedórában még tartották magukat, 6–6-ig rendre tudtak egyenlíteni, ám ezt követően a németek szépen fokozatosan megléptek, a szünetre már hárommal vezettek (12–15).

A második félidőt jobban kezdték a magyarok, sikerült egy gólra visszazárkózni, de 17–16-os német előnynél közelebb nem sikerült már jutni, s miután a kezdeti lendület elfogyott, a németek az utolsó negyedórára már öttel is megléptek (19–24).

Az olló aztán még tovább nyílt, köszönhetően annak, hogy Kárpáti Krisztián csapata az utolsó negyedórában mindössze három gólt szerzett.

KÉZILABDA
FÉRFIU18-AS EURÓPA-BAJNOKSÁG (Podgorica)
BRONZMÉRKŐZÉS
MAGYARORSZÁG–NÉMETORSZÁG22–29 (12
15)
Podgorica. Vezette: Ivanovics, Vujisics (montenegróiak)
MAGYARORSZÁG: Borsos, Lovistyek (kapusok), Bali, Bőti, Csörgő 3, Fekete 1, Fercsik 1, Gazsó, Kathi 3, Kovács 5, Molnár 5, Nagy, Szűcs 1, Terjék 3 (1), Tóth, Viski. Edző: Kárpáti Krisztián
NÉMETORSZÁG: Buchele, Höler (kapusok), Battermann 2, Billepp 1, Faust 3, Greilich 3, Grupe 1, Günther 2, Haake 1, Hertzfeld 3, Löwen, Mart, Menges 4, Móré 6 (2), Pabst 3, Reichardt. Edző: Erik Wudtke
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 2/2