Női kézi BL: hiába remekelt Faluvégi, kikapott Bukarestben a Bietigheim

DOMONKOS BÁLINTDOMONKOS BÁLINT
2024.02.11. 17:48
Cristina Neagu hat gólt lőtt a Bietigheim ellen (Fotó: AFP)
Hiába szerzett négy lövésből négy gólt a német SG BBM Bietigheim magyar válogatott szélsője, a csapat 31–28-ra kikapott a CSM Bucuresti-től a női kézilabda Bajnokok Ligája A-csoportjának 13. fordulójában.

A CSM jól kezdett, Cristina Neagu vezérletével már néhány perc után hárommal, a szünetben pedig héttel vezetett (17–10), innen pedig nem volt visszaút a Bietigheimnek, amely a hajrában kettőre is visszajött, de pont nélkül maradt Bukarestben.

A Bietigheimben a magyar válogatott szélső, Faluvégi Dorottya négy lövésből négy gólt szerzett.

A B-csoport rangadóján végletekig kiélezett meccset vívott egymással a harmadik helyezett dán Ikast és a csoportelső Metz. A tempót a vendéglátó diktálta, de komoly előnyt nem tudott kialakítani, aztán a hajrá előtt tempót váltott az Ikast és 28–23-ra elhúzott. A Metz azonban nagy erőket mozgósított az egyenlítésért, de erre már nem maradt ideje, s 35–34-re kikapott Dániában.

A biztos csoportutolsó svéd Sävehof becsületbeli ügyként tekintett a francia Brest elleni idegenbeli meccsére, s az első félidőben alaposan megnehezítette vendéglátója dolgát.

A sok hibával tarkított mérkőzés kevés gólt hozott, a szünetben csupán 10–9-re vezetett a házigazda és a második félidőben sem tudott ritmust váltani, de így is hozta a kötelezőt.