A Ferencváros 11 góllal kikapott a Vipers otthonában

2023.09.16. 17:49
A tavaszi döntőben Klujber Katrinéknak nem jött össze a győzelem. S a visszavágás sem sikerült (Fotó: Árvai Károly)
A női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 2. fordulójában a B-csoportban a Vipers nagyon sima mérkőzésen 11 góllal legyőzte a Ferencvárost.

KÉZILABDA
NŐI BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR
2. FORDULÓ, B-CSOPORT

Vipers Kristiansand (norvég)–FTC-Rail Cargo Hungaria 37–26 (19–15)
Kristiansand, 1646 néző. Vezette: J. Álvarez, Y. López (spanyolok).
KRISTIANSAND: KATRINE LUNDE – KNEDLÍKOVÁ 8 (5), VJAHIREVA 5, ABBINGH 5, Tchaptchet 1, ROBERTS 7, S. Andersen 5. Csere: Börjesson (kapus), Sercien-Ugolin 1, Tomac, Schulze 1, Hesselberg 1, Arcos 2, Höve, M. Andersen 1 (1). Edző: Tomás Hlavaty
FTC: Janurik – Malestein 3 (1), Klujber 3, Tomori, Edwige, Bölk 4, Márton G. 1. Csere: Böde-Bíró (kapus), LEKICS 10 (4), Cvijics 3, Kisfaludy 1, Simon P., Deszpotovics, Kovács Anett 1. Edző: Martin Albertsen
Az eredmény alakulása. 3. perc: 3–1. 9. p.: 7–5. 12. p.: 7–8. 17. p.: 11–10. 25. p.: 14–14. 33. p.: 22–15. 38. p.: 26–16. 45. p.: 30–19. 49. p.: 32–21. 54. p.: 32–25
Kiállítások: 4, ill. 10 perc
Hétméteresek: 7/6, ill. 7/5
Tomás Hlavaty:
– A szoros kezdés után jól tudtuk forgatni a felállást. A szünetben arról beszéltünk, hogy csak folytassuk ezt a játékot és a munkát, magunkra figyeljünk és a második félidő első tíz percében kiválóan teljesítettünk.
Martin Albertsen: – Az első húsz-huszonöt percben jól játszottunk, elégedett voltam, a nyolc védéssel is, amit Janurik Kinga mutatott be a kapuban, de utána ezek elmaradtak. Mentálisan is adódtak hullámvölgyeink meccs közben, ez is nyilvánvaló. Sok mindent meg kell vizsgálnunk, hogy a következő BL-meccs jobb legyen.

A legutóbbi Bajnokok Ligája-idény budapesti fináléja után máris újra megmérkőzött egymással a Ferencváros és az elitsorozat előző három kiírását megnyerő norvég Kristiansand. Magyar részről a kezdés előtt hangsúlyozták, a szombati, idegenbeli meccs nagyon más lesz, mint a június eleji döntő volt.

Az FTC-ből változatlanul hiányzott a sérült Szöllősi-Zácsik Szandra, míg a balszélső Hársfalvi Júlia megfázás miatt maradt ki a keretből. A múlt heti BL-rajton a francia Metztől kapott 13 gólos vereséggel ellentétben a dán Martin Albertsen ezúttal csak egyet változtatott támadás és védekezés között a zöld-fehéreknél, Tomori Zsuzsannát a szerb Andrea Lekics váltotta. Az orosz világklasszis Anna Vjahirevát nehezen tudták tartani a ferencvárosi védők, az első tíz percben egy-két góllal vezettek is a hazaiak, ettől függetlenül sokkal biztatóbban kezdett a Ferencváros, mint az 1. fordulóban kapott pofon alkalmával. A támadásokban volt erő és ötlet, Lekics kiválóan irányított és ellenállhatatlanul lőtte a gólokat, míg a kapuban Janurik Kinga mutatott be bravúrokat. Tartotta a lépést az FTC, egy szinten volt riválisával és egy ideig valóban úgy tűnt, hogy más arcát mutatja, mint a Metz-cel szemben. Aztán néhány percnyi szusszanás után visszatért a padról Vjahireva és a hajrában négygólos előnyt épített ki a Vipers. Nagy kár érte, mert amit az első 25 percben felépített a Ferencváros, az a szünet előtt több rossz és pontatlan támadásnak is betudhatóan gyorsan összeomlott.

Az igazi vesszőfutás aztán csak ezt követően kezdődött a zöld-fehérek szempontjából.

A második játékrészt Böde-Bíró Blanka kezdte a ferencvárosi kapuban, ám ő sem tudta megakadályozni, hogy a Vipers pillanatok alatt héttel húzzon el, Albertsen pedig azonnal időt kért – hiába. Hét és fél perc elteltével a skandinávok egy 7–1-es rohammal már tízzel vezettek, így következett a vendégek harmadik, egyben utolsó időkérése. A negatív spirálból azonban már sehogy sem lehetett kibillenteni a magyar együttest, amely nem tudott a tízgólos különbségen belülre kerülni.

Nem lett tehát más ez a mérkőzés, mint a BL-döntő és a Metz elleni találkozó volt, az FTC a második csoportmeccsét is fájdalmasan simán és esélytelenül bukta el, ezek után pedig a jövő hétvégi, szlovén Krim Ljubljana elleni újabb idegenbeli találkozó is pokolian nehéznek ígérkezik.

Vége a mérkőzésnek!

60. perc: Naes Andersen majd Sercien-Ugolin révén 11 gól lesz a különbség… 37–26

60. perc: Kovács kimegy két percre Már nem jön vissza…

59. perc: Kovács Anett ront.

57. perc: Bölk ront, majd Arcos lerohanásból megint gólt ér el. 35–26

57. perc: Arcos első találata, szép betörés után. 34–26

56. perc: Abbignh eladja a labdát, Bölk most nem hibáz. 33–26

55. perc: Bölk lövését védi Lunde.

54. perc: Hesselberg is feliratkozik a gólszerzők közé 33–25

Időt kér a Vipers.

54. perc: lazább lett a Vipers játéka az elmúlt tíz percben, ezt most Lekics használja ki. 32–25

53. perc: Sercien-Ugolin eladja a labdát, majd Kovács Anett eredményes 32–24

52. perc: Bölk kísérletét védi a kapus.

51. perc: Sercien-Ugolin is ront, de Kisfaludyt meg kiállítják két percre.

50. perc: Vjahireva és Bölk is ront.

49. perc: Malestein ismét gólt dob. 32–23

49. perc: Roberts, majd Lekics újabb gólja jön 32–22

48. perc: Vjahireva most kihagyja a helyzetét, de Malestein meg hetest ront – Börjesson védi.

47. perc: Márton Gréta szépít 31–21

45. perc: gyors három gól jön. Naes Andersen dobja be a ziccert, majd Malestein jön, utána viszont Schulze eredményes 31–20

43. perc: Knedlíková hetest ront! De sajnos Lekics is, majd Abbingh óriási gólt dob átlövéssel. 29–19

41. perc: Kisfaludy kimegy két percre.

41. perc: Klujber jól céloz. 28–19

41. perc: ismét heteshez jut a Vipers, Knedlíková meg… nos, ez a specialitása 28–18

Most a norvégok is sokat rontanak,d e nem sikerül kihasználni.

39. perc: Naes Andersen majd Kisfaludy eredményes 27–18

38. perc: Lekics végre megtöri a gólcsendet. 26–17

Albertsen ismét időt kér. Emberelőnyben sem sikerült csökkenteni a különbséget, sőt…

38. perc: Robertset sem lehet tartani… 26–16

37. perc: Abbingh simán bedobja, majd elrontjuk a támadást. 25–16

36. perc: Simon Petra lövése nem jó.

35. perc: Sercien-Ugolin kimegy két percre.

35. perc: Roberts tör be szabálytalanság, hétméteres. Knedlíková atombiztosan értékesíti ezt is. 24–16

34. perc: Malestein ismét lövéshez jut, de most elhibázza.

34. perc: Klujber most jól céloz, de utána sajnos Roberts is 23–16

Albertsen időt kér.

33. perc: Márton nem dobja be a helyzetét, ellenben a Vipers villámgyorsan tovább növeli a különbséget Abbingh révén 22–15

32. perc: Lekics szélről csak a kapusba tudja dobni. Majd Roberts eredményes 21–15

32. perc: Vjahireva lövése bezzeg bepattant a kapufáról… 20–15

31. perc: Bölk átlövésből a kapufát találja telibe.

Elkezdődött a második félidő.

Vége az első félidőnek!

30. perc: eladjuk a labdát, a lerohanás végén Knedlíková kíméletlenül bevágja a ziccert 19–15

29. perc: Naes Andersen most jól céloz 18–15

29. perc: Lekics túljár Lunde eszén az újabb hetesnél 17–15

28. perc: Naes Andersen lerohanásból eredményes 17–14

27. perc: Klujber ismét elhibázza, de Roberts is.

26. perc: Klujber ront, majd megint Vjahireva dob gólt. A harmadikat két perc és egy másodperc alatt… 16–14

26. perc: nem jól védekezünk, Vjahireva újabb gólt dob. 15–14

25. perc: Vjahireva villámgyorsan mozog, be is vágja a labdát a kapuba, de utána Lekics is eredményes 14–14

24. perc: Malestein végre labdát kap, be is dobja. 13–13

23. perc: újabb hetes dobhatnak a hazaiak, Knedlíková ezt sem hibázza el. 13–12

23. perc: eljut a labda Cvijicshez, a beálló simán bevágja. 12–12

22. perc: Schulze kimegy két percre.

22. perc: szélről jönnek a hazaiak, Janurik védi Naes Andersen lövését.

21. perc: Bölk egyenlít, de rögtön utána Knedlíková ismét gólt lő. 12–11

20. perc: Bölk a sáncba dobja a labdát,

19. perc: Klujber lövését védi a kapus, de a kipattanó a miénk. De Bölk is elhibázza.

18. perc: Bölk eladja a labdát, de a norvégok is (Tomac)…

18. perc: Albertsen időt kér .

17. perc: Klujber csele után kihagyja a helyzetét, majd a gyors kontra végén Abbingh eredményes 11–10

17. perc: Naes Andersen gólt dob. 10–10

16. perc: Sercien-Ugolin lövését védi Janurik.

16. perc: Márton Grétával szemben szabálytalankodnak, hetes ide.Lekics nagyon magabiztosan bevágja. Ez már az ötödik találata! 9–10

15. perc: Klujber hátrál, Abbingh kihasználja 9–9

14. perc: Janurik hatalmas bravúrral véd, ezúttal is Roberts eszén jár túl.

14. perc: Roberts lövését Jenurik most védi! Az ellentámadásnál Lekics eredményes 8–9

13. perc: Roberts túl közel jön a falhoz, lőhet, bedobja 8–8

12. perc: Bölk passzol Cvijicshez, a beálló bedobja! 7–8

11. perc: Janurik bravúrral véd, támadhatunk a vezetésért!

11. perc: Naes Andersen elhibázza, ellenben Lekics nem, egyenlítettünk! 7–7

10. perc: Knedlíková ezúttal akcióból dob gólt, de utána Bölk is megzörgeti a hálót 7–6

9. perc: szép betörés, Roberts gólja, majd a Fradiból Cvijics eredményes 6–5

8. perc: az FTC is újabb büntetőhöz jut, Lekics szépen bepattintja. 5–4

7. perc: Edwige megy ki két percre, és újabb hetes, Knedlíková ezt is bedobja. 5–3

7. perc: Abbingh lövése nem jó, de Bölké sem az ellentámadásnál.

6. perc: Lekics sem hibázza el a büntetőt. 4–3

5. perc: hetest ítélnek a Fradi ellen plusz Tomori kimegy két percre. Bíró jön be a kapuba, de Knedlíková belövi. 4–2

4. perc: Bölk szépít szép átlövéssel 3–2

4. perc: Vjahireva csípőből tüzel 3–1

3. perc: Roberts javít, majd a Fradi gyors akciója kimarad 2–1

2. perc: Klujber gyorsan egyenlít. 1–1

2. perc: a Fradi első akciója sem jó, majd Tchaptchet megszerzi a vezetést a hazaiaknak szép betöréssel. 1–0

1. perc: Roberts eladja a labdát az első támadásnál.

Elkezdődött a mérkőzés!

A mérkőzés 18 órakor kezdődik.

ELŐZMÉNYEK

MÁRIS ÚJRA MEGMÉRKŐZIK egymással a Ferencváros és a norvég Kristiansand a június 4-én Budapesten vívott női kézilabda Bajnokok Ligája-döntő után. A felek az új BL-idény csoportkörének második fordulójában találkoznak szombat este a legutóbbi három kiírást megnyerő skandinávok otthonában. Mindkét együttes csalódás után próbál sikerélményhez jutni az elitsorozatban: a Fradi a múlt hétvégi hazai rajton súlyos, 13 gólos vereségbe szaladt bele a francia Metz ellen, míg a Vipers a dán Ikasttal szemben maradt alul idegenben 30–26-ra. A magyar bajnoki ezüstérmes hét közben már jobb formát mutatott, nagyon küzdve legyőzte a korábban a Győrt elkapó Mosonmagyaróvárt a népligeti rangadón.

„Nagyon rossz meccset játszottunk a Metz ellen, az tényleg nem az igazi arcunk volt, ezért a szerdai bajnokin az volt az egyik legfontosabb szempont, hogy végig harcolva mindent kiadjunk, ami csak bennünk van – mondta az FTC szerb irányítója, Andrea Lekics, aki 15 kísérletéből tízet váltott gólra az Óvár ellen. – Az elmúlt években megmutatta már a csapat, hogy képes talpra állni azután, hogy kikerült a komfortzónájából. Így történt a Metztől elszenvedett vereség után is, a lényeg az volt, hogy kilábaljunk a rossz állapotból. Idegesek voltunk, de tudtuk, hogy igazi bajnoki rangadó vár ránk, és végig küzdenünk kell. A Mosonmagyaróvár nagyon jó csapat, nemrég legyőzte a Győrt is, de jó mérkőzést játszottunk vele. Örülök, hogy a magyar bajnokság egyre erősebb és erősebb lesz. Nem volt könnyű megszerezni a két pontot szerdán, ám egyenletesen teljesítettünk.”

Az FTC klasszis karmestere, aki múlt héten töltötte be a 36. életévét, főleg mentálisan tartja fontosnak az óváriak elleni győzelmet:

„Előfordul, hogy veszítesz, mint mi a Metz ellen, de nagyon nem mindegy, hogyan maradsz alul. Minden szétesett azon a napon. Amikor nem azt az énedet mutatod, ami te vagy, utána mindenáron meg akarod mutatni, hogy mire vagy képes, hogy tovább tudsz lépni egy rossz teljesítményt vagy hétvégét követően is.”

A norvégoknál a sikeredző, a csapattal 2018 és 2023 között öt bajnoki címet szerző, a legutóbbi három BL-kiírást is megnyerő Ole Gustav Gjekstad a dán Odense irányítását vette át a nyártól, a stafétabot pedig addigi segítője, a korábban Mosonmagyaróváron, Győrben és az orosz Rosztov-Donnál is dolgozó szlovákiai Tomás Hlavaty kezébe került. A játékoskeretből többek között távozott a meghatározó szerepet betöltő cseh Markéta Jerábková, érkezett viszont a holland világklasszis, Lois Abbingh.

„Mindenki tisztában van vele a nemzetközi női kézilabdázásban, hogy milyen erőt képvisel a Vipers az utóbbi időben – folytatta Lekics. – Volt némi változás a keretében, de továbbra is nagyszerű kézilabdát játszik. A norvégok is veszítettek az első körben az Ikast ellen, ami szerintem nagy meglepetés, bár visszanézve azt a meccset, a dánok kapusa hihetetlen teljesítményt nyújtott, hiába voltak lehetőségei a Vipers­nek. Támadásban jó tempót kell mennünk, és nagy erő kell védekezésben is, mert a norvégok kiválóak az egy egy elleni akciókban. Ha megszerezzük a labdát, nem adhatunk lehetőséget a Kristiansandnak, hogy gyorsan cserélni tudjon a felállásán támadás és védekezés között. Ha rohanunk előre, gyors indításokat vezetünk, esély nyílhat rá, hogy az ellenfélnél olyan játékosok maradjanak fent a pályán, akik kevésbé érzik magukat kényelmesen védekezésben. Ez kulcsfontosságú lehet, az Ikast is ezzel a játékkal ért el sikert. Hazai pályán a norvégokon lesz a nyomás, a győzelem terhe, ők a meccs esélyesei, ám bízom benne, hogy mögöttünk hagytuk az elmúlt forduló rossz emlékeit, és mindent megteszünk mi is a legjobb eredményért.” (P. B.)