Férfi kézi: Lékai Máté elmondta, milyennek látja az átalakult Veszprémet

PUSZTAI VIOLAPUSZTAI VIOLA
2023.10.05. 10:33
Bár a második félidőben közelebb tudott jönni a Ferencváros a Telekom Veszprémhez, a veszprémi együttes 45–34-re megnyerte a két csapat bajnokiján. A találkozó előtt a legnagyobb tapsot Lékai Máté kapta, akit megkérdeztünk arról is, hogyan látja a nyáron alaposan átalakult Veszprémet.

„Nem gondolom, hogy ez tizenegy gólos különbségű mérkőzés volt, de a számok nem hazudnak. Küzdöttünk, hajtottunk, de a Veszprémnek mások a céljai, mint nekünk: ők BL-t szeretnének nyerni, mi meg azt szeretnénk, hogy a fiataljaink fejlődjenek, egyszer eljussanak erre a szintre és válogatott játékosok legyenek. A Veszprém a BL egyik esélyese, nyilván megvan a tudásbeli különbség” – mondta Lékai Máté, aki videónkban bővebben is kifejti, milyennek látja a nyáron alaposan átalakult Veszprémet.

Továbbá az is szóba kerül, hogy a bemutatáskor ő kapta a legnagyobb tapsot a veszprémi közönségtől, ami nagyon jól esett neki.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
A 10. FORDULÓBÓL ELŐREHOZOTT MÉRKŐZÉS
TELEKOM VESZPRÉM–FTC-GREEN COLLECT 45–34 (25–18)
Veszprém,
2200 néző.Vezette:Nagy, Túróczy
VESZPRÉM:Corrales – VAJLUPAU 5, Remili 2, FABREGAS 9, Ligetvári, Casado 2, DESCAT 7 (1).Csere:SANDELL 6, KOSZOROTOV 4, el-Dera 2, Elísson 1, MARGUC 4 (1), Pesmalbek 3.Edző:Momir Ilics
FTC:Borbély – Imre 4 (1), BALOGH ZS. 4, BOGNÁR A. 4, Debreczeni 4, Nagy B. 5 (2), Kovacsics 3.Csere: Győri K. (kapus), Lékai 4, FÜZI 6, Pordán, Prainer, Csörgő, Szepesi.Edző:Pásztor István
Az eredmény alakulása.7. perc: 2–4. 15. p.: 9–10. 21. p.: 15–10. 31.p.: 26–18. 40. p.: 29–23. 47.p.: 34–30. 55. p.: 39–32. 58. p.: 41–34
Kiállítások:6, ill. 6 perc
Hétméteresek:2/2, ill. 3/3
Momir Ilics:
– A negyvenöt lőtt gól nagyon jó, támadásban megfelelően produkált a csapat. Védekezésben még van javítani való, lépésről lépésre haladunk, minden meccsen szeretnénk fejlődni.
Pásztor István:– Megérdemelten nyert a Veszprém, sajnos a meccs vége nem sikerült, pedig az utolsó percekig jól tartottuk a tempót. A védekezésünk a második félidőben sokszor megállította a hazai csapatot, amit nagy dolognak tartok. Gratulálok a beállóiknak, betartották a begyakoroltakat, készülünk a fontos bajnoki mérkőzésekre.