Férfi kézi Ek: 19 gólos különbséggel győzött az FTC

2023.10.21. 15:30
Lékai Máté nélkül is nyerni tudott a Fradi (Fotó: <a href="https://www.fradi.hu/kezilabda/ferfi-kezilabda/hirek/indul-az-ujabb-europai-kihivas?fbclid=IwAR2f8isdI0H-Qurg1d47GK-4z9SH_jUyCcK03-NB4IqcNiSaNe0V_Uus30g" target="_blank">fradi.hu</a>)
Az FTC-Green Collect hazai pályán nagyon sima, 44–25-ös győzelmet aratott a ciprusi Parnasszosz Sztrovolu ellen a férfi kézilabda Európa-kupa 2. fordulójának első mérkőzésén.

Már hét góllal vezetett a Lékai Máté, Kovacsics Péter és Pordán Bálint nélkül felálló Ferencváros férfi kézilabdacsapata az Európa-kupában, amikor ellenfele, a ciprusi Parnasszosz Sztrovolu megszerezte első találatát. Pásztor István edző két fiatalt is felhozott az utánpótláscsapatból, Mészáros Máté tizenhat, Pető Ábel pedig tizennyolc éves, de mindketten bátran játszottak és gólt is szereztek.

A visszavágót vasárnap 14 órától játsszák ugyancsak az Elek Gyula Arénában, mert a ciprusiak lemondtak pályaválasztói jogukról.

KÉZILABDA
FÉRFI EURÓPA-KUPA
2.FORDULÓ, 1. MÉRKŐZÉS
FTC-Green Collect–Parnasszosz Sztrovolu (ciprusi) 44–25
(23–13)
Elek Gyula Aréna, 400 néző. V: Simone, Munitillo (olaszok).
FTC: BORBÉLY – Imre 4, Balogh Zs. 1, Füzi 2, Bognár 4, PRAIMER 5, SZEPESI 7. Csere: Győri (kapus), Nagy B., Mészáros 3 (1), Ónodi-Jánoskuti 4, Debreczeni 3, Pető 1, Csörgő 1, Mikita 2, BUJDOSÓ 7 (2). Edző: Pásztor István
PARNASSOS: Anton 1 – HAIDUC 8, Demosthenousz 4, DRASKIC 7 (1), Laskosz 2, Hadjidakisz 1. Csere: Ppoumos (kapus), Tartiosz, Vlachakisz, Tornikidisz 1, Stoumpisz, Chalkidesz, Hadjisavva 1, Evdoxiou, Petrou. Edző: Christos Chadjisoteriou
Az eredmény alakulása. 8. perc: 7–0. 15. p.: 11–4. 24. p.: 17–9. 35. p.: 26–15. 40. p.: 31–17. 48. p.: 36–20. 55. p.: 41–22.

Kiállítások: 8, ill. 2 perc.

Hétméteresek: 4/3, ill. 2/2

Pásztor István:– Van, amivel elégedett vagyok, és van, ami zavart, a második félidő második fele például ilyen volt, de az elmúlt két meccs miatt nem vagyunk most jó állapotban. Tetszett, ahogy a fiatalok mindent beleadtak, a visszavágón újabb három ifikorú játékost szeretnék kipróbálni élesben. A tanulság, hogy az ilyen mérkőzéseken, gyengébb ellenfelekkel szemben is végig kell koncentrálni.