Férfi kézi NB I: szoros meccsen nyert Csurgón a Ferencváros

M. B.M. B.
2024.04.03. 20:06
Nagy csatában nyert a Ferencváros (Fotó: fradi.hu)
Az FTC-Green Collect 30–29-re nyert a Csurgó vendégeként a férfi kézilabda NB I szerdai játéknapján.

Az első félidő kiegyenlített játékot hozott, de a Gábor Marcell vezette somogyiak bírták jobban az iramot, így kétgólos előnnyel mehettek a szünetre.

A fordulás után is szoros maradt a találkozó, de a zöld-fehérek fordítani tudtak, s kétgólos előnnyel fordultak a végjátékra. Az utolsó percben Krszmancsics egygólosra faragta a Csurgó hátrányát, de az egyenlítés már nem sikerült a hazaiaknak, így Lékaiék szerezték meg a két pontot.

KÉZILABDA
FÉRFI NB I
Csurgói KK–FTC-Green Collect 29–30 (16–14)
Csurgó, 800 néző. V: Horváth P., Marton
CSURGÓ: HOLLÓ – Zagar 3, GÁBOR M. 6, PAPP T. 2, Vasvári, Tóth P. 3, Bazsó 3. Csere: FÜSTÖS Á. (kapus), Szeitl E. 2.,Mazurek 2, Gebhardt, Krszmancsics 4 (2), Horváth P., TUFEGDZSICS 3 (1), Borsos, Herceg 1. Edző: Baranyai Norbert
FERENCVÁROS: GYŐRI K. – Bujdosó, BOGNÁR A. 4, LÉKAI 8, Debreczeni 3, NAGY BENCE 5, Kovacsics 2. Csere: Borbély (kapus), Pordán, FÜZI 5, Balogh Zs. 3 (1), J. Mikita, Csörgő, Imre B., Pető. Edző: Pásztor István
Az eredmény alakulása. 6. perc: 4–3. 12. p.: 7–7. 18. p.: 10–10. 24. p.: 12–12. 35. p.: 20–17. 41. p.: 22–22. 48. p.: 25–24. 53. p.: 25–27. 56. p.: 27–29. Kiállítások: 8, ill. 10 perc. Hétméteresek: 6/3, ill. 2/1
Baranyai Norbert: – A Ferencváros nagyon jó formában van, és mi hiába nyújtottuk az idény egyik legjobb játékát, nem sikerült nyernünk. A kiharcolt első félidei előnyt nem tudtuk megtartani, hiába küzdöttünk az utolsó pillanatig, nem volt lehetőségünk az egyenlítésre.
Pásztor István: – A Csurgó ebben az évadban hullámzó teljesítményt nyújt, de nagyon felkészült, és hatalmas iramot diktált. Két hét alatt tizennégy mérkőzést játszottunk, a második játékrészből mindig pozitívan jöttünk ki, most is így történt. A végére sikerült némi előnyt kiharcolnunk, és az utolsó pillanatig meg is őriztük.