A Ljubljana is meghajolt a Ferencváros előtt

2013.02.17. 15:11
Tomoriék a Krimet is lebirkózták (Fotó: MTI)
A Ferencváros 30–26-ra nyert a Krim Ljubljana ellen Dabason a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjében, így a 3. fordulót követően százszázalékos mérleggel áll a II. csoport élén. A félidőben még a szlovén csapat vezetett egy góllal, de a zöld-fehérek a második játékrészben a feljavuló Tomori Zsuzsanna vezérletével fordítottak.

Egy héttel ezelőtt a Ferencváros legyőzte a Zvezda Zvenyigorodot Dabason, de hosszú időre elveszítette egyik legjobbját, a spanyol Nerea Penát. Tovább szűkültek tehát Elek Gábor variációs lehetőségei, Zácsik Szandra ugyanis még jó darabig nem térhet vissza, és Szekerczés Luca sem egészséges.

I. FÉLIDŐ

1–5. perc: Andrea Penezic góljával kezdődött a mérkőzés, majd Tamara Mavsar lökte ki a pályáról Kovacsicz Mónikát. Az első hazai támadás sikertelen volt, aztán Vérten Orsolya indulásból egyenlített. Sergeja Stefanisin jól kezdett a szlovén kapuban, három lövést is hárított az első öt percben.1–1

6–10. perc: Felállt fal ellen egyik csapat sem brillírozott az elején. A spanyol Carmen Martín lerohanásból újra a Krimnek szerzett vezetést, de aztán ugyanő büntetőből a lécre ejtett. Ezt követően belelendültek a csapatok, elkezdtek potyogni a gólok, Tomori is megszerezte első találatát negyedik lövéséből. Szekerczés a hétmétereseket vállalni tudja, az elsőt értékesítette is. 4–4

11–15. perc: A német válogatott Nina Wörz góljára Tomori felelt, majd a második szlovén hetest Mavsar nem hibázta el. A Krim gyakorlatilag egy nemzetközi válogatott: spanyol, német, horvát, szerb, brazil, orosz és svéd légiósa is van. Utóbbiból kettő is, Linnea Torstensson a „híresebb”, de eddig „hallgat”. Wörz ellenben újra betalált, majd lerohanásból háromgólosra növelték előnyüket a vendégek, Elek Gábor időt is kért. Szerencséje sincs a Fradinak, Vérten a kapufát találta el. 6–9

16–20. perc: A mérkőzésre a győri játékosok is kíváncsiak, Eduarda Amorim, Andrea Lekics és Jovanka Radicsevics ellátogatott a dabasi csarnokba. Szekerczés a második büntetőt is értekesítette, majd Szamoránsky Piroska talált be, egyúttal kiállítást kiharcolva. Lerohanásból egyenlíthetett volna az FTC, de Kovacsiczék elügyetlenkedték a helyzetet. A jobbszélső két gyors góllal javított, de becsúszott egy szlovén találat is (10–10). A Ljubljana kiegészült, Penezic ki is használta. 10–11

21–25. perc: A vendégek edzője időt kért, többek között Tomorira hívta fel játékosai figyelmét. Alena Abramovics hiába védte a jobbszélső Katarina Krpez próbálkozását, a kipattanóra a brazil Piedade eszmélt leghamarabb, majd indulásból a szerb Krpez már mattolta a Fradi kapusát (10–13). Szucsánszki betörésből szerezte meg második gólját, nagy szükség lenne a jó játékára. Penezicére nincs, ám őt ez nem érdekli, távolról talált be, ráadásul Szekerczés harmadik hetesét már védte a szlovén kapus. Torstenssont kiszórták két percre a litván játékvezetőhölgyek, de Krpez emberhátrányban is tovább növelte csapata előnyét. 11–15

26–30. perc: Tomori sokat vállal – nem is nagyon tehet mást –, egy sikeres lövése után a következőt védte Stefanisin. A piros hajú kapus alaposan elbizonytalanította Tomorit, aki hétméteresből a kaput sem találta el. Kovacsicznak viszont megy a szélről (13–15). Jól zárult a félidő, Szamoránsky indulásból bombázott a kapuba, a vendégek így egygólos előnnyel vonulhatnak szünetre. 14–15

II. FÉLIDŐ

31–35. perc: Piedade beállóból eredményes, ám Kovacsicz és Tomori góljával egyenlít a Ferencváros. (16–16). Sőt! Cifra Anita már a zöld-fehéreket juttatja előnyhöz. Beállóból jön a következő hazai gól is, ezúttal Szamoránskynak, no meg az őt remekül megjátszó Tomorinak köszönhetően. 18–16

36–40. perc: A remek hazai szériát Penezic büntetője töri meg. Támadásban Tomori kapott egyet a fejére, de rövidebb ápolás után folytatja a játékot. Dajka erőszakos betöréssel harcolt ki hetest, amit Szucsánszki belőtt (19–17). Penezic viszont megállíthatatlan, tizedik lövéséből már hetedik gólját jegyezte (a múlt héten a Valcea ellen 11-et szórt). Szucsánszki újfent átverte Stefanisint, ezúttal a lába között talált be átlövésből, Mavsar azonban átejtette a szélről Abramovicsot, majd Piedade egyenlített. 20–20

41–45. perc: Szamoránsky újabb találatára Martín válaszolt (21–21). Tomori egy csel után a kapu bal oldalába zúdította a labdát, amit a következő szlovén támadásnál megszerzett a Fradi, és Kovacsiczot csak büntető árán állították meg. Sajnos jól tették, mert Stefanisin a gólvonalon maradva védte Szucsánszki lövését. Tomori átlövése duplán fáj Penezicnek, ugyanis a gólt szerző magyar átlövő továbblendülő keze az arcán lassult le. Tomori ettől még nem fogja vissza magát, amit újabb gól jelez. Tone Tiselj időkéréssel és nem épp halk szavakkal magyarázta el időkérése során, hogy ez így nem mehet tovább. 24–22

46–50. perc: A szlovén mester vérnyomásán az sem segít, hogy Piedade vonalra lépett, így hiába talált a kapuba. Vérten középre keveredve gyenge lövéssel zárta a Fradi akcióját. Penezicnek semmi baja, újabb átlövése keseríti a hazai szurkolókat (24–23). Tomori pedig a vendégeket, ugyanis értékesít egy hetest, ám ebben a műfajban még így is elég siralmas a Ferencváros mai mérlege (4/7). Kovacsiczra nem figyeltek a ljubljanaiak, hamar megbánták (26–23). A négygólos előnyért támadhat az FTC, Elek Gábor időt kért. Szucsánszki tette fel kínaira a labdát Tomorinak, aki kihagyta a helyzetet, de közben hatalmasat löktek rajta. A megítélt hetest Tomori csel nélkül értékesítette. 27–23

51–55. perc: Zavar van a szlovén fejekben, eggyel többen voltak a pályán, így kettős emberhátrányba kerültek. Stefanisin fontos védést mutatott be, de Abramovics is javított a százalékán a másik oldalon. Tomori a következő hetest ejtéssel váltotta gólra, majd Wörz – immár szimpla emberhátrányban hozta vissza mínusz négyre a szlovénokat. Piedade találata még jobban fáj, kiállítással párosult ugyanis (28–25). Elek Gábor a pályán reklamál, sárga lap a „jutalma”. 28–25

56–60. perc: Martín talált be Abramovics lába között, de Vérten visszaállítja a háromgólos különbséget (29–26). Az utolsó szlovén időkérés. Kivédekezett Krim-támadást követően Dajka lőtt fontos gólt, majd Abramovics óriási spárgával védte Penezic hetesét (30–26). Emberhátrányban a Ferencváros, ám már így sincs veszélyben a győzelme. Vége, nyert az FTC, így három forduló után három győzelemmel áll a csoportja élén – csakúgy, mint a Győr. 30–26

NŐI KÉZILABDA BL, KÖZÉPDÖNTŐ, II. CSOPORT
3. FORDULÓ
FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–RK KRIM LJUBLJANA (szlovén) 30–26 (14–15)
Dabas, 2500
néző. V: Kijauskaité, Zaliene (litvánok)
FTC: Abramovics – KOVACSICZ 5, Dajka 1, SZUCSÁNSZKI 4 (1), SZAMORÁNSKY P. 5, TOMORI 10 (3), Vérten 2. Cs: Cifra 1, Szekerczés 2 (2), Deáki, Szarka
LJUBLJANA: STEFANISIN – MARTÍN 5, Lazovic-Varlec, Wörz 3, Piedade 4, PENEZIC 9 (1), Mavsar 3 (1). Cs: Torstensson, Krpezs 2, Müller, Jankovic
Az eredmény alakulása. 8. perc: 2–2. 11. p.: 5–5. 15. p.: 6–9. 18. p.: 9–9. 21. p.: 10–13. 34. p.: 18–16. 42. p.: 21–21. 48. p.: 25–23. 53. p.: 28–24. 56. p.: 28–26
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek: 9/6, ill. 5/2