Női kézi NB I: hozta a kötelezőt a Mosonmagyaróvár a Békéscsaba ellen

N. T.N. T.
2023.03.31. 19:42
Pásztor Noémi (balra) hatszor talált be (Fotó: Nagy Gábor, archív)
A Mosonmagyaróvár hazai pályán tizenkét góllal nyert a Békéscsaba ellen a női kézilabda NB I 20. fordulójában.

Az óváriak az első negyedórát követően tudtak ellépni, és a szünetben már kilenccel vezettek. A végül tizenkettővel nyerő hazaiak ezzel pontszámban beérték az egy meccsel kevesebbet játszó, szombaton Vácon vendégeskedő DVSC-t.

Az MKC-ben Szemerey Zsófi 38 lövésből 16-ot hárított (ez 42 százalékos hatékonyság), míg a mezőnyben a hat góllal záró Pásztor Noémi, valamint az egyaránt ötig jutó Kovács Patrícia és Tóth Gabriella is hibátlanul értékesítette a helyzeteit.

NŐI KÉZILABDA NB I
20. FORDULÓ

MOTHERSON-MOSONMAGYARÓVÁRI KC–EUBILITY GROUP-BÉKÉSCSABAI ENKSE 34–22 (18–9)
Mosonmagyaróvár,
900 néző. V: Ónodi E., Őri E.
MOSONMAGYARÓVÁR: SZEMEREY – SZTANKOVICS K. 4, Lancz 1, TÓTH G. 5, PÁSZTOR N. 6, Tóth E. 1, STRANIGG 3 (2). Csere: IVANCOK 5, Bardi, Albek 2, Csire, KOVÁCS P. 5, Tóth N. 2. Edző: Gyurka János
BÉKÉSCSABA: Razum – Andróczki 2, Lanistanin 2 (1), Bucsi 7 (2), MAYER SZ. 1, Termány 1, Borbély M. 3. Csere: GADÁNYI (kapus), Giricz 1, TÖRÖK F. 1, Kiss-Walfisch 2, Vámosi 1, Zsemberi 1, Horváth G. Edző: Papp Bálint
Az eredmény alakulása. 4. perc: 4–2. 7. p.: 5–3. 12. p.: 7–4. 16. p.: 10–5. 20. p.: 13–6. 24. p.: 15–8. 35. p.: 21–11. 41. p.: 23–13. 45. p.: 26–15. 55. p.: 30–19
Kiállítások: 6 perc, ill. 10 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 5/3
Gyurka János:
– Elsősorban a csapat hozzáállását szeretném kiemelni, ami példamutató volt ezen a találkozón. Tóth Gabi remekül kézbe vette a társaságot, így tulajdonképpen már az első félidőben eldöntöttük a mérkőzést, amikor jobban is játszottunk. Örülök, hogy sikerült visszavágni a békéscsabai fiaskóért, fegyelmezetten, taktikusan, Európa-liga-tempóban kézilabdáztunk a hatvan percig keményen küzdő vendégek ellen. A magyar, az osztrák és a szlovák válogatott játékosaink most eleget tesznek a kötelezettségeiknek, a keret többi tagjával pedig tovább dolgozunk.
Papp Bálint: – A nagyon jól játszó hazai csapat kiváló védekezésével, kapusteljesítményével és eredményes támadójátékával teljesen megérdemelten nyerte meg ezt a találkozót. Sok gondunk volt már a mérkőzés előtt, majd ezek fokozódtak a meccs közben is, ami nem mentség arra a sok hibára, amivel ezúttal kézilabdáztunk. Hosszú még a bajnokság, de ez a találkozó is figyelmeztetés volt, hogy ki kell lépnünk a komfortzónánkból, többet kell tennünk azért, hogy biztosítsuk a helyünket az első osztályban.

1. Győr 21 20 1 684–480 +204 40
2. FTC 19 17 2 634–449 +185 36
3. Debrecen 18 12 2 4 533–458 +75 26
4. Mosonmagyaróvár 19 12 2 5 575–503 +72 26
5. Vác 18 9 2 7 482–474 +8 20
6. Fehérvár 18 8 2 8 453–490 –37 18
7. MTK 19 7 2 10 510–506 +4 16
8. Kisvárda 19 8 11 449–491 –42 16