Férfi kézi NB I: „Ilyen kapusteljesítményt Pastor sem látott” – véli a Gyöngyös edzője

VINCZE SZABOLCSVINCZE SZABOLCS
2022.04.12. 07:53
Alekszandar Tomics több mint húsz lövést védett a Szeged ellen, még az ellenfél edzője sem győzte dicsérni a mérkőzés után (Fotó: Gyöngyösi Kézilabda Klub)
A Pick Szegedet szinte csak a közvetlen rivális Telekom Veszprém szokta legyőzni a magyar férfi kézilabda-bajnokságban, éppen ezért nagyot szólt, amikor a múlt héten a Gyöngyösnek is sikerült. Kiss Dániel edző elárulta a siker okait.

A bajnoki idény legnagyobb meglepetését kétség kívül a HE-DO B.Braun Gyöngyös szolgáltatta, amely a múlt héten hazai pályán 30–28-ra legyőzte a jóval erősebb keretű Pick Szegedet – amely nem sokkal korábban a Bajnokok Ligájától is idő előtt búcsúzott –, s ezzel a zakóval lépéshátrányba került a nagy vetélytárs Telekom Veszprémmel szemben.

„Mivel mindig akadt valaki nálunk, aki kiemelkedőt nyújtott, a szegediek nem tudtak megtörni minket. Talán kétszer vezettek a meccsen, amelyet mi uraltunk, szinte végig tartani tudtuk a kis előnyünket – mondta lapunknak Kiss Dániel, a Gyöngyös edzője. –Végig nyugodtan játszottunk, próbáltuk lassítani a tempót, amit a nagycsapatok nem szeretnek. Igyekeztünk elnyújtani a támadásainkat, a kapunkban Tomicsban több mint húsz lövés elakadt, ilyen kapusteljesítményt még nem is láttam, de szerintem a vendégek edzője, Juan Carlos Pastor sem, aki a meccs után nem győzte dicsérni. A védekezésben a srácok pontosan végrehajtották, amit megbeszéltünk, tudtuk, hogy bár Bánhidi Bence hiányzik, Matej Gaber és Rosta Miklós révén nagyon erős a beállójátékuk, ezért próbáltuk őket átlövésekre kényszeríteni, sikerrel.”

A szakember szerint látszott a szegedi játékosok arcán a tehetetlenség Tomics bravúrjai miatt, de már a kezdetektől fogva valamiért feszültek voltak; nemcsak a játékvezetőkkel, hanem egymással is ingerültek voltak. A hazaiak ennek ellenére arra számítottak, hogy a szokásos forgatókönyv érvényesül, azaz a vendégek egy kiegyenlített első félidő után kijönnek az öltözőből a folytatásra, és gyorsan a két gárda közé pakolnak tíz gólt.

Nem így történt, a szegediek sokat hibáztak, nem értették meg egymást, amit a hazaiak igyekeztek kihasználni, és nem utolsósorban hátul remekül működött a nyitott védekezés és a hatos fal is.

„Mentálisan óriási erősítést jelentettek a szurkolóink, a csaknem telt ház. Csak öt perccel a vége előtt kezdtük felfogni, hogy óriási lehetőséget kaptunk, most már nehogy kiengedjük a kezünkből – tette hozzá Kiss Dániel.–A kettős emberhátrányt kihúztuk egy kapott góllal, és egy perccel a vége előtt, Varsandán Milán góljánál már éreztem, hogy meglesz. A végén nem kockáztattunk, sokszor persze szerencsénk is volt, most tényleg minden összejött.”

A Gyöngyös a 7. helyen áll a bajnokságban, célja továbbra is a tabella első felében végezni. A Szeged legutóbb 2020 novemberében szenvedett hasonlóan meglepő vereséget, akkor a Csurgótól kapott ki hazai pályán 33–30-ra.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
21. FORDULÓ
HE-DO B. BRAUN GYÖNGYÖS–PICK SZEGED 30–28 (15–13)
Gyöngyös, 1200
néző. Vezette: Felhő, Öcsi
GYÖNGYÖS: A. TOMICS – Gábori, Markez 4, DURIS 4, HEGEDÜS M. 4, UBORNYÁK 5, VARSANDÁN M. 4. Csere: Merkovszki (kapus), Vaszics, Nkousa, VILOVSZKI 5, Gerdán, Papp B. 2, Gráf 2. Edző: Kiss Dániel, Sándor Ákos
SZEGED: Mikler R. – B. RADIVOJEVICS 5 (2), Henigman, Gaber 3, MACKOVSEK 3, FRIMMEL 7 (4), Bombac 2. Csere: Tönnesen 1, Bodó 2, Martins, Sostaric 1, Garciandía 4, Rosta M., Blonz. Edző: Juan Carlos Pastor
Az eredmény alakulása. 6. perc: 6–4. 12. p.: 8–5. 18. p.: 10–9. 24. p.: 13–11. 36. p.: 19–18. 42. p.: 21–20. 48. p.: 22–21. 54. p.: 26–24
Kiállítások: 10, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/–, ill. 6/6
Kiss Dániel:
– Ez valóban a kézilabda ünnepe volt, kevés csapat képes két vállra fektetni a Szegedet. Nem talált fogást rajtunk az ellenfél, ezúttal minden sikerült. A kapusunk elképesztő teljesítményt nyújtott.
Juan Carlos Pastor: – Nincs mentségünk a vereségre, elnézést kérek mindenkitől, aki mögöttünk áll. Ilyen a sport, de ez mégsem alakulhatott volna így. Rengeteget hibáztunk, az ellenfél kapusa pedig extázisban védett. Mindig belehibáztunk, amikor megtörhettük volna a gyöngyösieket.