Hárommal nyert az FTC Mosonmagyaróváron, és nagyot lépett a bajnoki cím felé

2024.02.22. 17:23
Emily Bölk nyolc gólt dobott (Fotó: Nagy Gábor)
A női kézilabda NB I 16. fordulójában az FTC-Rail Cargo Hungaria 30–27-es győzelmet aratott a Mosonmagyaróvár otthonában, és ezzel nagyot lépett a bajnoki cím felé.

EGY ÉVE ÖSSZEJÖTT a bravúr a Mosonmagyaróvárnak, amikor 22–22-es döntetlent játszott a Ferencvárossal, míg az aktuális idény elején a címvédő győriek legyőzésével borították a papírformát Gyurka János lányai a női bajnokságban. A Lajta-partiak ezúttal is hasonló forgatókönyvre készültek, de a sok hiba következtében elvesztették a rangadót, és ezzel együtt több mint kilenc hónapos hazai bajnoki veretlenségüket.

Pedig forró hangulatban, Szemerey Zsófi két védésével kezdődött a csata, ám hiába a lendületes rajt, támadásban rengeteg volt a technikai hiba hazai oldalon. Ezeket kíméletlenül megbosszulta gyors lerohanásai végén az FTC, amely öt perc elteltével átvette a vezetést, és innentől már nem is engedte ki a kezéből. Az óra épphogy tízre fordult, a végig nagyszerűen játszó Simon Petra közbelövésénél már a négygólos vezetésnek örülhetett a Fradi-tábor, és úgy látszott, továbbra sem igen akar összeállni a hazaiak védelme. Egy időkérés után jókor jött az MKC-nak Emily Bölk kiállítása, Tóth Eszter nagy gólt lőtt, majd Albek Anna talált be saját térfeléről az üres kapuba. Érződött az idegesség a fővárosiakon, akik minden ítéletet heves gesztusok kíséretében kommentáltak – a német átlövő nem sokkal később ismét a padra kényszerült, de csapata három gólnál közelebb nem engedte a házigazdát.

A szünetben nagyon fogadkoztak az óváriak, ez a második félidő elején érződött is. Párosával jöttek a gólok Lancztól, Tóth Gabriellától, majd Stranigg Zsófiától, a 40. percben így máris csak egy maradt a vendégek fórjából. Az eredmény után loholó kék-fehéreknél ekkor megint jöttek a hibák: eladott labda után üres kapus kapott gól, majd belemenés, és ismét a négygólos előnyért támadhatott a Fradi. Ritkán látható kiállítás során Dragana Cvijicset színészkedésért szórták ki a játékvezetők, ám ez is kevés volt a hazai örömhöz, ugyanis Böde-Bíró Blanka nagyszerűen védett. A hajrában, amikor egy utolsó esélyt még kapott a felzárkózásra az MKC, a zöld-fehérek válogatott kapusa Tóth Eszter, majd Lancz büntetőjét is kirúgta, csapata pedig újabb győztes rangadóval tett nagy lépést a bajnoki cím felé.

A másik csütörtöki összecsapáson a Győr is hozta a kötelezőt: 36–31-re legyőzte idegenben az MTK-t. A kék-fehérek elleni találkozót sérülés miatt kihagyta a kisalföldiek dél-koreai jobbátlövője, Rju Un Hi. A játékos a Mosonmagyaróvár ellen rándulásos combsérülést szenvedett, így néhány hetes kényszerpihenő vár rá.

KÉZILABDA
NŐI NB I
Motherson Mosonmagyaróvári KC–FTC-Rail Cargo Hungaria 27–30 (12–16)
Mosonmagyaróvár, 1000 néző. V: Altmár, Horváth M.
MKC: SZEMEREY – Udvardi, LANCZ 6, Pásztor N. 2, I. Ivancok 4, Tóth G. 2, STRANIGG ZS. 4. Csere: Hadfi (kapus), Albek 1, Tóth Eszter 6 (3), Tóth Nikolett, Faragó Luca, Schatzl Natalie 1, Varga Emília 1. Edző: Gyurka János
FTC: BÖDE-BÍRÓ – Malestein 1, Klujber 3, Edwige, SIMON P. 9 (4), BÖLK 8, MÁRTON G. 3. Csere: Janurik (kapus), Tomori, Kukely A., Kovács Anett, CVIJICS 6, Hársfalvi. Edző: Allan Heine
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–1. 7. p.: 2–5. 10. p.: 3–7. 17. p.: 6–11. 20. p.: 9–11. 25. p.: 10–14. 38. p.: 17–19. 40. p.: 19–20. 47. p.: 20–25. 50. p.: 22–25. Kiállítások: 4, ill. 14 perc. Hétméteresek: 5/3, ill. 5/4
Gyurka János: – Nem kezdtünk jól, a védekezésünk nem állt össze, középen sok gólt kaptunk. Ugyanakkor nagyon küzdöttünk, erre most sem lehetett panasz. Az FTC védekezése nemcsak nekünk, más csapatoknak is problémát szokott okozni. A második félidőben védekezésben és támadásban is jobbak voltunk. Sajnálom a végjátékot, mert több hibát is elkövettünk, de dicsérni kell Böde-Bíró Blankát is.
Allan Heine: – Jó volt nézni a mérkőzést. Most is magas szinten játszott a Mosonmagyaróvár, ahogy eddig végig az idényben. A jó védekezésünk nagyon kellett a sikerhez. A nézők kiváló, Bajnokok Ligája-szintű kézilabdát, technikailag és taktikai szempontból is nagyszerű találkozót láthattak.