Férfi kézi-vb: szalagszakadással védett Mikler a brazilok ellen

P. V.P. V.
Vágólapra másolva!
2023.01.20. 20:21
null
Mikler Roland szalagszakadással védett a brazilok ellen (Fotó: MKSZ/Kovács Anikó)
Mint beszámoltunk róla, a magyar férfi kézilabda-válogatott izgalmas végjátékot hozó mérkőzésen 28–25-re legyőzte Brazíliát. A mérkőzésen sérülten védő, a végjátékban fontos ziccert hárító Mikler Roland és az utolsó percekben három gólt szerző Lékai Máté adott gyorsértékelést.

 

Mikler Roland az M4 Sportnak elmondta, az elmúlt 48 óra nagyon kemény volt számára, miután a svédek elleni meccsen megsérült az az ujja, amely korábban ugyanilyen szituációban tört el, s műtve is volt.

„Szerencsére most nem tört el a csont, csak a szalag szakadt el. Ezúttal is köszönöm az orvosi stábnak, emberfeletti, amit tettek azért, hogy ma pályára tudjak lépni. Most álltam először kapuba, a tegnapi edzésen próbáltuk óvni a kezemet. Úgy voltam vele, hogy fáj, fáj, de csináljuk, és az adrenalin dolgozott az utolsó pillanatig. Lehet, hogy este már fájni fog.”

A brazilokkal kapcsolatban arról beszélt, hogy a portugálok ellen is nagyon jó mérkőzést játszottak, tudták, hogy nem lesz velük könnyű dolguk.

„Ezt éreztük a mérkőzésen is, amely nagyon hullámzó volt. Nagyon jól kezdtünk, aztán a félidőre visszajöttek ikszre. Akkor azt mondtam, hogy nem érdekel, ha ilyen hullámzó a teljesítmény, de valahogy vezessünk a végén. Szerencsére a végén nekünk jött egy jobb szakaszunk, s ezzel nyertünk. Boldog vagyok, s nagyon büszke a vagyok a csapatra! Nem is kérdés, hogy szeretnénk továbbmenni a középdöntőből, de egyre fáradtabbak vagyunk, ezért egyre több lesz a rosszabbul sikerülő szakasz. Jó lenne sokkal kiegyenlítettebb teljesítményt nyújtani, de ez benne van a fiatalságunkban, a rutintalanságunkban, hogy vannak olyan szakaszok, amikor a szív dönt, s nem a fej.”

A végjátékban nagyon fontos gólokat szerző Lékai Máté szerint csapatmunka volt a győzelem, végig küzdöttek, még ha nyilván sok hiba is csúszott a játékba.

„Mindkét félidőben elmentünk négy-öt góllal, de ilyenkor mindig kihagytuk azokat a ziccereket, amellyel még jobban elléphettünk volna. Ezzel megadtuk nekik az esélyt, hogy visszajöjjenek, és éltek is vele. Kicsit sok volt a kiállításunk is, emberhátrányban pedig sem védekezni, sem gólt lőni nem egyszerű. Persze lehetett volna jobb a játék minősége, de az ilyen tétmeccseken az a lényeg, hogy nyertünk – ha a brazilok nyernek, akkor lehet, hogy ők mennek a nyolcba. Nyerjük meg az utolsó meccsünket is a középdöntőben, aztán meglátjuk, az mire lesz elég. Nem becsüljük le a zöld-fokiakat, hiszen minden mérkőzésük viszonylag szoros volt, csak a végén tudták a saját javukra fordítani az eredményt az ellenfelek”– értékelt Lékai Máté az M4 Sporton.

FÉRFI KÉZILABDA-VILÁGBAJNOKSÁG
KÖZÉPDÖNTŐ, 2. FORDULÓ
II. CSOPORT
MAGYARORSZÁG–BRAZÍLIA 28–25
(14–14)
Göteborg, 7317 néző. V: Pavicsevics, Raznatovics (montenegróiak)
MAGYARORSZÁG: MIKLER R. – P. Rodríguez 1, ANCSIN G. 6, LÉKAI 7 (1), Bánhidi 2, BODÓ 5, BÓKA 5. Csere: Székely M. (kapus), Sipos A., Ilic Z. 1, Hanusz, Szita, Rosta M. 1, Ligetvári. Szövetségi kapitány: Chema Rodríguez
BRAZÍLIA: Da Rosa – Hackbarth, Rodrigues 4, Petrus 1, Moraes, P. Silva 1, DUPOUX 5 (2). Csere: TERCAIROL (kapus), Nantes 2, Abrahao Silveria 1, CHIUFFA 4, MONTA 6, Torriani, Ponciano 1, M. Silva. Szövetségi kapitány: Marcus de Oliveira
Az eredmény alakulása. 7. p.: 6–2. 12. p.: 9–3. 19. p.: 9–6. 23. p.: 13–9. 29. p.: 13–13. 37. p.: 18–16. 42. p.: 21–19. 46. p.: 24–19. 50. p.: 25–21. 53. p.: 25–24
Kiállítások: 12, ill. 6 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 3/2
MESTERMÉRLEG
Marcus Oliveira:
– A magyarok jól játszottak, végig kemény volt a védekezésük, meg tudták fogni a támadásainkat. A különbséget két játékosuk jelentette, az irányító Lékai Máté pontosan tudta, mit kell tennie, Mikler Roland pedig parádésan védett, még a kézsérülése ellenére is. Szoros meccs volt, alakulhatott volna fordítva is, de ilyen a sport.

AZ ÁLLÁS
1. Svédország 4 4 132–103 +29 8
2. Portugália 4 2 1 1 116–101 +15 5
3. MAGYARORSZÁG 4 2 2 106–117 –11 4
4. Izland 4 2 2 128–121 +7 4
5. Brazília 4 1 1 2 101–110 –9 3
6. Zöld-foki-szigetek 4 4 108–139 –31 0

 

Legfrissebb hírek

A magyar kéziválogatott újabb győzelmet ért el Románia ellen az Eb kezdete előtt

Kézilabda
2026.01.10. 18:59

Férfi kézilabda Eb: Rosta Miklós szerint minden pontért meg kell szenvedniük

Kézilabda
2026.01.10. 10:49

Krakovszki Bence napokig nem aludt testvére sérülése után

Kézilabda
2026.01.10. 09:54

Bartucz László az Eb előtt: Nem gondolkodunk helyezésben, a lengyelek elleni meccs a fontos

Kézilabda
2026.01.10. 07:35

Szita Zoltán: Majdnem mindent eltitkoltunk a taktikánkból

Kézilabda
2026.01.09. 21:44

Chema Rodríguez: A kapusok és a védelem között meglett az összhang

Kézilabda
2026.01.09. 20:54

Lékai Máté a búcsút követően: Nem lehetek elégedett

Kézilabda
2026.01.09. 20:38

Hivatalosan is elbúcsúzott a válogatottól Lékai Máté, Ancsin Gábor és Balogh Zsolt

Kézilabda
2026.01.09. 19:50
Ezek is érdekelhetik