U21-es kézi-vb: a svédek legyőzésével tovább menetel a magyar válogatott!

BACSKAI JÁNOSBACSKAI JÁNOS
2023.06.26. 18:10
Fotó: mksz.hu
A férfi kézilabda junior-világbajnokságon az ötödik mérkőzését is megnyerte a magyar válogatott (29–26 a svédek ellen), és bejutott a negyeddöntőbe. A következő ellenfelünk Horvátország lesz.

KÉZILABDA
FÉRFI JUNIOR-VILÁGBAJNOKSÁG
FELSŐHÁZI KÖZÉPDÖNTŐ
III. CSOPORT
Magyarország–Svédország 29–26 (16–13)
Athén,
Ano Liosia Olympic Hall, 100 néző. V: A.Konjicanin, D. Konjicanin (bosnyákok)
MAGYARORSZÁG:
Mikler K., Palasics (kapusok), Fazekas G. 5, Ilic 2, Imre Bence 11 (5), Karai, Krakovszki Zs. 1, Ludmán 2, Lukács P. 1, Papp T. 2, Pergel 2, Sisa 2, Sztraka, Temesvári, Tárnoki, Ónodi-Jánoskúti 1. Szövetségi edző: Sótonyi László
SVÉDORSZÁG:
Lindén, Sävinger (kapusok), Donaldsson 2, Elovson 2, J. Ericsson 1, Hamberg, I. Larsson, Lennernäs 2, Leyman, Ljungmark 3, Ljungquist, F. Möller 1, Palmar 8 (4), K. Roberts 3, Sanderhem 4, Skoog. Szövetségi edző: William Törnqvist
Kiállítások:
8, ill. 4 perc
Hétméteresek:
5/5, ill. 5/4

Mindhárom csoportmérkőzését megnyerte a magyar csapat a német-görög rendezésű korosztályos világbajnokság első csoportkörében, a legjobb nyolcba kerülésért Bahreinnel és Svédországgal kellett megbirkóznia. Bahreint hat góllal megverték Sótonyi László tanítványai, a svédek elleni rangadón pedig azzal a tudattal léptek pályára, hogy az újabb csoportelsőséghez elég egy döntetlen, sőt belefér egy háromgólos vereség is – a továbbjutás pedig összejön akár egy hatgólos vereséggel is (a velünk együtt továbbjutó dánok ugyanis megverték a svédeket a második körben).

Kellett is a nyugalom, mert jobban kezdtek a sárga mezes svédek, kiegyensúlyozott csapatteljesítménnyel (első tizenegy góljukat nyolc játékos szerezte, tizenhat kapura lövésből) – de jót tett a magyar csapatnak az időkérés, az első félidő hajrájára már mi vezettünk.

Fazekas Gergő és Imre Bence a vállaira vette a csapatot, formába lendült a kapuban Mikler Krisztián, Mikler Roland öccse, így háromgólos előnnyel térhetett pihenőre válogatottunk. A szünet azonban a svédeknek tett jobbat, hamar egyenlítettek, majd fej fej mellett haladtak a felek.

A véghajrára a svédek megszerezték a vezetést, náluk Kasper Palmar volt a húzóember, nálunk Fazekas és Imre Bence – a végére teljesen szétestek a skandinávok, 29–26-ra győztünk.