Kikapott a Vác, búcsúzik a női kézi Európa-ligától

K. B.K. B.
2024.02.11. 15:35
Kuczora Csenge tíz gólt dobott, de ez is kevés volt a sikerhez (fotó: Földi Imre, archív)
A Praktiker-Vác 27–24-es vereséget szenvedett a horvát Podravka Koprivnica otthonában a női kézilabda Európa-liga A-csoportjának 5. fordulójában, ezzel biztossá vált, hogy nem jut tovább a negyeddöntőbe.

A váciak csak a mérkőzés legelején, 2–1-nél tudtak előnyhöz jutni, a horvátok onnantól kézben tartották a mérkőzést, stabilizálták a 3-4 gólos előnyüket. Kuczora Csenge 10 gólja kevés volt a sikerhez, a Vác 27–24-es vereséget szenvedett, ami egyben azt is jelenti, hogy biztosan kiesik a csoportjából.

KÉZILABDA
NŐI EURÓPA-LIGA
5. FORDULÓ
A-CSOPORT
Podravka Koprivnica (horvát)–Praktiker-Vác 27–24 (13–9)
Kapronca, 1400 néző. V: Radcenko, Persis (lettek).
KOPRIVNICA: BESEN – SIMARA 3, K. PANDZA 7, A. Pandza 1, SENVALD 4, Mamic 4 (1), Franusic 2. Csere: Tucakovic 1 (kapus), Kalaus 3, E. Popovic, Zadravec 1, Kalaus Zulj 1. Edző: Ivica Obrvan
VÁC: Bukovszky – Such 2, Kovács Anikó 1, BORDÁS 2, Kuczora 10 (4), Csíkos L. 2, CSIRE 3. Csere: Csizmadia F., Győri A. (kapusok), Kovalcsik J., Marincsák 1, Ferenczy F., Kurucz A. 1, Ballai B. 2, Ballai A. Edző: Herbert Gábor
Az eredmény alakulása. 9. perc: 3–2. 13. p.: 6–3. 18. p.: 8–5. 23. p.: 11–6. 27. p.: 12–9. 36. p.: 16–10. 44. p.: 19–15. 47. p.: 21–18. 54. p.: 23–19. 58. p.: 25–22. Kiállítások: 8, ill. 8 perc. Hétméteresek: 1/1, ill. 4/4

Herbert Gábor: – Ha a csoportkör előtt kérdezik, azt mondom, ez papírforma-eredmény, de most van bennem némi hiányérzet. A kaproncaiak kicsit tapasztaltabbak, nemzetközi szinten is, talán ez jelentette a különbséget, a horvátok játéka nem volt annyira hullámzó, mint a miénk. A második félidő elejét sajnálhatjuk, mert a Podravka sem játszott üzemi hőfokon. A hibák megbüntetésében viszont fejlődnünk kell.