Női kézi NB I: megalakult a gazdasági társaság Győrben

Vágólapra másolva!
2022.04.22. 20:19
null
Fotó: Kisalföld/Csapó Balázs
Továbbra is zajlanak a magyar bajnokság 2022–2023-as idényétől életbe lépő klublicencrendszerben történő induláshoz szükséges átalakulás folyamatai a Győri Audi ETO KC-nál. Az induláshoz szükséges gazdasági társaság megalakításának folyamata sikerrel lezárult, a menedzsment a klub újonnan megválasztott elnökével, Görbicz Anitával közösen határidőre benyújtja az induláshoz szükséges iratokat, azaz a klub által alapított kft. megfelel a következő évadban életbelépő klublicenc minden feltételének – olvasható a győri klub hivatalos honlapján pénteken megjelent közleményben.

A klub 100 százalékos tulajdonában álló Győri ETO Korlátolt Felelősségű Társaság bejegyzésre került, ügyvezetői együttes aláírási joggal Vanyus Attila, a Győri Audi ETO KC örökös tiszteletbeli elnöke és Endrődi Péter, az egyesület elnökségének tagjai lettek – olvasható a klubhonlapon.

„A felnőttcsapat tagjainak és az Akadémián szereplő csapatainkban versenyző játékosainknak jogviszonya a gazdasági társaságba kerülnek majd át nyáron – idézi a klubhonlap az április 5-én klubelnökké megválasztott Görbicz Anitát. – Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy a Győri ETO Kézilabda Clubban csak az akadémiai rendszerben szereplő fiatalok alatti, utánpótlás korú sportolók maradnak nyártól. Számomra a klub elnöki tisztsége mellett azonban továbbra is kiemelten fontos lesz a teljes utánpótlásrendszerünk fejlesztése, ezért munkámmal segíteni fogom az Akadémiát is. Emellett szerepem lesz az első csapat mellett is, támogatni fogom Vanyus Attila és Endrődi Péter urak munkáját.”

Legfrissebb hírek

Újabb óriási csatát nyert meg az ETO az Esbjerg ellen a női kézilabda BL-ben

Kézilabda
2025.09.13. 19:37

Kulcsmeccs előtt a Győr és a Debrecen a női kézilabda BL-ben

Kézilabda
2025.09.13. 11:25

Szemerey Zsófi: Többet szeretnék védeni, mint a múlt idényben, és meg akarom mutatni a képességeimet

Kézilabda
2025.09.12. 15:13

„Kislánykoromban nem erről álmodtam” – ezért nem szerződött Győrbe Mie Höjlund

Kézilabda
2025.09.11. 16:24

„Hamarosan hárman leszünk” – a negyedik győri játékos jelentette be, hogy babát vár

Kézilabda
2025.09.11. 11:35

Rasszista atrocitások érték Mosonmagyaróváron a Győr kézilabdázóit

Kézilabda
2025.09.10. 21:49

A Győr, az FTC és a Debrecen is simán nyert a női kézi NB I-ben

Kézilabda
2025.09.10. 19:52

43 szerzett góllal és sima győzelemmel rajtolt a címvédő ETO a női kézilabda BL-ben

Kézilabda
2025.09.07. 15:35
Ezek is érdekelhetik