Férfi kézi NB I: a Veszprém elgázolta a NEKA-t, a Szeged 14 góllal nyert Tatabányán

M. B.M. B.
2024.03.30. 21:16
Gólfesztivált rendeztek a bakonyiak (Fotó: telekomveszprem.hu)
Öt mérkőzést rendeztek a férfi kézilabda NB I szombati játéknapján: a Szeged rendkívül magabiztosan nyerte a Tatabánya elleni rangadót.

Rendkívül szoros meccset játszott a Balatonfüred és a Komló. Az első félidő végén még a nyolcgólos Hornyák Péter vezette Veszprém vármegyeiek vezettek, de a baranyaiak kitartóan futottak az eredmény után, s az utolsó percekben megfordították és megnyerték a mérkőzést.

A Veszprém nem kegyelmezett a NEKA-nak, már a szünetben 12 gólos előnyben volt. A bakonyi sztárcsapat ezután sem állt le, s végül 15-tel verte somogyi ellenfelét. Hazai oldalon Pesmalbek és  Nilsson is hét gólt szerzett, míg a Balaton-partiaknál Ludmán Marcell emelkedett ki öt találattal.

Alaposan megszórta ellenfelét a Szeged is, az alföldi együttes már a 27. percben tíz találattal vezetett Tatabányán. Mikler Roland tíz, Nagy Martin öt védéssel, Sebastian Frimmel kilenc, Szita Zoltán hét góllal járult hozzá a vártnál is fölényesebb sikerhez a forduló rangadóján.

Hat góllal nyert a Gyöngyös a ligautolsó „kicsi” Veszprém vendégeként. A nyolc gólt dobó Lakosy Máté vezette vendégek végig vezetve hozták a meccset, Grünfelder Péterék megszorongatni sem tudták ellenfelüket.

A szünetben még háromgólos hátrányban volt Egerben a Dabas, de a Pest vármegyei csapat sikeresen ledolgozta a különbséget, s elvitte a két pontot a hevesi vármegyeszékhelyből.

FÉRFI KÉZILABDA NB I, 20. FORDULÓ

MOL TATABÁNYA KC–OTP BANK-PICK SZEGED 27–41 (14–25)
Tatabánya, Multifunkcionális sportcsarnok, 5120 néző. V: Bócz, Wiedemann.
Tatabánya: Bartucz – P. Rodríguez 4, Ancsin 4, Topic 4, Juhász Á. 1, Pergel 2, Krakovszki B. 2. Csere: Székely (kapus), Maras 4, Dissinger, Vilovszki, Ugalde 4 (4), Eklemovics M. 1, Enomoto, Reza, Vajda 1. Edző: Dragan Djukics
Szeged : Mikler – Szilágyi 1, Garciandía 5, Bombac 1, Bánhidi 2, Szita 7, Frimmel 9 (3). Csere: Nagy M. (kapus), Kalaras, Gaber 3, Mackovsek 3, Sostaric 2, Stepancic 2, Bodó 4, Gazsó 2 (2). Edző: Kárpáti Krisztián
Hétméteres: 4/4, ill. 5/5
Kiállítás: 6, ill. 10 perc
Dragan Djukics: – A Szeged Bajnokok Ligája-szinten játszott és remekül reagált legutóbbi meccsére. A védekezése, a kapusteljesítménye és a támadójátéka is jó volt és jól fel volt készítve. Szégyellem magunkat azért, ahogy játszottunk, különösen amiatt mert a mérkőzés már az első félidőben eldőlt. Az első félidőben semmi nem történt a pályán. Olyat pedig még nem láttam, hogy a meccs előtt ígérgetjük, hogy harcolni fogunk, aztán huszonöt gólt kap az első harminc percben. Ez sokat elmond a hozzáállásunkról és a karakterünkről, ezért szeretnék elnézést kérni a fantasztikus szurkolóinktól, akik az elsőtől a hatvanadik percig támogatnak, mert csak egy csapat volt a pályán.
Kárpáti Krisztián: – Kiszámíthatatlan a sport és a napi forma. Szerintem néha az edzők sem tudják, hogy min múlik. Ma azt gondolom, kifogtuk az idei egyik legjobb napunkat. Mikler Roli nagyon jól védett, jól védekeztünk, könnyű gólokat lőttünk és azt gondolom, átszakadt egy gát a csapatban, mert mindenkit nagyon bántott a csütörtöki Bajnokok Ligája-mérkőzés. Szerettük volna a szurkolóinknak és magunknak is bizonyítani, hogy több van a csapatban. Kemény és éles küzdelemre készültünk, de nem bánjuk, hogy így alakult.

TELEKOM VESZPRÉM–HSA NEKA 42–27 (23–11)
Veszprém, 1345 néző. V: Bátonyi, Szécsi.
TELEKOM VESZPRÉM: JENSEN – Vajlupau 2, J. Omar 2, PESMALBEK 7, Ligetvári, Casado 3, DESCAT 4. Csere: Koszorotov 3, Sandell 2, NILSSON 7, ELÍSSON 4, Végh 3, MAHÉ 4 (1), El-Dera 1, Szabó. Edző: Momir Ilics
NEKA: Mikler – Krakovszki Zs. 3 (1), DELY 4, Gál, KOVÁCS T. 4, TÓTH L. 4 (2), Molnár R. 3. Csere: Deményi, LUDMÁN 5, Csanálosi, Tárnoki, Szücs B., Zakor, Nagy Á. 2, Karai 2.
Edző: Sótonyi László
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–1. 18. p.: 13–8. 24. p.: 18–11. 30.p.: 23–11. 35. p.: 25–12. 41.p.: 14–10. 42 p.: 27–16. 52. p.: 36–23. 56. p.: 38-26
Kiállítások: 4, ill. 2 perc. Hétméteresek: 1/1, ill. 4/3
Gulyás Péter másodedző: – Úgy gondolom, jól játszottunk és gyorsak voltunk, pont úgy, ahogy pár napja Szegeden, és ezt szeretnénk is megtartani.
Sótonyi László: – Nekünk ez a meccs a tanulásról és a tapasztalatszerzésről szólt. Az első játékrészben meg voltunk illetődve, a másodikban azonban jobb tempót tudtunk produkálni. Remélem, a második félidőből minél több pozitívumot át tudunk vinni a hátralévő bajnoki mérkőzéseinkre.

BALATONFÜREDI KSE–CARBONEX-KOMLÓ 29–30 (17–16)
Balatonfüred, 400 néző. V: Asztalos, Szalai.
BALATONFÜRED: Andó – HORNYÁK 8 (4), KLJUN 4, Szöllősi B. 4, Szűcs 2, Varga M. 3, BÓKA 4. Csere: BŐSZ (kapus), Kemény 1, Kovács B., Szretenovics, Szmetán 3, Németh B., Dénes, Malinovic, Brandt. Edző: György László
KOMLÓ: GRANIC – Urbán 2, BOGDANIC 5, Vekic, Rotim 1, Jerkovics 3, MENYHÁRT 3. Csere: Merkovszki (kapus), VÁCZI 7 (7), SZÖLLŐSI O. 4, Varga Sz., Kovács D., Ács P. 3, Bazsa, Orbán, Veszelinovics 2. Edző: Marosán György
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–2. 11. p.: 7–6. 14. p.: 10–8. 19. p.: 11–11. 25. p.: 13–14. 28. p.: 16–15. 35. p.: 18–18. 39. p.: 21–19. 47. p.: 24–21. 53. p.: 24–24. 56. p.: 26–24. 59. p.: 28–27.
Kiállítások: 12, ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 7/7
György László: – A védekezésünkkel volt a legnagyobb problémánk. A kritikus helyzetekben sajnos elöl is hibáztunk. A végjátékban az ellenfelünk jobban koncentrált. Fájó vereséget szenvedtünk.
Marosán György: – Rettentően büszke vagyok a csapatomra, ugyanis óriási hittel és akarattal kézilabdázott. Nagyon nagy dolog a mi csapatunk életében egy ilyen bravúros idegenbeli győzelem, amelynek nagyon örülünk.

QHB EGER–DABAS KC 23–24 (15–12)
Eger, Kemény Ferenc Sportcsarnok, 800 néző. V: Felhő F., Öcsi T.
EGER: MARCZIKA – Lezák 4 (1), Nastaj 2, Tóth K., Zennadi 1, F. Silva 2, Száva 2. Csere: Kiss G., Tóvizi 1, Kavin, Döme 2, Boros 2, TÓTH K. 6, Maracskó 1. Edző: Tóth Edmond
DABAS: Pallag – ÁCS 5, FEKETE B. 4, Garajszki 1, Koller 3, TÖRÖK Á. 3, Zdolik 4 (3). Csere: NAGY T. (kapus), Bálint B. 2, Dobrkovics, Bognár N., Laurinyecz 1, Szöllősi Sz. 1, Katona A. Edző: Tomori Győző
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–4. 12. p.: 5–7. 18. p.: 9–9. 24. p.: 13–10. 36. p.: 17–15. 42. p.: 19–18. 48. p.: 20–19. 54. p.: 20–23
Kiállítások: 2, ill. 2 perc
Hétméteresek: 3/1, ill. 4/3
Tóth Edmond: – A második félidőben olyan védekezést hoztak a vendégek, amivel nem tudtunk mit kezdeni. A szünet után mindössze nyolc gólt szereztünk, ami hazai pályán nagyon kevés. A végjátékban kimaradt két nagyon fontos hétméteres és két üres kapus lövés is, ami hozta magával a vereséget.
Tomori Győző: – Végletekig kiélezett csatában sikerült nyerni. A mérkőzés középső részében inkább a hazaiak akarata érvényesült. Amikor a második félidőben ismét összeállt a védekezésünk, már ismét eredményesebbek voltunk. Ez jelentette a kulcsát a meccsnek. Ebben az időszakban még a szerencse is elpártolt a hazaiaktól.

FEJÉR-B.Á.L. VESZPRÉM–HE-DO B.BRAUN GYÖNGYÖS 30–36 (16–19)
Veszprém, 200 néző. V: Fekete, Hajdú.
VESZPRÉM: Gödör – Preszter, Szuharev, Szrnka, Draskovics 3, TARABOCHIA 7 (3), Nurelden 2. Csere: Mojszilov (kapus), VETÉSI 4, Djukics 3, Pulay 3, GRÜNFELDER 5, Kristóf, Fazekas M., Farkas 3. Edző: Danyi Gábor
GYÖNGYÖS: TOMICS – Jaros 4, SCHMID 4, Potisk 1, Jóga 3, BODOR 6, VARSANDÁN 4. Csere: Gyánti (kapus), LAKOSY 8 (1), Pietruszko, Gráf 1, Kovács G. 3, Ubornyák 2, Edwards, Gyallai. Edző: Bíró Balázs
Kiállítások: 10, ill. 12 perc
Hétméteresek: 5/3, ill. 2/1
Danyi Gábor: – A mai teljesítményünkben nem volt benne a siker, ennyire tellett az erőnkből. Rosszul kezdtük a mérkőzést, a védekezésünk kritikán aluli volt, de akkor a támadásainkra sem lehettünk büszkék. A felzárkózások sok energiát vontak el tőlünk, ezt mi nem engedhetjük meg magunknak.
Bíró Balázs: – Győzelmi reményekkel érkeztünk Veszprémbe, a céljaink eléréséhez szükségünk volt azt itt megszerzett pontokra. Mikor a védekezésünk kellő agresszivitást mutatott és vele együtt a kapusteljesítmény is jelentősen javult, akkor rendre komoly előnyre tettünk szert.