A második félidőben Szlovénia jobb volt, biztosan nyert Nagykanizsán

2023.01.07. 15:45
Január 11-én kezdődik a férfi kézilabda-világbajnokság, erre készül a magyar válogatott is, amely pár napja Ljutomerben egygólos győzelmet aratott Szlovénia ellen. Nagykanizsán viszont jó első félidő után a másodikbeli gyengébb védekezés miatt sima vereség lett a vége. Folytatás jövő csütörtökön, immár a világbajnokságon, Dél-Korea ellen.

FÉRFI
KÉZILABDA FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS

MAGYARORSZÁG–SZLOVÉNIA 29–32 (13–13)
Nagykanizsa, 3000 néző. V: Bolic, Hurich (osztrákok)
MAGYARORSZÁG: Mikler R. – Pedro Rodríguez 2, Ancsin G. 5, Sipos A., Bánhidi 2, Szita 1, LÉKAI 6 (1). Csere: Székely M. (kapus), Bóka 1, Hanusz 1, Ligetvári 1, Leimeter 1, Bodó 2, Bujdosó, Szöllősi Sz., Kovacsics 1, ROSTA M. 6 (1). Szövetségi kapitány: Chema Rodríguez
SZLOVÉNIA: Baznik – Janz 1, Dolenec 4 (3), OVNICEK 4, ZABIC 1, VLAH 4 (1), Kodrin 1. Csere: Lesjak (kapus), B. Blagotinsek 2, Cehte 3, Jovicic 4, Krecic, Drobez, Makuc 3, Kavcic 3, Novak, Horzen 2, Cokan. Szövetségi kapitány: Uros Zorman
Az eredmény alakulása. 6. p.: 3–1. 9. p.: 3–4. 15. p.: 6–4. 19. p.: 9–7. 26. p.: 12–10. 36. p.: 17–14. 40. p.: 21–18. 46. p.: 23–22. 52. p.: 23–26. 57. p.: 26–30
Kiállítások: 12, ill. 12 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 6/4
Chema Rodríguez:
– Elégedett vagyok, láttam a tüzet a srácokban, sőt, néha egy kicsit talán sokat is... A védekezés most nem ment olyan jól, sok gondunk volt, mert legfeljebb huszonhét, huszonnyolc gólt lehet kapnunk egy meccsen, ha győzni akarunk, ezen kicsit túlmentünk, de annak örülök, hogy tudjuk, mint kell még javítani az első világbajnoki fordulóig. A srácok egyébként jól dolgoztak az elmúlt hetekben, és ahogy láttam, kicsit el is fáradtak, most egy napot pihenhetnek a családjukkal, de készen állunk a világbajnokságra.

Még öt perc sem telt el a magyar–szlovén felkészülési mérkőzésből, amikor egy ütközés után Lékai Máté a földön maradt, és rögtön jelezte, hogy valami nincs rendben a jobb térdével, így lebicegett a pályáról. Érkezett a helyére Hanusz Egon, akit óriási ováció fogadott – nem csoda, hiszen a csurgóiak egy teli szurkolói busszal érkeztek Nagykanizsára. Meg is telt a Kanizsa Aréna a két csapat e heti második mérkőzésére, háromezren szurkoltak a magyar válogatottnak.

A csütörtöki összecsapástól eltérően ezúttal mi kerültünk lépéselőnybe, köszönhetően Mikler Roland három bravúros védésének, amelyek közül az egyik hetes volt. Szerencsére tíz perc pihenés után Lékai visszatért, de aprították rendesen, így öt perc után egy újabb ütközést követően ismét lesétált. Chema Rodríguez forgatta a csapatát becsülettel, láthatóan igyekezett több variációt kipróbálni, de nem sikerült újra elszakadni a vendégektől.

A második félidőben főleg a védekezésben akadtak gondjaink, és volt lehetőségünk gyakorolni az emberhátrányos játékot is, mert öt kétperces kiállítást adtak nekünk az osztrák játékvezetők, akik minden szlovén trükköt megettek, így a vendégek a ljutomeri találkozóhoz hasonlóan most is megkapták a hazai pályát. A vége 32–29 lett oda, az utolsó felkészülési mérkőzés után Chema Rodríguez a napokban hirdeti ki a világbajnokságra utazó keretet.

MÁSODIK FÉLIDŐ

60. perc: Vége a meccsnek, a második félidőben állva hagytak bennünket a szlovénok. 29–32

60. perc: Rosta faragott még valamit a hátrányból, így háromgólos vereség lett a vége. 29–32

60. perc: Újabb betörés három ember közé, és újabb gól lett belőle Ovnicek révén... 28–32

59. perc: Bánhidi keze eltalálta a szlovén arcát, nyilvánvalóan két perc.

58. perc: Ovnicek hét a hat ellen talált be a kapunkba, a másik oldalon Bóka szerzett gyors gólt. 28–31

58. perc: Szlovén időkérés.

58. perc: Lékai eladta, Székely viszont ziccert védett, és az indításából Lékai javított egy góllal. 27–30

57. perc: Magyar időkérés.

57. perc: Ezt is nagyon kijátszották, Cehte tört be feltartóztathatatlanul, és be is lőtte. 26–30

57. perc: Bodó lövése magasan fölé ment. Elúszni látszik ez a hajó.

56. perc: Most a bal szélre játszották ki, és Jovicic a rövid felsőbe lőtt. 26–29

55. perc: Lékai egyéni akcióból került helyzetbe, és bevágta a jobb felsőbe. 26–28

55. perc: Hihetetlen, megint átkígyózott a védelmen Vlah, és be is lőtte. 25–28

54. perc: Lékainak ütöttek oda, Zabicot kiküldték két percre. Leimeter elcsúszott, a passza az ellenfél kezébe jutott.

53. perc: Cehte a következő helyzetét már nem hibázta el. 25–27

53. perc: Székely védte Cehte lövését, majd a gyors ellenakcióból Lékai lövése jutott át a gólvonalon. 25–26

52. perc: Nagy nehézségek árán Bánhidi csinálta meg a helyzetét, és betuszkolta a gólt. 24–26

52. perc: Az utóbbi időben sokkal jobban játszanak a szlovénok. A jól egy egyező szlovénokat nem tudjuk levédekezni, így Ovnicek könnyedén belőtte. 23–26

51. perc: Szlovén időkérés.

51. perc: Székely védett oldalra, így maradt a labda náluk, majd Sipost megint kiküldték két percre. A szlovén feje derékmagasságban volt, mégis kiküldték két percre.

50. perc: Nehezen kerültünk lövőhelyzetbe, Bodó passza rossz volt, megkaparintották a szlovénok.

50. perc: Magyar időkérés.

50. perc: Újabb könnyű gólt szereztek a szlovének Makuc révén. Szomorú. 23–25

49. perc: Hanusz lőtt elhamarkodottan emberhátrányban, jó magasan fölé...

48. perc: Sipost küldték ki két percre, erős túlzás volt... A vezetésért támadtak a szlovénok, és el is érték, Vlah tört be és lőtt a bal alsóba. 23–24

48. perc: Megjárattuk a labdát, de végül Ancsin lövését kivédte Baznik.

47. perc: Kavcic jó kombináció után lőtt szép átlövésgólt. 23–23

46. perc: Pedro kapott labdát a jobb szélen, és remekül bedobta a helyzetet. 23–22

45. perc: Lépéshiba a szlovéneknél, de Lékaitól ellopták a labdát, így Makuc lőhetett ziccergólt. 22–22

45. perc: Székely kapott el egy indítást, adta Szitának, aki kihagyta a ziccerét.

44. perc: Egy gólra feljöttek a szlovénok Zabic góljával. 22–21

43. perc: Rosszul passzolt Krecic, jöhettünk előre. Letelt az emberhátrány, majd Ligetvári betörését szabálytalanul akadályozták meg, hetes. A hetest Rosta kihagyta.

42. perc: Emberhátrányban támadtunk, meglehetősen sokáig különösebb eredmény nélkül, majd Rosta kapta beállóban, és a bal alsóba lőtt. 22–20

41. perc: Elrontottuk a támadást, majd Pedro ugrott a labdáért, amit kétperces kiállítással büntettek a bírók. És egy hetessel. A hetest Vlah a kapuba pattintotta. 21–20

40. perc: Horzen lőtte rá, a kapufa mentett, éppen Székely hátára, onnan ment be a hálóba. 21–19

40. perc: Ancsinnak remekül megy ma, ezúttal is bevágta az újabb átlövését. 21–18

39. perc: Nem akarnak lemaradni a szlovénok, Makuc lőtt szép gólt kínaiból. 20–18

39. perc: Előbb Kavcic lőtt gólt, majd a középkezdés után Rosta azonnal az üres kapuba lőtt. 20–17

39. perc: Szép összjáték után Rosta lőtte ebe a helyzetét, közben Ligetvárinak odacsaptak, a gól mellé emberelőnyt is kaptunk. 19–16

38. perc: Dolenec nagy passzt adott a befutó Kodrinnak, aki belőtte. 18–16

37. perc: Dolenec eddig nem lőtt gólt mezőnyjátékból, most bevágta, akárcsak a másik oldalon Ancsin, aki magasra felugorva lőtt a jobb alsóba. 18–15

36. perc: Labdát loptunk, Pedro indult, és biztosan lőtte be a ziccert. 17–14

36. perc: Passzívig játszottunk, nem találtuk a lövőhelyzetet, majd végül Ligetvári kintről óriási gólt lőtt a bal felsőbe. 16–14

35. perc: Makuc lövése ment fölé, a szlovén fiú nagy bánatára.

34. perc: Hoppá! Lékai teljesen váratlanul alulról ellőtte, és a labda besurrant a bal alsóba. 15–14

33. perc: A hetest Dolenec kihagyta, mert Székely védett!

33. perc: Ligetvári lövése az oldalhálóban landolt, a másik oldalon hetest kaptak a szlovénok, ráadásul Ancsint kiküldték két percre.

32. perc: Gyorsan egyenlítettek a szlovénok Kavcic révén. 14–14

31. perc: Ligetvári támadásban is a pályán, Lékait lerántották, de csak szabaddobás lett belőle. Rosta kapta a szabad után, befordult, és szépen belőtte. 14–13

31. perc: Elkezdődött a második félidő.

ELSŐ FÉLIDŐ

30. perc: Vége az első félidőnek, az állás döntetlen. 13–13

30. perc: Sokáig támadtak a szlovénok, majd nem tudták belőni...

30. perc: Leimeter újabb elrontott helyzete után ő maga színészkedett védekezésben, ezért kiküldték két percre.

29. perc: Kiejtett labda Leimetertől, viszont Mikler óriási bravúrral védte Jovicic ziccerét.

28. perc: Makuc ugrott fel a levegőbe, és bár nem volt a legjobb a helyzet, így is kapott egy hetest. A hetest Dolenec a jobb alsóba pattintotta. 13–13

27. perc: Leimeternek csinálták meg a helyet, ő pedig az üresbe mozdulva, középről a bal alsóba lőtt. 13–12

27. perc: Magyar időkérés.

26. perc: Leimeter lövése jobbról a kapus lábáról jött ki, gyorsan indultak a szlovénok, Jovicic belőtte. 12–12

26. perc: Blagotinsek szerencsével szedte össze a labdát, de akkor is így lett, és be is lőtte, ahogy kell. 12–11

25. perc: Ezúttal a szlovénok a kapufát találták el, Mikler azonnal indította Kovacsicsot, aki a levegőből lőtt gólt. 12–10

24. perc: Leimetert sáncolták, de maradt a labda nálunk, Bodó szerzett vissza egy passz után labdát, és közelről nem hibázott. 11–10

23. perc: Cehte jó messziről óriási gólt lőtt, ezzel egyenlő. 10–10

22. perc: Technikai hiba a szlovénoknál, ezért jöhettünk előre, de a támadásunkból nem lett gól, Hanusztól vették el a bírók.

21. perc: Hanusz kígyómozgása ezúttal gólt ért, elszaladt a védők mellett, és a jobb alsóba lőtt. 10–9

21. perc: Rés maradt a magyar védelemben, Vlah könnyedén sétált be helyzetbe, és be is lőtte. 9–9

20. perc: Lékainak kijut a jóból... Most a hasába kapott egyet, ezért kellett lecserélni. Bodó vállalta el nem túl jó szögből, ki is védte a kapus.

19. perc: Mikler védett egy lövést, a kipattanó azonban Ovicic zsákmánya lett, és ő már jobban célzott, gól. 9–8

19. perc: Bodó átadást mímelt, majd betört, és a bal felsőbe lőtt. 9–7

18. perc: Zabicmaradt magára beállóban, és azonnal ellőtte, ez megzavarta Miklert, aki nem tudott védeni. 8–7

17. perc: Szöllősi kihagyta ugyan a ziccert beállóban, de visszahúzták, hetes és magyar emberelőny. A hetest Rosta a bal alsóba lőtte. 8–6

17. perc: Azonnal feljöttek a szlovénok, Ovnicek betörés után lőtt a bal felsőbe. 7–6

16. perc: Leimeter csinálta meg magának a lövőhelyzetet, erős lövése a kapufáról pattant ki.

15. perc: Krecic lövése nem ment be, viszont kapott egy szabaddobást. Aztán Jovicic szedett össze egy kóbor labdát, és éles szögből belőtte. 7–5

15. perc: Szlovén időkérés.

14. perc: Láb a szlovénoknál, Hanusz két ember közé betörve akart gólt lőni, de megállították. A szabaddobás után Ancsin passzolt Bánhidihoz, aki befordult, és bevágta. 7–4

13. perc: Pedro jó védekezése után labdát szereztünk, Bánhidi két emberrel a nyakán tört be, kapott egy hetest. A hetest Lékaikihagyta ugyan, de a kipattanó hozzákerült, és ezt már bedobta. 6–4

12. perc: Telt ház van a Kanizsa Arénában, ez 3030 nézőt jelent.

12. perc: Bánhidi kapott jó átadást, a lövése mellément, de kapott egy szabaddobást. Rövid játék után Ancsin óriási erővel lőtt a kapu jobb oldalába. 5–4

11. perc: Jönnek a hetesek rendesen, ezúttal Vlah harcolta ki, és Dolenec nem tudta belőni, mert Mikler lábbal védett!

11. perc: Mikler védése után a nagyon aktív Hanusz harcolt ki hetest, amelyet Lékai a jobb alsóba pattintott. 4–4

10. perc: Mikler szép védése után gyorsan indult Hanusz, de ellépte. Azonnal indítottak a szlovénok, jött is a gyors ziccer, Tilen lövését azonban kifogta Mikler.

9. perc: Bánhidi kapta a labdát beállóban, a ziccerét viszont kifogta a kapus.

9. perc: Ovnicek betörését nem lehetett szabályosan megállítani, jött a hetes, amelyet Doleneca jobb felsőbe lőtt. 3–4

8. perc: Hanusz betörését Blagotinsek állította meg két percet érően. Ancsin próbálta meg betörés után kissé jobbról belőni, a kapufa azonban hárított.

7. perc: Hanusznál fújtak belemenést, Janc gyorsan indult meg, és a ziccert könnyedén belőtte. 3–3

6. perc: Blagotinsek maradt fájdalmasan egyedül a hatoson, és Miklert becsapva lőtt a kapuba. 3–2

6. perc: Hanusz jött be, Ancsin passzívnál alulról lőtt ravasz gólt. 3–1

5. perc: Újabb elrontott szlovén támadás után Lékait kellett ápolni, lesántikált a pályáról...

5. perc: Kapufát dobott Vlah, amit nem bántunk, a másik oldalon Szita próbálkozott, de kevés erő volt a labdában, védett a kapus.

4. perc: Jó sokáig támadtak a szlovénok, de Dolenecet lesáncoltuk. A gyors magyar támadást megállították, így jöhetett a támadásépítés. Szita ment fel a levegőbe, és szépen lőtte ki a jobb felsőt. 2–1

2. perc: Ancsin betörését megállították, maradt a labda nálunk, megint Ancsin próbálkozott, a lövését bevédte a kapus. 1–1

1. perc: Az első támadás a szlovénoké volt, és mindjárt ki is harcoltak egy hetest belül védekezés miatt. A hetest Dolenec a jobb alsóba pattintotta. 0–1

1. perc: Elkezdődött a találkozó, a magyar csapat tiszta fehérben, a szlovén tiszta kékben játszik.

ELŐZMÉNYEK

Pénteken Zalakarosról Nagykanizsára buszozott késő délután a világbajnokságára készülő magyar férfi kézilabda-válogatott, hogy immár a Szlovénia elleni szombati mérkőzésre hangolódjon, amit a dél-zalai város Arénájában rendeznek 16 órától. Csütörtökön a nemzeti együttes 28–27-re győzött a szlovén csapat ellen idegenben, s a kettős meccs mondhatni visszavágóját rendezik Nagykanizsán, ahol telt ház várja szombat délután a gárdákat. A pénteki jó hangulatú tréninggel Chema Rodríguez legénysége lényegében „belakta” a kanizsai létesítményt, hogy aztán idei második felkészülési találkozója után már teljes mellszélességgel a lengyel–svéd közös rendezésű világbajnokságra koncentrálhasson a keret valamennyi utazó tagja. (P. L.)

A SZLOVÉN FÉRFI KÉZILABDA-VÁLOGATOTT VB KERETE
Kapusok:
Joze Baznik (USAM Nimes Gard, francia), Klemen Ferlin (HC Erlangen, német), Urban Lesjak (RK Eurofarm Peliszter, északmacedón)
Jobbszélsők:
Blaz Janc (Barca, spanyol), Domen Novak (HSG Wetzlar, német)
Jobbátlövők:Nejc Cehte (GOG, dán), Jure Dolenec (LH Limoges HB, francia), Grega Krecic (Csurgói KK)
Irányítók:Dean Bombac (OTP Bank-Pick Szeged), Domen Makuc (Barca, spanyol), Rok Ovnicek (HBC Nantes, francia), Peter Sisko (RK Gorenje Velenje), Aleks Vlah (RK Celje Pivovarna Lasko)
Beállók:Blaz Blagotinsek (Frisch! auf Göppingen, német), Kristjan Horzen (Rhein-Neckar Löwen, német), Stefan Zabic (RK Celje Pivovarna Lasko)
Balátlövők:Gasper Horvat (Trimo Trebnje), Aleks Kavcic (PPD Zagreb, horvát), Borut Mackovsek (OTP Bank-Pick Szeged)
Balszélsők:Tilen Kodrin (Vfl Gummersbach, német), Tadej Mazej (RK Celje Pivovarna Lasko), Stas Slatinek Jovicic (Trimo Trebnje)
Szövetségi kapitány:Uros Zorman

A MAGYAR FÉRFIVÁLOGATOTT VILÁGBAJNOKI KERETE
Kapusok:
Mikler Roland (OTP Bank-Pick Szeged), Székely Márton (Mol Tatabánya), Palasics Kristóf (HSA NEKA)
Jobbszélsők:Rodríguez Pedro (Mol Tatabánya), Bujdosó Bendegúz (Ferencváros)
Jobbátlövők:Ilic Zoran (Telekom Veszprém), Leimeter Csaba (PPD Zagreb – Horvátország), Ancsin Gábor (Mol Tatabánya)
Irányítók:Lékai Máté (Ferencváros), Hanusz Egon (TVB Stuttgart – Németország)
Beállók:Bánhidi Bence (OTP Bank-Pick Szeged), Rosta Miklós (OTP Bank-Pick Szeged), Sipos Adrián (Telekom Veszprém), Szöllősi Szabolcs (Dabas KC)
Balátlövők:Bodó Richárd (OTP Bank-Pick Szeged), Ligetvári Patrik (Telekom Veszprém), Szita Zoltán (OTP Bank-Pick Szeged)
Balszélsők: Bóka Bendegúz (Balatonfüredi KSE), Kovacsics Péter (Ferencváros)
Tartalék:Győri Mátyás (Mol Tatabánya)
Szövetségi kapitány:Chema Rodríguez

FÉRFI KÉZILABDA VILÁGBAJNOKSÁG (2023. január 11–29., Lengyelország, Svédország)
H-csoport (Malmö):Dánia, Belgium, Bahrein, Tunézia

A csoportok első három helyezettje jut a középdöntőbe, a magyar válogatott továbbjutása esetén a C-csoport három legjobbjával kerül egy ágra a középdöntőben