Női kézi NB I: szoros meccsen győzött a Dunaújváros

2023.09.09. 19:49
A pirosmezes újvárosiak szoros meccsen nyertek (Fotó: dkkahandball/fb)
A női kézilabda NB I 2. fordulójának szombati játéknapján megszerezte első bajnoki győzelmét a Budaörs, a NEKA és a Dunaújváros is. A Vác második meccsét is megnyerte, ezúttal a Kisvárda volt az áldozat.

A Ferencvárostól a nyitó fordulóban elszenvedett 23 gólos vereséget követően sikerült felállnia a nagy pofonból a Dunaújvárosnak, mégpedig egy igencsak fontos mérkőzésen: a szintén vereséggel indító Fejér megyei riválist, az Alba Fehérvárt fogadta Rapatyi Tamás csapata. Úgy tűnt, a hazaiaknak könnyedén sikerül is a javítás, hiszen a 10. percben már hat (8–2), a 19. perc elején már hét (14–7) góllal is vezettek, a szünetig a vendégek két gólra visszajöttek, 17–15-tel fordultak a csapatok. Fordulás a vendégek egyenlíteni is tudtak, ám a vezetést nem tudták átvenni, végül a hazaiak két góllal 35–33-ra legyőzték a nagy ellenfelet, így megszerezték első bajnoki sikerüket az új idényben.

Az eredmény alapján hasonlóan izgalmas mérkőzést vívott egymással az MTK és a Budaörs, ám utóbbiak egygólos győzelme némiképp csalóka. A kimondottan fordulatos első félidő végén még a vendéglátó MTK vezetett egy góllal, ám a látogatók a második félidő utolsó 10 percére fordulva már öttel is vezették, s a végén úgy nyertek egy góllal, hogy másfél perccel a vége előtt még négygólos volt az előnyük.

Csakúgy, mint az MTK az élvonalban abszolút újonc Kozármisleny is elvesztette második bajnoki mérkőzését, a NEKA az események végig kézben tartva győzött 30–26-ra, Molnár Dorottya hét, Bató Lili hat gólt szerzett, ahogy a vendégek legeredményesebbje, Brettner Zsófia is hat gólig jutott.

A nap utolsó mérkőzésén a Vác gyakorlatilag végig vezetve három góllal legyőzte a Kisvárdát, s az eredmény most is 26–23 lett, ahogy az első fordulóban a Kozármisleny ellen, csak most hazai pályán nyert Herbert Gábor csapata. A házigazdák legjobbja – egyben a játéknap legeredményesebbje a 10 gólig jutó Kuczora Csenge volt.

NŐI NB I
2. FORDULÓ
NEKA–Kozármisleny KA 30–26
(16–14)
Gólok: Molnár D. 7, Bató 6 (3), Győri V. 5, Faragó Lea 5 (1), Berei, Miklós K., Wald, Kriston, Lapos, Petruska, Munteanu-Korodi, ill. Brettner 6, Hadnagy 5 (2), Bánfai V. 5, Grénus 4, Imrei N. 3, Zsemberi, Szatmári M., Scheffer.
MTK Budapest–Moyra-Budaörs 32–33 (19–18)
Gólok: Farkas J. 9 (3), Poczetnyik 6, Mészáros-Mihálffy 4, Dakos 3 (2), Andróczki 3, Pelczéder, Török L., Fekete B. 2-2, Mazák-Németh, ill. Debreczeni-Klivinyi 9, Schneider 7 (4), Szövérdffy-Szabadfi, Pálos-Bognár 5-5, Szekerczés, Szabó-Májer 3-3, Hudák.
Dunaújvárosi kohász KA–Alba Fehérvár KC 35–33
(17–15)
Gólok: Trawczynska 9 (7), Szalai B. 6, Horváth P. 5, Bouti F. 4, Krupják-Molnár 3, Horváth A., Csáki Zs. 2-2, Paróczy, Agócs, Borgyos, Sallai, ill. Kocsis B., Utasi 7-7, Szmbatjan 5, Zrnic 4, Sztosics 3, Bojtos, Takó 2-2, Afentaler 2 (2), Besszer.
Praktiker-Vác–Kisvárda Master Good SE 26–23
(17–16)
Gólok: Kuczora 10 (3), Ferenczy 4, Tyiskov-Helembai, Csíkos L. 3-3, Marincsák, Ballai A. 2-2, Kovács A., Such N., ill. Karnik 5 (4), Sápi, Bucsi 4-4, Kovalcsik B., Szabó L. 3-3, Gém 2, Mérai, Juhász G.