Férfi kézi BL: Adtam tanácsokat Ilicsnek a Kielce taktikájáról – Remili

N-P. T.N-P. T.
2023.05.12. 08:16
A Telekom Veszprém hazai pályán 29–29-es döntetlent ért el a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjében a Kielce ellen a párharc első mérkőzésén. A találkozó után az a Nedim Remili válaszolt az újságírók kérdéseire, aki ősszel még a lengyel csapatot erősítette, most pedig a magyar színeiben szerzett 5 gólt.

Nedim Remili szerint a Veszprém védekezése javult fel a második félidőre.

„De azt éreztem, hogy támadásban is mindent beleadtunk, elmentünk a falig. A második félidő első húsz-huszonöt percében magunkra találtunk, folyamatosan mentünk előre. Remek meccsen játszottunk döntetlent egy fantasztikus csapat ellen, jövő héten pedig olyan keményen játszunk majd, amennyire csak lehet, és akkor biztosan jó eredményt érünk el.″

Videónkban beszél arról: mennyire tudta kizárni az érzelmeit, hiszen előző csapata ellen lépett pályára. Szóba kerül, hogy ellátta-e taktikai tanácsokkal Momir Ilics vezetőedzőt, illetve már a visszavágóról is elmondja a véleményét.

SIPOS: TÖBBSZÖR IS BEVILLANT, HOGY EZ AZ UTOLSÓ MECCSEM A VESZPRÉM ARÉNÁBAN

KÉZILABDA
FÉRFI BAJNOKOK LIGÁJA
NEGYEDDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS

TELEKOM VESZPRÉM–KIELCE 29–29 (13–16)

Veszprém
, 5221 néző. Vezette: Marin, Serradilla (spanyolok)
VESZPRÉM
: CORRALES – Gasper Marguc 4 (1), REMILI 5, Pesmalbek 1, EL-DERA 6, Lauge 3, STRLEK 5. Csere: Cupara (kapus), Ligetvári, MAHÉ 4 (3), Nilsson, Sipos, Ilic Z. 1, Vajlupau. Edző: Momir Ilics
KIELCE
: WOLFF – A. DUJSHEBAEV 6, Kounkoud 1, Karaljov 2, Gebala, Nahi 3, Karacic 1. Csere: Kornecki (kapus), SICKO 4, MORYTO 5 (4), TOURNAT 4, D. Dujshebaev 3, Olejniczak. Edző: Talant Dujsebajev
Az eredmény alakulása. 5. perc: 1–4. 10. p.: 4–7. 21. p.: 10–11. 27. p.: 12–13. 30. p.: 13–16. 40.p.: 18–18. 47. p.: 23–20. 51. p.: 24–24. 56. p.: 26–26
Kiállítások: 10, ill. 4 perc
Hétméteresek: 6/4, ill. 4/4
Momir
Ilics: – Remek összecsapást játszottunk, hatvan percen át nagyszerű derbit vívtak a játékosok. Sajnos nem kezdtünk jól, azonban a folytatásban többször is vissza tudtunk jönni a mérkőzésbe. Apró dolgok döntöttek, azt gondolom, mindkét csapat megérdemelte volna a sikert.
Talant Dusebajev: – Ez volt a párharc első fele, és még nem dőlt el semmi. Elégedett vagyok csapatom teljesítményével, jól játszottunk, azonban elismerés illeti a Veszprémet is, hiszen többször is fel tudott zárkózni. Megmutatta, hogy a világ egyik legjobb csapatáról van szó.