Női kézi NB I: Békéscsabán nyert a Kohász

2023.10.20. 19:34
Marija Lanistanin tíz gólja sem volt elég a Békéscsaba győzelméhez (Fotó: Bencsik Ádám/Békés Megyei Hírlap)
A női kézilabda NB I 6. fordulójában a Dunaújvárosi Kohász 29–26-ra legyőzte idegenben a Békéscsabát.

Az elmúlt két mérkőzését elvesztő Dunaújváros a hasonló cipőben járó Békéscsabára látogatott a javítás reményében. A Békéscsaba az első félidő elején 7–6-ra vezetett, amikor a vendégek magukhoz ragadták a kezdeményezést és már nem is engedték el a mérkőzés végéig.

A Békéscsaba ugyan sokáig közel volt ellenfeléhez, nagyrészt a tíz gólig jutó Marija Lanistaninnek köszönhetően, azonban a végjátékban pár góllal elhúzott a Dunaújváros és végül 29–26-os győzelmet aratott.

NŐI KÉZILABDA NB I
6. FORDULÓ

TAPPE-BÉKÉSCSABAI ELŐRE NKSE–DUNAÚJVÁROSI KKA 26–29 (15–16)
Békéscsaba, 800
néző. V:Bíró Á., Kiss O.
BÉKÉSCSABA: Pásztor B. – Horváth G. 4, LANSITANIN 10 (3), Gyimesi 3 (2), Bencsik 1, Mayer, Szondi      2. Csere: Szabó D., Madera-Domokos (kapusok), ROMÁN 6, Kukely K., Aranyi, Termány, Török F. Edző: Rác Sándor
DUNAÚJVÁROS:      OGUNTOYE – AGÓCS 4,  TRAWCZYNSKA 5 (2), SZALAI B. 3, Paróczy 2, Horváth I Petra 3, KRUPJÁK-MOLNÁR 4. Csere: Wéninger (kapus), Nick 2, Bouti 2, Gajdos 1, Borgyos 3,      Moreno. Edző: Rapatyi Tamás
Az eredmény alakulása. 4. perc:      2–4.      8. p.:      5–4.      14. p.:      7–10.      21. p.:      9–12.      24. p.:      12–12.      28. p.:      14–15.      38. p.:      18–20.      42. p.:      21–21.      54. p.:      23–28.      59. p.:      26–28
Kiállítások: 2, ill. 10 perc
Hétméteresek:  9/5, ill. 2/2
Rác Sándor:
– A ziccereket bedobta az ellenfél, mi pedig négy hétméterest is kihagytunk. Az elején nem ment a védekezés, a kapusaink sem védtek jól, és támadásban sem azt játszottuk, amit elterveztünk. Sokkal jobban koncentrált a Dunaújváros.
Rapatyi Tamás:
– Nagyon küzdelmes mérkőzés volt, a Békéscsaba taktikai húzásaira támadásban megadtuk a választ, de a győzelmet a védekezésünkkel alapoztuk meg. A taktikát a lányok nagyon fegyelmezetten betartották, és ennek meglett az eredménye. Csapatként működtünk.