A Debrecen biztosan nyert Svédországban, a Vipers ellen játszik a legjobb nyolcért a női kézi BL-ben

2024.02.18. 17:33
Vámos Petráék biztos sikerrel zárták a csoportkört (Fotó: Török Attila, archív)
A Debrecen már továbbjutott a női kézilabda BL csoportkörében, de az utolsó fordulóban is győzött a svéd Sävehof ellen, amivel eldőlt, hogy a csoport ötödik helyén végzett, és a nyolc közé jutásért a norvégi Vipers lesz az ellenfele.

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 14. (UTOLSÓ) FORDULÓ
A-CSOPORT
IK SÄVEHOF (svéd)–DVSC SCHAEFFLER 27–36 (14–18)
Partille, 198 néző. V: Fukala, Mohyla (csehek)
SÄVEHOF: Bundsen – Rehnberg, KYLBERG 4, Granat, Blomst 2, L. Jensen 3, Ernelind. Csere: Linder, Bergfeldt (kapusok), STANKIEWICZ 12, Koppang 4 (2), Wikfors, Landberg, E. Andersson, Sembe 2. Edző: Jesper Östlund
DEBRECEN: Gabriel – Grosch 3, SZABÓ N. 4, Vámos P. 2, Haggerty 1, Kácsor 2, Petrus 1. Csere: Bartulovic (kapus), Planéta 1, Hornyák D. 1, FÜZI-TÓVIZI 4, TÖPFNER 8 (7), Vámos M. 2, Jovovics 3, CSERNYÁNSZKI 4, E. Johansson. Edző: Szilágyi Zoltán
Az eredmény alakulása. 7. perc: 3–3. 15. p.: 7–8. 22. p.: 9–14. 41. p.: 18–24. 47. p.: 19–26. 58. p.: 24–34
Kiállítások: 10, ill. 14 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 7/7
Jesper Östlund: – Tudtuk, hogy nehéz lesz, akadnak sérültjeink, nem vagyunk jó passzban, fáradt a csapat. Ezzel együtt is úgy érzem, túl nagy lett a különbség, sajnos súlyos vereséget szenvedtünk. A DVSC nagyon jó együttes, egy hete megverte a Győrt, ez a realitás, bár tudunk ennél jobban játszani.
Szilágyi Zoltán: – Nagyon örülök az eredménynek! Nem kezdtük jól a meccset, a védekezésünk nem volt elég agresszív. Az első félidő közepén felülkerekedtünk a nehézségeken, működött a gyors indításunk, ez volt a győzelem kulcsa. Szünet után növelni tudtuk az előnyünket, élveztük a játékot, biztosan nyertünk. Csodálatos, hogy tizenöt szerzett ponttal, ötödik helyen zártuk a csoportunkat.

Miután a Bietigheim szombaton legyőzte a Buducsnosztot, a már biztosan továbbjutó DVSC-nek is hoznia kellett a kötelezőt a zárófordulóban a csoportutolsó Sävehof ellen, hogy megtartsa ötödik helyét a német bajnok előtt.

Habár mindkét félidőt nyögvenyelősen kezdte a Loki, összességében egy percig nem forgott veszélyben a győzelme. A magyar bajnoki- és kupabronzérmes debreceniek a 9. percben vették át először a vezetést az MTK-tól visszatérő, és végig nagyszerűen teljesítő Szabó Nina találatával. Tartósan ellépniük csak a 20. percre fordulva sikerült, amikor már „üzemmelegen” működött a gépezet – felkeményedett a védelmük és gyors gólokat szereztek.

A 18–14-es félidei vezetését követően mintha kissé alábbhagyott volna a cívisvárosiak lendülete: egy rossz megmozdulás után Szilágyi Zoltán nemtetszését kifejezve hatalmasat rúgott a levegőbe. Háromnál közelebb mindenesetre nem zárkóztak a svédek, sőt, Töpfner Alexandra vállára vette a Debrecent, és a csereként beálló Csernyánszki Liliána is jó pillanatokban villant, így a hajrára már tíz is volt közte. A DVSC simán legyőzte a végjátékra kissé elfáradó házigazdát, sikerével pedig minden várakozást felülmúlva 15 ponttal jutott tovább, és a címvédő Vipers Kristiansanddal csaphat össze a nyolc közé jutásért. További részletek a folytatásról itt!